IEŠKOK DARBO IR TAUPYK

Danijoje darbą rasti be Danų kalbos yra praktiškai neįmanomą. Kai gyvenau Danijoje dirbau valymo įstaigoje į kurią įsidarbinau per vietinę “Darbo biržą”. Gera žinia yra ta, jog Danijoje kiekviename miestelyje yra Danų kalbos mokykla, kur nemokamai galite mokintis Danų kalbos.

VERONIKA AVDEJENKOVA
(Danish Academy of Business and Technology, Travel and Tourism management)

Sutaupyti manau labiausiai pavyktų jei gyventumėte name, o ne bute. Trijų ar daugiau kambarių name, vos ne trigubai galite sutaupyti nei gyvenant vieno kambario bute. O visos kitos kainos daugiau mažiau atitinka Lietuvos kainas.

Gustė Laurikaitytė
(Coventry University, Computer Science)

Jeigu nori išmokti taupyti, susirask darbą, suprasi, kad pinigai ne ant medžio auga” ir kiekvienas take away po nakties mieste – tai visa valanda ar dvi varginančio darbo.

Violeta Lyskoit
(Northumbria University, Media and Journalism)

Gyvendamas savarankiškai išmokau, kad reikia gerai apgalvoti daikto naudą prieš jį perkant. Dar labai padeda drabužių pirkimas labdarynuose, nes kodėl gi ne? Pigu, gražu ir padeda gamtai.

Agnius Kazlauskas
(University of Roehampton London, Journalism)

Norint sutaupyti patarčiau neapsipirkinėti miesto centruose, o autobusu ar metro nuvykti į tolimesnį, už miesto esantį prekybos centrą. Gyventi ‘share’ tipo name/bute puikus variantas nuomai sutaupyti, ypatingai jei vykstate vienas. Taip pat siūlau prisijungti prie lietuvių, ar apskritai žmonių gyvenančių jūsų mieste, online grupių, nes ten nuolatos dalinamasi įvairiais pasiūlymais, paslaugomis, randami atsakymai į klausimus.

Erika Spudytė
Northumbria university, Psychology

Dirbu part time, darbą susiradau pakankamai lengvai, tiesiog nešiojau popierinius CV, nors daug kas jau jų nepriėmė, nes visas įdarbinimas vyksta online. Po 2 sav. nuo atvykimo jau dirbau.

Ieva Jankevičiūtė
University of the West of England - UWE Bristol, Business Management with Accounting and Finance

Pačioje pradžioje man sekėsi ne kaip… Buvau visiškai “žalia” su visais CV rašymais ir panašiai. Universitete dažniausiai būna karjeros konsultantai/patarėjai. Tiesiog reikia nebijoti ir prašyti pagalbos. Gavau daug patarimų, kaip tinkamai parašyti CV, kokių darbų ieškoti.  Valandų valandas praleidau Indeed (puslapis kuriame ieškojau darbo) tiesiog siuntinėjau savo CV visur, kur tik pasirodė, kad būtų tinkama man. Kai tikrai reikia darbo, tai galima rasti daugybę būdų, tik svarbu nepamiršti, kad esi studentas ir nereikia tikėtis stebuklų, didelio atlyginimo. Ypač jei esi jaunesnis nei 21 – eri, nes atlyginimas jaunesniems žmonėms yra šiek tiek mažesnis.

UGNĖ GIRAITYTĖ
(Goldsmiths, Univerisity of London, BA Media and Communications)