fbpx

Finansavimo sąlygų pasikeitimai Didžiosios Britanijos universitetuose

Brexit, COVID-19, studijų finansavimas Didžiosios Britanijos universitetuose ir kiti pokyčiai paskutiniu metu sukėlė nemažai klausimų ir gerokai komplikavo būsimų studentų padėtį, renkantis ateities studijas. KALBA norėtų pasidalinti svarbiomis naujienomis, susijusiomis su studijomis Jungtinėje Karalystėje, ir tokiu būdu atsakyti į esminius moksleivių klausimus bei prisidėti prie sėkmingo studijų pasirinkimo.

 

Antradienį, birželio 23 d., Jungtinės Karalystės parlamentas priėmė sprendimą, jog nuo 2021 m. EU piliečiams, stojantiems į JK universitetus, nebebus teikiamas studijų finansavimas, o studijų kaina, kuri šiuo metu yra £9250 metams, gali kilti iki £10000-£30000 per metus.

Norime patvirtinti, jog studentų, šiais metais aplikuojančių ir šį rudenį planuojančių pradėti studijas, aukščiau paminėti pokyčiai nepaveiks. Visi EU piliečiai, studijas pradėję 2020 m., turės garantuotą finansavimą visai studijų trukmei ir jų studijų kaina studijų metu nesikeis. Tad norime pasidžiaugti, jog visi dvyliktokai dar spėja “įšokti į nuvažiuojantį traukinį” ir įgyti išsilavinimą valstybėje, pasižyminčioje bene aukščiausia mokslo kokybe pasaulyje. Taip pat norime paraginti visus, abejojančius dėl šių metų stojimo į JK universitetus, neatidėti šių planų ir pasinaudoti paskutine galimybe gauti finansavimą bei tęsti savo kelionę svajonės link. Aplikuoti į JK universitetus ir studijas pradėti dar šį rudenį – tikrai ne  vėlu, todėl kviečiame visus abiturientus, paskutinio kurso kolegijų/universitetų studentus, moksleivius, planuojančius pasiimti laisvus metus ar savanoriškai atlikti privalomąją karo tarnybą, įvertinti šiuos pokyčius ir priimti atitinkamus sprendimus.

Studijų finansavimas Didžiosios Britanijos universitetuose
  • Vienuoliktokus ir jaunesnius moksleivius taip pat kviečiame nenusiminti. Neabejojame, jog šis sprendimas atvers naujas galimybes bei alternatyvius studijų finansavimo šaltinius. Todėl sekite naujienas ir toliau bendraukite su KALBA studijų koordinatoriais, kurie nuoširdžiai padės jums rasti tinkamiausią studijų kryptį.

Pasaulį sukausčius pandemijai, kilo daug neaiškumų dėl būsimų studijų pradžios šį rudenį. Norime patikinti, jog, nepaisant sudėtingų aplinkybių, didžioji dalis užsienio universitetų yra pasiruošę rudenį studijas pradėti įprastu laiku, fiziškai vykdyti paskaitas bei apgyvendinti studentus universitetų miesteliuose, užtikrinant visus saugumo reikalavimus.

Atsižvelgiant į galiojančius apribojimus šalyje, dalis paskaitų laikinai gali vykti nuotoliniu būdu, tačiau universitetai džiaugiasi, jau dabar galėdami patvirtinti, jog mokslo metai prasidės ir nuo pat mokslo metų pradžios bus užtikrinta maksimali jų kokybė. Rekomenduojame moksleiviams ruoštis studijų pradžiai ir kelionei į savo universitetą, toliau bendraujant su KALBA studijų koordinatoriais dėl individualių atvejų, galimų kelionės apribojimų bei universitetų priimamų sprendimų.

Linkime didžiausios sėkmės visiems abiturientams, šiuo metu laikantiems brandos egzaminus. Esame pasiruošę atsakyti į visus jūsų klausimus ir prisidėti prie sėkmingos jūsų studijų pradžios, nepaisant visų aplinkybių!

Pagarbiai,

KALBA studijų koordinatoriai

Turite klausimų? Susisiekite!

Nerijus Leškys
Nerijus Leškys
Gvidas Gečas
Dominykas Živatkauskas