Fizikos srities studijos

Pirmieji fizikos studijų metai – tai aibė praktinių užduočių ir eksperimentų, kuriuos lydi teorija ir sudėtingų matematikos užduočių gausa. Studijų pradžioje mokomasi fizikos istorijos, principų ir dėsnių, paliečiamos fizikų biografijos ir žymūs darbai.

Vėlesniuose kursuose grumsitės su dar sudėtingesniais matematikos iššūkiais, nagrinėsite modernias kvantinės mechanikos teoremas ir spręsite reliatyvumo klausimus. Taip pat reikės pasirinkti specializaciją, orientuotą į dominančią temą. Pagrindinės fizikos temos: kvantinė fizika, optika, elektra ir magnetizmas, erdvė ir laikas, termodinamika, reliatyvumas, geofizika, astronomija, geologija.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Susidomėjote fizika? Kviečiame pasižiūrėti nuotaikingą Youtube kanalą Minute Physics >>>

Kelios populiarios specializacijos:

 • Elektra ir magnetizmas. Šios studijos išsamiai nagrinėja elektros ir magnetizmo dėsnius bei sąveikas. Paskaitų temos: elektrostatika, magnetostatika, pastoviosios srovės, nuolatinės srovės grandinės ir elektros variklių veikimas.
 • Erdvė ir laikas – moderniosios fizikos kryptis, kuri aiškina ir aiškinasi erdvės ir laiko principus. Pasirinkę šią specializaciją tyrinėsite reliatyvumo teoriją, spręsite keturių dimensijų geometrijos uždavinius, šiek tiek susipažinsite su termodinamikos dėsniais.
 • Termodinamika – šaka, aiškinanti energijos tėkmės principus, panaudojimą. Gilindamiesi į ją susipažinsite su entropijos, mikrobūsenos terminais.
 • Kvantinės fizikos studijose susipažinsite su kvantine mechanika, reliatyvistiniu Doplerio efektu, Šriodingerio lygtimi ir kvantiniais skaičiais, kuriuos naudosite įvairioms fizikos lygtims spręsti.
 • Branduolinė fizika – fizikos šaka, tirianti atomų branduolių savybes ir sąveikas, radioaktyvumą. Daug dėmesio skiriama radioaktyviojo spinduliavimo ir skilimo studijoms.
 • Reliatyvumas – čia susipažinsite su Bendrąja reliatyvumo teorija, erdvėlaikio koncepcija, sužinosite apie tamsiąją materiją, juodąsias skyles, gravitacines bangas, reliatyvumą astrofizikoje.
 • Geofizika – tai mokslas, tiriantis Žemę per fizikos prizmę. Paprastai tariant, aiškinsitės, kokią įtaką mūsų planetai ir jos klimatui daro magnetizmas, vidinis karštis, radioaktyvumas ir kiti veiksniai arba procesai, tirsite žemės struktūrą.

Daugelyje universitetų šalia fizikos galėsite rintis astronomijos, matematikos, geologijos arba elektrotechnikos mokomuosius dalykus.

Fizikos studijų absolventai gali rinktis iš plataus skirtingų specialybių spektro. Supažindinsime su keliomis jų:

 • Aeronautikos inžinierius – tai žmogus, kuriantis, tobulinantis ir aptarnaujantis įvairius orlaivius bei palydovus, net ginklų sistemas. Dirbantieji šį darbą daug dėmesio skiria tyrimams ir duomenų analizei, nes didelę dalį darbo sudaro esamų sistemų saugumo arba efektyvumo didinimas, kaštų mažinimas.
 • Astrofizikas – žmogus, ieškantis atsakymų į klausimus „kaip veikia visata?“, „kaip ji atsirado ir keitėsi?“. Tai žmonės, ieškantys gyvybės aplink tolimas žvaigždes ir žymintys naujus dangaus kūnus. Didelė darbo dalis – tyrimai ir akademinė veikla.
 • Mechanikos inžinierius projektuoja ir konstruoja įrankius, variklius, mašinas, įvairius mechaninius įrenginius ir rūpinasi jų eksploatavimu bei remontu. Vieni labiau pasineria į konstravimo procesą, inžineriją, o kiti žengia administravimo, vadovavimo keliu.
 • Seismologas stebi žemės seisminį aktyvumą, kaupia ir interpretuoja duomenis. Seismologai prognozuoja požeminių smūgių kilmę, sprendžia seisminio ir mikroseisminio rajonavimo problemas.
 • Medicinos fizikas – žmogus, kuris fizikos žinias taiko medicinos fizikos kryptyse, pavyzdžiui radioterapijoje, diagnostinėje radiologijoje, branduolinėje medicinoje arba kt. Šis žmogus atsakingas už aparatūros, skirtos pacientų priežiūrai, kalibravimą, saugą, kokybės laidavimą bei kontrolę, naujos įrangos ir metodų kūrimą, pritaikymą ir optimizavimą.

Kitos specialybės, tinkančios fizikos absolventams:

 • laboratorijos technikas;
 • mokslo žurnalistas;
 • architektas;
 • pirotechnikas;  
 • garsistas;
 • nanotechnologas;
 • tyrėjas.

Kas dažniausiai samdo fizikus?

 • orlaivių valdymo, priežiūros įmonės;
 • universitetai ir tyrimų laboratorijos;
 • naudingųjų išteklių išgavimo kompanijos;
 • telekomunikacijų įmonės.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra fizikos karjeros krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!