fbpx

TRANSPORTAS

Danijoje yra labai brangus viešasis transportas. Kiek pamenu mokėjome apie 300 KR už mėnesinį autobuso bilietą. Iškonvertavus į Eurus tai būtų apie 30 EUR. Danai labai mėgsta dviračius. Taip kad, jeigu nebijote per lietų, vėją ir sniegą važiuoti su dviračiu, tai gali būti jūsų sprendimas kaip nusigauti iš taško A į tašką B.

Veronika Avdejenkova
(Danish Academy of Business and Technology, Travel and Tourism management)

Jei gyveni netoli universiteto – nebūtina pirkti viešojo transporto kortelės. Juk visi esame jauni, aktyvūs ir turime galimybę pasimėgauti grynu oru prieš paskaitas. Taip susitaupysi pinigų savo kitai svajonei.

Daniela Deveikytė
(University of Essex, Criminology with Social Psychology)

Jei viešasis transportas neišvengiamas, galima užsiregistruoti ir gauti studento Oyster card, kuri suteikia studentams nuolaidas. Kortelė yra vardinė, su nuotrauka ir informacija.

Emilija Katauskaitė
(BIMM, Popular Music Performance)

Gyvenu Anglijoje jau ilgiau nei pusę metų ir dar nė sykio nesinaudojau viešuoju transportu. Pasirinkau gyvenamąją vietą pakankamai arti universiteto ir miesto centro, todėl suvaikščioti daugiau nei 7 kilometrus per dieną tapo įprasta.

Violeta Lyskoit
(Northumbria University, Media and Journalism)

Nusipirkti National Express nuolaidų kortelę (kelionėms autobusu).

Erika Čirikaitė
(Arts University Bournemouth, Creative Events Management)

Daug pigiau atsisiųsti dviratį iš Lietuvos. Taip pat dviratis daug pigesnis negu autobusas ir galima surasti delivery darbą su dviračiu.

Erika Silkova
(Coventry University, Animation and Illustration specialybė)

Nusipirkti Annual WIZZ Discount Club Standard Membership. Kaina tik 29.99€ ir kiekvienam skrydžiui suteikia min. 10 EUR nuolaidą. Jau po 3 skrydžių atsiperka! Taip pat pirkti pigiausius skrydžių bilietus (be bagažo). Į vieną kuprinę tikrai daug telpa, tereikia išmokti sudėti viską kuo talpiau. Taip pat būkit kūrybingi: kuo daugiau drabužių užsidėkit ant savęs ir užpildykite visas turimas kišenes!

Erika Čirikaitė
(Arts University Bournemouth, Creative Events Management)

Nyderlanduose visi važinėja dviračiu. Man buvo šokas pirmą savaitę, nes dviračiai turi atskirą važiavimo dalį ir šviesoforus. Viešasis transportas gana brangus, taigi rekomenduočiau pasirinkti dviratį.

Deividas Valius
(Hanze University of Applied Sciences, Sport studies)

Tie, kurie yra jaunesni nei 20 metų, džiaukitės – už nuolatinį autobuso bilietą mokėsit tik 190 kronų/mėn., kas yra centai, palyginus su pilna bilieto kaina, t.y. ~500 kronų/mėn. Asmeniškai aš moku ~350 kronų/mėn., o bendrabutis Råstlätt siūlo nuolaidas kiekvieną mėnesį, tam tikromis valandomis.

Gytis Mickevičius
(Jönköping University, New Media Design, Švedija)