Kalba.Lt

NEMOKAMAS telefonas 8 800 30030 (I-V 9:00-18:00)

Karinės specialybės

Iš karto verta paminėti, kad karinio parengimo studijos Lietuvoje ir kitose šalyse LABAI skiriasi, tad jei galvojate apie šias studijas Lietuvoje, būtinai pasidomėkite sąlygomis. Mūsų straipsnis yra apie tai, kaip bendrai šios studijos atrodo daugumoje Europos universitetų.

Diplomatija ir ginkluoti konfliktai – pagrindinės karinių specialybių studijų temos.

Karinėse studijose apjungiamos diplomatijos, filosofijos, istorijos ir kitų socialinių mokslų žinios, auginami lyderystės įgūdžiai, teisės pradmenys. Baigus studijas, galima tęsti karjerą kariuomenėje ir daug keliauti po pasaulį, dirbti valstybiniame arba privačiame sektoriuje.

Pirmaisiais studijų metais pagrindinis dėmesys skiriamas ginkluotų karinių konfliktų nagrinėjimui, karinės strategijos kūrimui, diplomatijos klausimams, regioninių konfliktų, pilietinių sukilimų analizei. Dauguma paskaitų – praktinės. Programos nukreiptos į karininkų rengimą tarnybai arba atsargai.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Karinių studijų specializacijų yra ir daug daugiau nei galime išvardinti, tad pateiksime kelias netipines:

 • Karo istorija – teorinė specialybė, tirianti karinių konfliktų eigą, naudotas priemones, strategijas.
 • Karo inžinerija – ši specializacija skirstoma į smulkesnes: aviacijos, elektronikos, civilinę inžineriją. Karo inžinieriai kuria ir prižiūri karo techniką, tiesia jai kelius, dirba su sprogmenimis – jų kūrimu, tobulinimu, deaktyvavimu.
 • Teismo ekspertizė – sritis, kuri daug kam asocijuojasi su serialo CSI laboratorijomis. Šioms studijoms itin svarbu analitinis mąstymas, pastabumas ir platus bendrinių žinių spektras. Karo studijose teismo ekspertizės studentai mokosi biologijos, chemijos, balistikos, duomenų analizės.
 • Karinė technika – ginklai, kovos ir transporto mašinos, karo įrenginiai ir prietaisai – objektai, kuriuos nagrinėja ši specializacija.

Tarpdisciplininės specialybės: karo medicina, karo aviacija, karo teisė, krašto apsauga, tarptautiniai ryšiai, karo psichologija.

Kelios karjeros galimybės:

 • karinė tarnyba;
 • akademinė veikla – mokytojai, dėstytojai;
 • karo inžinieriai;
 • pasienio darbuotojai.

Karinių specialybių diplomas yra vertinamas ir kitų darbdavių, tad tikrai neverta apsiriboti čia pateiktais karjerų pavyzdžiais.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose galima studijuoti karines specialybes.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!