Home / FRESHMAN'AS / PATARIMAI BŪSIMIEMS STUDENTAMS / APGYVENDINIMAS – BŪSTAS

APGYVENDINIMAS – BŪSTAS

Ieškant būsto Danijoje tikrai patarčiau pirmiems mokslo metams gyventi bendrabutyje, Daniškai Kollegiegard. Pajausite ir gausite tikrą studentišką patirtį. Visi bendrabučio kambariai turi savo dušą ir tualetą, kas yra labai patogu. Už bendrabutį kiekvieną mėnesį mokėjau apie 1900 KR kas yra apie 190 EUR. Tiesa, į kambarį reikėjo pirkti savo šaldytuvą. Facebook dažniausiai būną sukurtos “Lietuvių” studentų grupės kuriose parduodami naudoti šaldytuvai ir kitos smulkmenos. Vėliau, jau kai “apsitrinsite” moksluose ir pačioje šalyje siūlau ieškoti nuomojamo buto su vienu iš draugų. Tai bus ir pigiau ir patogiau. Yra nemažai internetinių svetainių kūriuose yra talpinami nuomuojami butai.

Veronika Avdejenkova
(Danish Academy of Business and Technology, Travel and Tourism management)

Visų pirma, dalintis butą su kitais žmonėmis ir jo ieškotis šalia universiteto ar darbo. Taip neleisti pinigų viešojo transporto bilietams, kuris labai brangus. Aš į universitetą vaikštau pėsčiomis kiekvieną dieną po 40 minučių pirmyn ir tiek pat atgal. Taip sutaupau ant pravažiavimo bilietų ir sporto salės.

Emilija Katauskaitė
(BIMM, Popular Music Performance)

Geriausia yra nuomotis namą su kitais studentais, nuomojantis butą būtų labai brangu. Namai yra gan neblogos būklės su beveik visais privalumais. Priimtiniausia kaina, dalinantis namą su kitais studentais, turint nuosavą kambarį, įskaičiuojant komunalinius ir internetą, yra ~ 300-400 £/mėn. Pavyzdžiui, aš sėkmingai susiradau namą už 380£ per mėnesį, šis namas naujas su naujais baldais, kiemu ir namuku (dviračiui ar kam nors kitam pasidėti).

Mariuš Orlov
(Coventry University, Oil and Gas Engineering magistras)

Olandijoje pradėkite ieškotis gyvenamosios vietos kuo anksčiau, kitaip teks daugiau mokėti.

Deividas Valius
(Hanze University of Applied Sciences, Sport studies)

Danijoje iš anksto pasirūpinkit gyvenamąją vieta, tada bus galima prisiregistruoti šalyje, susirasti darbą ir aplikuoti dėl galimybės gauti stipendiją. Be registracijos numerio “CPR” sunkiai rasite darbą.

Deividas Norgela
(IBA - International business academy, Marketing management)

Būstą gana susiradau paprastai – internetiniuose puslapiuose (tokiuose kaip rightmove ar onthemarket). Ieškojau man tinkamos kainos ir kokybės santykio, o suradusi patikusį variantą – skambinau, teiravausi, nuvykusi gyvai apžiūrėjau ir išsirinkau tinkamiausią.

Erika Spudytė
(Northumbria university, Psychology)

Iš visų mane gasdinusių klausimų, būstas neramino labiausiai. Bet yra daugybė app’su ir internetinių puslapių, kur galima rasti būstą pagal vietovę, kainą, ir pan. Siūlyčiau pažiurėti ar universitetas turi facebook arba Whatsapp grupes pirmakursiams. Ten galima susipažinti su būsimais grupiokais ir net pasiūlyti kartu ieškotis būsto. Aš pati pasirinkau būtent tokį kelią. Tik siūlyčiau rinktis būstą kuo arčiau universiteto arba bent važiuoti į universitetą su autobusu. Tai padės sutaupyti pinigų.

Ugnė Giraitytė
(Goldsmiths, Univerisity of London, BA Media and Communications)