fbpx

Elekrotechnikos srities studijos

Jei tau puikiai sekasi matematika ir mielai narplioji sudėtingus fizikos uždavinius, jei jau bandei pataisyti savo laikrodį, telefoną, kompiuterį ar kokį kitą elektroninį prietaisą ir tau tai buvo įdomu – gali būti, kad ši studijų kryptis tau visai patiktų.

Elektrotechnikos studijose studentai įgis žinių, kaip veikia visa elektros ir elektronikos industrija. Studentai sugebės kurti, tobulinti ir prižiūrėti elektros sistemas bei elektroniką.

Elektrotechnika apima elektros tinklų ir elektronikos inžinerijos šakas. Pirmoji nagrinėja elektros paskirstymą miestams, šalims, jėgainių projektavimą ir tobulinimą. Antroji labiau orientuojasi į šiek tiek mažesnius dalykus: elektros prietaisus ir vietinius elektros tinklus (pavyzdžiui, elektros paskirstymą verslo centre).

Bakalauro studijose susipažinsi su bazinėmis elektrotechnikos žiniomis, ir tuomet teks pasirinkti specializaciją. Studijose, ypatingai vėlesniuose kursuose, daug daugiau laiko bus skiriama praktikai. Laboratorijose teks išardyti ir vėl surinkti elektronikos prietaisus, realiai pamatyti ir išsiaiškinti, kaip jie veikia. Dažniausiai dirbsite grupėse, bet reikės pristatyti ir individualių tyrimų rezultatus. Nors paskaitų metu ir nebus daug teorijos, visgi vertėtų nusiteikti, kad namuose teks perskaityti DAUG kursui privalomos techninės literatūros.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Elektrotechnikos studijos yra per plačios, tad prireiks pasirinkti specializaciją. Dažniausios elektros tinklų specializacijos – elektros energijos generavimas ir perdavimas, magnetostatika ir elektrostatika, elektros instaliacija. Elektronikos specializacijos apima analoginių ir skaitmeninių elektros grandinių kūrimą, skaitmeninę komunikaciją, bevielio tinklo technologijas. Galima rinktis ir vadybos kelią.

Vyresniuose kursuose bus galima įgyti žinių, reikalingų konkrečiai sričiai. Pristatome kelias jų:

 • Elektros energijos generavimas ir paskirstymas. Tai specializacija, parengianti elektros inžinierius dirbti su elektros generavimu ir paskirstymu. Tai gali būti darbas elektros jėgainėse, projektuojant naujas sistemas ar užtikrinant sklandų esamų veikimą, elektros energijos paskirstymą ir užtikrinimą individualiems vartotojams. Vėliau galima specializuotis į specifinius elektros energijos gavimo būdus, pavyzdžiui, saulės, vėjo arba hidroenergiją.
 • Komunikacijos. Šios specializacijos studentai nagrinės elektros inžinerijos pritaikymą komunikacijos sklaidai: tai skaitmeninės ir palydovinės transliacijos, šviesolaidiniai sprendimai, tinklai. Praktiką studentai dažniausiai atlieka televizijos arba radijo stotyse, skambučių centruose ar interneto tiekėjų serverinėse. Studentai aiškinasi, kaip veikia tinklai, kaip juos valdyti, optimizuoti, užtikrinti jų veikimą.
 • Kompiuteriai ir kompiuterių sistemos. Čia nagrinėjamos temos – lyg iš skambių naujienų portalų antraščių: dirbtinis intelektas, kriptografija ir pan. Mokysitės kompiuterių ir kompiuterių tinklų architektūros, tinklų saugumo, sistemų automatizavimo, tirsite skaitmeninių signalų apdorojimą.
 • Robotizuotos sistemos. Susidursite su robotų kūrimu, valdymo, surinkimo, mokymo ir, žinoma, panaudojimo iššūkiais. Realiai mokysitės programuoti robotus ir tobulinti jų dizainą, gerinti jų techninius parametrus.

Keletas karjeros galimybių:

 • aeronautikos inžinierius;
 • transliacijų inžinierius;
 • elektronikos inžinierius;
 • elektros inžinierius;
 • tinklų inžinierius;
 • IT konsultantas;
 • sistemų analitikas.

Jei tradicinės elektrotechnikos specialybės jūsų nedomina, pasirinkimų, ką veikti baigus šias studijas, apstu. Elektrotechnikos diplomas vertinamas informacinių technologijų ir fizikos srityse.

Tipiniai darbdaviai:

 • jėgainės;
 • statybų bendrovės;
 • komunikacijų įmonės;
 • IT įmonės;
 • mokslo ir technologijų parkai.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra elektrotechnikos karjeros krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!