MAISTAS

Danijoje sveikas maistas yra pigesnis nei paruoštas maistas. Danija bus puiki šalis atsikratyti nereikalingų kilogramų. Pati atvykus gyventi į Daniją per keletą metų atsikračiau virš 10kg. Danijoje taip pat yra Lidl. Kainos žinoma aukštesnės, bet jeigu darbuositės gausite ir nemažą atlyginimą.

VERONIKA AVDEJENKOVA
(Danish Academy of Business and Technology, Travel and Tourism management)

Tikra sėkmė yra ir Globe cafe atradimas, į kurią susirenka labai įdomūs ir nuoširdūs žmonės, pasiruošę padėti bet kokiu atveju. Globe cafe veikia tik kiekvieną pirmadienį ir pigiai parduoda maistą – tai viena iš mažų mano gudrybių, kaip sutaupyti.

Gerda Jorūnė Prapuolenytė
(Newcastle University, Combined Honours)

Sutaupyti galima visu pirma sveika gyvensena. Nustebsit, kiek pinigų atsiras. Maistas, palyginus su Lietuva, Anglijoje yra sakyčiau net pigesnis. Būstas, žinoma, brangus, bet jei žiūrime į uždarbio/nuomos santykį – Anglija tikrai patrauklesnė ir šiuo rodikliu.

Karolis Abramovičius
(University of West London, Computer Science)

Apsipirkinėti pigu Lidl ir daržovių parduotuvėje, kai yra akcija 1+1 arba 3 už 1 £.

Erika Silkova
(Coventry University, Animation and Illustration specialybė)

Dažniau gamintis maistą pačiam ir ruošti sau maistą į universitetą. Skamba šiek tiek varginančiai, tačiau maistas Didžiosios Britanijos kavinėse yra daug brangesnis. Pavyzdžiui: vidutinė picos kaina yra ~10-12 svarų. Kaip atsarginis variantas, čia yra daug greitojo maisto užeigų, tačiau pirkti maistą iš parduotuvės ir gamintis pačiam yra sveikiau ir pigiau.

Nikol Ignatovič
(Birmingham City University, Fine Art)

Maisto produktus pirkti Lidle, nes kainuoja žymiai pigiau. Taip pat, nuomotis kambarį galima ne tik studentų miestelyje, taip gali gautis pigiau. Ir trečias patarimas – kuo dažniau vaikščioti pėsčiomis.

Valerija Urbanovič
(University for the Creative Arts, Acting and Performance)

Rinktis prekybos centrus atsargiai, kadangi produktai kaip kiviai ar mėsa gali skirtis 2 euru skirtumu. Mano miestelyje yra turgus. Jame produktai yra pigesni, taigi apsilankau ten dažniau.

Deividas Valius
(Hanze University of Applied Sciences, Sport studies)

Mano praktikoje didžiuosiuose Danijos miestuose gelbėjo maisto švaistymo prevencijos modelis too good to go”. Tai mobili aplikacija, leidžianti užsisakyti maistą norimoje vietoje, kavinėje, parduotuvėje ir atsiimti jį, likus iki darbo pabaigos 15-30 min. Kartu padėsite užkirsti kelią maisto švaistymui, nes įstaigos Danijoje darbo gale tam tikrą maistą siunčia į užtarnautą poilsį.

Deividas Norgela
(IBA - International business academy, Marketing management)

Didžiausias mano atradimas – miestelio turgus. Esu didelė vaisių ir uogų mėgėja. Tesco teko palikti labai daug pinigų už visus vaisius, kuriuos valgau kilogramais! Nedidelė dėžutė braškių, šilauogių, vynuogių ar aviečių parduotuvėje dažniausiai kainuoja ~2 svarus. Tos pačios avietės ar šilauogės turgelyje kainuoja vos ne keturis kartus mažiau! Niekada neperku vaisių, uogų ir daržovių iš parduotuvių, jų – tik į turgų! Todėl patarčiau nesikuklinti ir paklausinėti vietinių arba pasidomėti pačiam apie netoliese esamus turgelius, maisto krautuves, ten maisto nusipirksi žymiai pigiau!

Violeta Lyskoit
(Northumbria University, Media and Journalism)

Norint sutaupyti būtina planuoti savo mitybą – į parduotuvę eiti retai, bet apsipirkti ilgesniam laikotarpiui. Tai sutaupo ne tik brangų laiką, bet ir neištuština banko sąskaitos.

 

 

 

 

 

Daniela Deveikytė
(University of Essex, Criminology with Social Psychology)

Įsidarbinti kavinėje arba restorane. Tokiu atvejų gausite nemokamo arba bent jau pigesnio maisto.

Erika Čirikaitė
(Arts University Bournemouth, Creative Events Management)