Home / Studijos užsienyje / Karjeros sritys / Maisto technologijos

Maisto technologijų studijos

Maisto technologija, gastronomija – ganėtinai nauja studijų kryptis. Susidomėjimas ja auga pastaruosius dvejus metus. Kodėl? Pastaruoju metu maisto įvairovės paklausa auga, žmonės nori gauti kokybiškų maisto gaminių iš viso pasaulio, išbandyti įvairias virtuves. Greitai paruošiamas maistas ir pusgaminiai tapo kasdienybe dėl greito gyvenimo tempo. Visi šie veiksniai atvėrė galimybes naujoms karjeros kryptims: maisto žurnalistai, maisto kritikai, mitybos specialistai, dietologai, maisto technologai, maisto dizaineriai – šiandien šios specialybės niekam neatrodo keistos. Garsenybėms išleisti receptų knygą dabar įprasta taip pat, kaip prieš keletą metų – turėti vardinius kvepalus.  

Maisto technologijos kursas susideda iš daugybės dalių: biologija, chemija, maisto kultūra, produktų kilmė ir vystymas, kulinarijos technikos, verslo valdymas – visa tai studijuosite pirmuosiuose kursuose. Vėliau rinksitės specializacijas, kur pasinersite į pasirinktą dalyką giliau. Atidžiai rinkitės ne tik specializaciją, bet ir mokymosi įstaigą, nes nors paskaitų pavadinimai panašūs, kiekviena institucija prideda savitų akcentų.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Maisto technologijos studijų specializacijų be galo daug, tad pateiksime tik keletą įdomesnių:

 • Maisto, vyno turizmo vadyba. Pasirinkę šią specializaciją, mokysitės marketingo strategijos, verslo operacijų, ekonomikos ir komunikacijos maisto ir vyno turizmo srityje. Galėsite suplanuoti skonių kelionę, žinosite, kur Italijoje geriausia pica ir kurį vynuogyną Prancūzijoje verta aplankyti tiek dėl istorijos, tiek dėl gėrimų. Žinosite, kuriems klientams siūlyti The Marathon du Médoc, o kurie žavėsis autentiškais gatvės maisto stendais Tailande.
 • Ekologija ir tvarumas. Maisto gamyba šiuo metu nėra nei ekologiškas, nei tvarus procesas. Bet tai galima pakeisti. Vertikalios fermos, gamtinė žemdirbystė, vietinių maisto produktų vartojimo skatinimas, ekologiškos maisto pakuotės ir kitos priemonės gali padėti maisto pramonei tapti labiau „žalia“.
 • Maisto įstatymai. Ar „cukraus mokestis“ reikalingas, kaip reikėtų pažaboti ir žymėti kenksmingas maisto sudėtines dalis, kokie įstatymai turėtų galioti maisto produktų gamintojams ir pardavėjams. Jei jus domina šios temos, galbūt ši specializacija – būtent jums?
 • Kulinarijos menas. Ši specializacija yra apie tai, kaip tapti aukščiausio lygio šefu, kaip suburti komandą, kaip naudoti naujausias maisto gamybos technologijas savo restorane.

Karjeros galimybės

 • maisto žurnalistas (blog‘eris, knygų autorius, gyvenimo būdo žurnalų tekstų autorius);
 • maisto, gėrimų konsultantas, someljė;
 • virtuvės dizaino specialistas;
 • maisto turizmo vadybininkas;
 • maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojas;
 • kulinarijos dėstytojas;
 • šefas;
 • maisto technologas;
 • mitybos specialistas, dietologas;
 • maisto kokybės inspektorius.

Tipiniai darbdaviai:

 • maisto ar gėrimų gamybos įmonės (pvz.: Kauno Grūdai, Alita Grupė, Kaišiadorių paukštynas ir kt.);
 • maisto pardavėjai;
 • restoranai, viešbučiai, maitinimo įstaigos;
 • gyvenimo būdo leidiniai;
 • sporto salės.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra maisto technologijų studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!