fbpx

Astronomijos studijos

Astronomija – vienas seniausių mokslų. Jo pradmenys jau prieš kelis tūkstančius metų buvo žinomi babiloniečiams, egiptiečiams ir kinams, kurie taikė juos, matuodami laiką ir orientuodamiesi pasaulio šalių atžvilgiu.

Astronomijos studijos apima teorijos taikymo ir praktinio stebėjimo derinį, nors kai kuriuose kursuose daugiau dėmesio bus skiriama vienam iš šių aspektų. Stebėjimų metu studentai naudoja teleskopus ar kitą profesionalią įrangą pagrindinėse observatorijose, o tai dažnai suteikia galimybę keliauti po visą pasaulį.

Astronomijos studentai taip pat nemažai laiko praleidžia prie kompiuterio ekrano, nes kompiuterinė analizė yra pagrindinis šiuolaikinės astronomijos komponentas.

Studijuodami šioje srityje išmoksite problemų sprendimo technikos, duomenų rinkimo ir analizės metodų, bendrinių informacinių technologijų ir laiko planavimo įgūdžių.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Visą Crash Course astronomijos kurso grojaraštį rasite čia >>>

Plačiau aprašome kelias populiarias astronomijos specializacijas.

 • Kosmologija. Kosmologija yra visatos atsiradimo, evoliucijos ir struktūros tyrimų mokslo sritis. Nors bendra astronomija nagrinėja atskirus dangaus objektus, kosmologija yra susijusi su visata kaip visuma. Ji taip pat glaudžiai yra susijusi ir su fizika, todėl, jei norite specializuotis šioje srityje, būkite pasirengę fizikos paskaitoms!
 • Astrofizika. Astrofizika nagrinėja dangaus objektų, įskaitant žvaigždes, planetas ir galaktikas, fiziką ir savybes, būdingus jų elgesius. Kai kurios iš labiausiai intriguojančių astrofizikos tyrimų sričių apima bandymus nustatyti tamsiosios medžiagos, tamsiosios energijos ir juodųjų skylių savybes; ar įmanoma keliauti laiku, ar gali susiformuoti kirmgraužos, ar egzistuoja multiversa; taip pat – visatos kilmė bei galutinis likimas.
 • Planetos geologija. Tie, kurie specializuojasi planetų geologijoje, taiko geologinius tyrimus, kad sužinotų apie planetų, mėnulių, kometų, asteroidų ir viso kito, kas ten plūduriuoja, sudėtį ir elgesį. Ši studijų sritis yra glaudžiai susijusi su žemės geologija.

Astronomijos sritis siūlo unikalias galimybes, susijusias su įvairiais įspūdingais objektais, tokiais kaip kosmoso elementai ar nuolat iškylantis nežemiškos gyvybės klausimas. Astronomijos specialistai turi galimybę atlikti tyrimus ir išbandyti savo teorijas įvairiose astronomijos srityse.

 • Universiteto profesorius.
 • Planetariumo direktorius.
 • Meteorologas.
 • Tyrimus vykdantis mokslininkas.
 • Klimatologas.
 • Aviacijos inžinierius.
 • Astronomas.

 

Pateikiame keturis galimus astronomijos studentų karjeros kelius:

1. Akademinė karjera

Daug astronomų dirba aukštosiose mokyklose ar universitetuose. Amerikos astronomijos draugijos (AAS) duomenimis, maždaug 55 proc. profesionalių astronomų dirba dėstytojais kolegijose ir universitetuose. Tam reikia ne tik daktaro laipsnio, bet ir rekomendacijų.

2. Vyriausybė, observatorijos ir laboratorijos

Po akademinės bendruomenės vyriausybės remiamos observatorijos ir laboratorijos yra antros pagal dažnumą astronomų darbdavės, sudarančios trečdalį visų šioje srityje dirbančių specialistų. 

3. Privatus sektorius

Maždaug dešimt procentų astronomų dirba privačiame sektoriuje. Be aviacijos ir kosmoso kompanijų, kurioms reikalingi astronomai, konsultacinės firmos taip pat samdo astronomus – dažnai tam, kad galėtų vykdyti valstybinius projektus. Šioms privačioms įmonėms reikalingi astronomai, suprantantys universitetų, NASA ar pasaulio valstybių energetikos poreikius ir reikalavimus.

4. Viešasis sektorius

Astronomai taip pat vaidina svarbų vaidmenį įveikiant atotrūkį tarp profesionalios astronomijos ir plačiosios visuomenės. Jie tai daro įvairiais būdais, nuo planetariumų ir mokslo muziejų įkūrimo iki  mokslo žurnalistikos. 

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra astronomijos krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!