fbpx

Filosofijos srities studijos

Filosofija – „išminties meilė“ – tai mokslas, keliantis klausimus apie universalius pasaulio dėsningumus. Studijuojant šį mokslą, pasinersite į neatsakytų ir neatsakomų klausimų laviną, praeities ir ateities diskusijas, bandysite atsakyti į klausimus „ką aš žinau?“, „kokia yra žmonijos prasmė?“ ir pan.

Filosofijos studijose rengiami plataus humanitarinio profilio specialistai. Studijuodami šią discipliną, neretai nukrypsite į kitus humanitarinius mokslus, dažniausiai – literatūrą, politiką, istoriją. Nagrinėdami etikos klausimus, susidursite su bioinžinerijos, chemijos mokslais. Tai reiškia, kad darbo rinkoje būsite pasiruošę dirbti pozicijose, kuriose reikalingas universalus išsilavinimas.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Visą Crash Course filosofijos kurso grojaraštį rasite čia >>>

Keletas filosofijos specializacijų:

 • Logika. Filosofijoje logikos apibrėžimas yra šiek tiek platesnis nei tas, kurį vartojame kasdien. Filosofijoje sistematiškai diskutuojama, siekiant nustatyti, iki kokio laipsnio ar iš kokių požiūrio taškų tam tikras teiginys yra teisingas. Painu? Tik ne filosofams! Ši sritis itin svarbi matematikai (prisiminkite Pitagoro teoremos įrodymą) ir kompiuterių mokslui.
 • Etika, kurią neretai vadiname moralės teorija, mums sako, kaip reiktų elgtis kitų atžvilgiu. Filosofinė etika sprendžia platesnius klausimus: aiškinasi, kaip nustatyti, ar tam tikroje situacijoje elgiamasi etiškai ar ne, koks elgesys tam tikroje srityje gali būti laikomas etišku. Paprastas pavyzdys: ar eutanazija – etiška?
 • Politinė filosofija – filosofijos kryptis, kuri aiškinasi, koks būdas valdyti visuomenę yra tinkamiausias, kokie turėtų būti bendri visuomenės tikslai, taisyklės, normos, kokiais būdais geriausia siekti tų tikslų. Žinoma, į šiuos klausimus nėra vieno teisingo atsakymo, tad jis puikiai tinka filosofiniams debatams.
 • Metafizika – abstrakti filosofijos šaka, tirianti egzistencinius klausimus. Pagrindinių šios šakos diskusijų objektų negalima paaiškinti logiškai, faktais arba stebėjimais. Keletas šios srities klausimų (kad būtų lengviau suprasti, kas ta metafizika): „kaip žmogus žino, kad nesapnuoja?“, „ar egzistuoja atsitiktinumai?“, „ar gali egzistuoti objektas, kuris visiškai neturi tikslo?“ ir pan.
 • Epistemologija – filosofijos šaka, tirianti pačią pažinimo, suvokimo prigimtį, kilmę, formas, apibrėžimus ir, svarbiausia, barjerus. Tipiški šios srities klausimai: „kas yra žinojimas?“, „kuo žinojimas skiriasi nuo įsitikinimo, nuomonės?“.

Tokios specialybės kaip „profesionalus filosofas“ nėra, bet šioje srityje galima tobulėti kaip akademikui. Taip pat žinios, įgytos studijų metais, gali tapti atrama, pradedant karjerą žurnalistikos, teisės, edukacijos srityse.

Geriausia apie karjerą po filosofijos studijų galvoti taip: jei darbo vietoje reikia generuoti arba aiškinti idėjas, tai – filosofui tinkamas darbas.

Specialybės, kuriose filosofijos studijos naudingos:

 • advokatas;
 • sveikatos apsaugos darbuotojas;
 • savivaldybės darbuotojas;
 • rinkodaros vadovas;
 • žurnalistas;
 • įdarbinimo konsultantas;
 • psichoterapijos specialistas;
 • advokatas.

Dažniausios darbovietės:

 • savivaldybės;
 • ryšių su visuomene agentūros;
 • teisines paslaugas teikiančios įmonės;
 • įdarbinimo agentūros;
 • draudimo įmonės.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra filosofijos karjeros krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!