fbpx

Matematikos srities studijos

Matematika, kaip ir kalba, supa mus kasdieniame gyvenime. Tai mokslas, susijęs su formos, kiekio ir išdėstymo logika. Matematikos teorijomis remiasi ir kiti tikslieji, gamtos ir socialiniai mokslai – fizika, informatika, ekonomika ir kt.

Matematikos studijų programoje susipina grynoji (teorinė) ir taikomoji matematika. Kai kurie universitetai net išskiria šias dvi matematikos dalis į atskiras studijų kryptis. Pirmaisiais studijų metais daug laiko bus skiriama kertinėms matematikos sritims: algebrai, kompleksiniams skaičiams, diferencialinėms lygtims, geometrijai, skaičių teorijai, tikimybių teorijai ir statistikai. Vėlesniais metais matematikos mokoma specializuotai, dažnai poroje su kitais mokomaisias dalykais: verslo valdymu, kompiuterių mokslu, ekonomika, finansais, fizika, statistika.

Studijų metais įgysite ne tik teorijos žinių, bet ir išmoksite naudoti matematikos metodikas, įrankius, techninę kalbą. Taip pat išmoksite analizuoti didelius kiekius skaitinės informacijos, suprasite techninę literatūra.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Daugiau įdomių video apie skaičius ir skaičiuotojus rasite Youtube kanale Numberphile >>

Keletas populiarių matematikos specializacijų:

 • Diskrečioji matematika

  Matematikos sritis, tirianti diskrečias (konkrečias, atskiras) matematines struktūras. Integralai, grafų teorija, chromatiniai skaičiai, aibių teorija, algoritmų teorija, matematinė logika – visa tai – diskrečiosios matematikos temos. Ši matematikos sritis taikoma kompiuterių moksluose – algoritmams bei programavimo kalboms.

 • Kompleksinė analizė

  Specializacija, kurioje nagrinėsite Koši-Rymano sąlygas; harmonines, atvirkštines, vienlapes funkcijas. Susipažinsite su integravimu kompleksinėje plokštumoje, analizinėmis funkcijomis ir laipsninėmis eilutėmis, Lorano eilutėmis, konforminiais atvaizdžiais ir kitomis kompleksinės analizės temomis. Kompleksinė analizė naudojama branduolinėje, mechaninėje ir elektros inžinerijoje.

 • Mechanika

  Sritis, nagrinėjanti paprasčiausią materijos judėjimo formą – mechaninį judėjimą. Studijuodami šią sritį susipažinsite su kvantine mechanika ir reliatyvumu, nagrinėsite elektromagnetizmą, Šredingerio (Schrödinger), Klaino-Gordono (Klein-Gordon), Dirako (Dirac) lygtis. Šiai specializacijai priklauso ir statistinės mechanikos sritis, kuri tiria dalelių visumos judėjimą, pokyčius (t. y. sritis, kuri tiria ne kiekvieną dalelę atskirai, o žiūri į jų visumą).

 • Matavimų teorija

  Matyt nieko nenustebinsime parašę, kad tai – mokslas apie matavimus. Kaip teisingai matuoti talpą, plotą ar ilgį? Kad būtų aiškiau, pateiksime pavyzdį. Kaip matuosite knygos ilgį? Na, kad suprastumėte, kiek laiko truks ją perskaityti. Puslapiais? Ar ta pati knyga gali būti kitokio puslapių kiekio priklausomai nuo leidimų? Žodžiais? Paimkime dvi knygas, kad būtų įdomiau – techninės literatūros tomą ir romaną – kuriose apytiksliai tiek pat žodžių. Ar jas perskaityti užtruks tiek pat? Kas atsitiks, kai matuodami žodžių kiekį, prieisime paveikslėlį? Juk vienus paveikslėlius tiesiog praverčiame, o kitus nagrinėjime sąlyginai ilgai. Taigi matavimų teorija bandys rasti atsakymą, kaip teisingai pamatuoti objekto, šiuo atveju – knygos – ilgį.

 • Kriptografija

  Šią specializaciją suprasite, pasižiūrėję filmą The Imitation Game. Kriptografija – tai sritis, kuri moko pastebėti dėsningumus, iššifruoti informaciją ar rasti būdus saugiai perduoti informaciją – šifrą. Pastaruoju metu ši sritis yra labai glaudžiai susijusi su kompiuterių mokslu, o praeityje (ir dabar) buvo plačiai naudojama karo žvalgyboje. Jei norite pramankštinti protą – vienas įdomesnių kriptografams galvosopį keliančių uždavinių – Voiničiaus manuskriptas. Jo istoriją rasite čia >>  

Matematikos absolventai gali pasirinkti iš plataus karjerų spektro, nes pati matematikos sritis yra labai plati, be to, studijų metais įgyjamos įvairios savybės, kurios lengvai pritaikomos kitose srityse (mechanikoje, fizikoje, kompiuterių moksle, finansuose ir kt.).

Kelios karjeros kryptys iš arčiau:

 • Karjera finansų srityje – pasirinkusieji šią karjeros kryptį padeda fiziniams ar juridiniams asmenims spręsti su pinigais ir jų judėjimu susijusius klausimus. Sritis gali apimti finansines ataskaitas, auditus, mokesčių politikas, apskaitos sistemas. Darbinės užduotys gali būti finansinių sistemų ir biudžetų parengimas, biudžeto planų sudarymas, mokėjimų planų sudarymas, profesionalus konsultavimas, atlikus finansinį auditą.
 • Karjera inžinerijos srityje – daugybė inžinerinių projektų įgyvendinami, dirbant komandose, ir tose komandose neretai reikia žmogaus, kuris dirba su duomenimis, geba juos apdoroti bei pastebėti dėsningumus. Tokiuose projektuose žmogus su matematikos aukštuoju – nepamainomas.
 • Karjera banke – skaičiai ir analizė – kasdieniai banko darbuotojo įrankiai. Matematikai dažniausiai renkasi investicinės bankininkystės kryptį, kurioje reikia surinkti, apdoroti, išanalizuoti ir interpretuoti sudėtingas skaitines sekas, pateikti atitinkamas rekomendacijas, numatyti rizikas.
 • Aktuarijos sritis – tai sritis, kurioje statistikos ir tikimybių metodai taikomi tam tikrų įvykių tikimybės prognozavimui ir būsimoms draudimo išmokoms įvertinti. Šios srities specialistus samdo didelės korporacijos arba įvairaus dydžio draudimo įmonės, bankai.
 • Statistikos sritis – šios srities specialistai renka, apdoroja, analizuoja, interpretuoja ir pateikia informaciją taip, kad ją suprastų ją užsakęs žmogus ar įmonė. Statistikos specialistai analizuoja eksperimentų, apklausų metu surinktą informaciją, paaiškina, ką reiškia vieni ar kiti pasikartojantys duomenys ar įvairios tendencijos.
 • Edukacijos sritis – matematikos mokytojai, dėstytojai, lektoriai ir korepetitoriai.

Kitos karjeros šakos gali būti logistika, rinkų tyrimai, IT ir moksliniai tyrimai biotechnologijų, meteorologijos srityse.  

Keletas specialybių, kurioms reikalingas matematikos mokslų diplomas:

 • aktuarijus;
 • finansininkas;
 • duomenų analitikas;
 • investicijų analitikas;
 • statistikas;
 • biržos brokeris;
 • meteorologas;
 • mokytojas, dėstytojas ir pan.

Matematikus dažniausiai samdo:

 • bankai;
 • įmonės, teikiančios konsultavimo finansiniais klausimais paslaugas;
 • įvairios valstybinės įmonės;
 • draudimo įmonės.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra matematikos studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!