fbpx

Dailės, Meno srities studijos

Tai – karjeros kryptis, talpinanti dizaino, grafikos, architektūros, fotografijos ir taikomųjų menų (keramikos, stiklo, tapybos, skulptūros, tekstilės) sritis. Visas šias studijų šakas vienija tai, kad norintieji studijuoti turi turėti savo darbų portfolio. Portfolio galima paruošti per maždaug du metus iki studijų, tačiau vertėtų žinoti, kad tam reikės profesionalios pagalbos.

Portfolio rengiamas menų mokyklose arba specializuotose vasaros programose užsienyje. Visoms specialybėms reikės akademinio piešimo darbų ir specializaciją atitinkančių darbų: fotografijų, produkto arba drabužių dizaino darbų, grafikai – personažo kūrybos, plakatų.

Dažniausiai, norint studijuoti šias specialybes, reikia ne tik tam tikrų pažymių brandos atestate, bet ir gauti aukštą balą stojamuosiuose egzaminuose.

Studijų metais didžiąją dalį sudaro praktiniai darbai, kurie skirstomi į bendruosius ir specialybinius. Mažiau dėmesio skiriama teorijai.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Daugiau kokybiškų video apie meno srities studijas rasite mūsų draugo UCA – University of Creative Arts Youtube paskyroje >>>

Specializacijų apstu, tad išvardinsime tik keletą populiariausių:

 • Meno istorija – specialybė, kurios absolventai gilinsis į meno raidą, aiškinsis, kas yra ar nėra menas, bei įgis gebėjimų skirti originalus nuo klastočių;
 • Taikomieji menai – studijuojant šioje studijų programoje, dažniausiai pasirenkamos konkrečios – keramikos, tekstilės, skulptūros, tapybos, stiklo – specialybės.
 • Dizainas – čia, nors pradedama nuo bendrinių terminų, aukštesniuose kursuose renkamasi konkreti specializacija: produkto, pakuotės, aprangos, tekstilės, grafinis dizainas.
 • Skaitmeninis menas – tinklapių dizainas, fotografija, animacija, kompiuterinių žaidimų dizainas ir daugybė kitų specialybių, kuriose kūrėjas, norėdamas gauti rezultatą, dažniausiai naudoja kompiuterinę techniką.
 • Kūrybinės industrijos – tai specialybė, kurios absolventai skatina meno, verslo ir visuomenės komunikaciją. Kaip atidaryti meno centrą, suorganizuoti kultūrinę parodą? Šios specialybės studentai turi atsakymus į šiuos klausimus.
 • Architektūra – architektūros studijos nėra tik pastatai, tai ir funkcinės miesto sritys, jų kūryba ir valdymas bei mažoji architektūra – laiptai, tiltai ir panašūs objektai.

Keletas konkrečių, populiarių specialybių:

 • menininkas (keramikas, tekstilininkas, skulptorius, vitražistas ir kt.);
 • paveldosaugininkas;
 • meno administratorius, vadybininkas;
 • animatorius;
 • dizaineris (kompiuterinių žaidimų, plakatų, svetainių, aprangos ir kt.)
 • fotografas;
 • architektas;
 • meno vadovas.

Dažniausios darbovietės:

 • privatūs asmenys arba įmonės, kuriems reikia vizualinių sprendimų;
 • didelės įmonės, kurios reikia palaikyti savo stiliaus vientisumą skirtingose lokacijose;
 • spaustuvės ir reklamos agentūros;
 • produktų (baldų, indų, tekstilės ir kt.) gamybos įmonės.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra dailės ir meno karjeros krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!