fbpx

Chemijos studijos

Kartu su biologijos ir fizikos mokslais, chemija yra viena iš trijų pagrindinių mokslo šakų. Tai galima apibrėžti kaip medžiagų – jų struktūros, savybių, reakcijų bei kaitos, veikiant skirtingoms situacijoms – tyrimą.

Chemijos studijos skirtos norintiems suprasti ir keisti dabartinį pasaulinį dirbant su įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Chemija, kaip mokslas, stipriai prisideda prie kasdienybės gerinimo, medicinos augimo, aplinkosaugos, energetikos ir net statybų sektoriaus. Chemija – mokslas, kuris gali suvaldyti moderniame pasualyje kylančius iššūkius.

Cheminiai procesai ir elementų sudėtis vaidina didelę reikšmę, tiriant gyvus ir negyvus organizmus, įvairias medžiagas ir jų struktūrą, todėl specializacijų sritis ir veiklų pasirinkimas po studijų yra labai platus.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Visą Crash Course chemijos kurso grojaraštį rasite čia >>>

Bakalauro studijų metu specializuotos chemijos paskaitos dažnai būna pasirenkamųjų modulių forma, nors rinktis specializuotą bakalauro programą galimybė taip pat yra. Magistrantūros studijos didžiausią dėmesį sutelkia į pasirinktos chemijos specializaciją.

Daugelis specializacijų sutampa su kitais gamtos mokslais. Keletas pavyzdžių:

 • Chemijos inžinerija. Chemijos inžinerijos tikslas yra chemines medžiagas paversti naudingomis žmogui, pavyzdžiui, sukurti vaistus. Didžiausias dėmesys skiriamas gaminamai medžiagai ar procesui, tyrimams ir stebėjimui.
 • Biochemija. Cheminių procesų gyvuose organizmuose tyrimas, pavyzdžiui, tų, kurie paverčia mintį veiksmu ar priverčia jaustis kitaip. Tai specializacija, turinti labai didžiulį potencialą. Prognozuojama, kad artimiausioje ateityje bus padaryta didžiulė pažanga šioje mokslo srityje.
 • Medicininė chemija. Ši chemijos šaka tam tikru būdu reiškia dviejų aukščiau išvardytų disciplinų susijungimą, nes ji apima tam tikrų žmogaus kūne esančių cheminių medžiagų sintezę. Tokių tyrimų paklausa išliks didelė, ir specialistai turės galimybę kurti žmoniją gelbėjančius vaistus ar vakcinas.
 • Branduolinė chemija. Branduolinė chemija yra radioaktyviųjų elementų, jų panaudojimo ir jų poveikio organizmams  bei medžiagai tyrimas. Ją galima pritaikyti medicinoje ir energetikoje, todėl šioje srityje svarbus yra ir inžinerinis išsilavinimas.

Chemijos studijos neapsiriboja darbu laboratorijoje, tai gali būti daugybė skirtingų karjerų įvairiuose sektoriuose:

 •         Akademinis tyrėjas;
 •         Analitinis chemikas;
 •         Biotechnologas;
 •         Chemijos inžinierius;
 •         Klinikinis mokslininkas, biochemija;
 •         Kriminalistas;
 •         Nanotechnologas;
 •         Farmakologas;
 •         Mokslo darbuotojas (fiziniai mokslai);
 •         Mokslinis laboratorijos technikas;
 •         Toksikologas.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra chemijos krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!