Home / Studijos užsienyje / Karjeros sritys / Medžiagų technologijos

Medžiagų technologijos

Medžiagų technologas – žmogus, pažįstantis medžiagas, žinantis jų sandaros ypatumus ir savybes. Jis žino, kaip gerinti tam tikras medžiagų savybes, išryškinti vienas ar kitas savybes, reikalingas konkrečiai situacijai. Paprastas pavyzdys – plieno grūdinimas: negrūdintas plienas yra minkštesnis, lengviau linksta, o grūdintas – ženkliai kietesnis. Skirtingo minkštumo plienas yra naudojamas skirtingiems gaminiams.

Studijų metu (beje, medžiagų technologijos dažniausiai yra magistro studijų pakopos programa) be standartinių paskaitų ir seminarų yra daug praktinio darbo laboratorijose. Grupėse ir individualiai atliksite tiriamuosius projektus, o studijas baigsite, atlikdami baigiamąjį projektą.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Šios srities specializacijų be galo daug, bet dažniausiai skiriamos  kelios didžiausios šakos:

 • Biomedžiagos – paviršiai ir sistemos, galinčios sąveikauti su biologinėmis sistemomis. Šios medžiagos ir jų vystymas – labai svarbūs moderniai medicinai. Jos naudojamos vaistų gabenimui, audinių inžinerijai, genų terapijai, protezavimui ir biomedicinos prietaisų gamybai.
 • Funkcinės medžiagos – kaip galėtumėte nuspėti iš pavadinimo, tai – specializacija, tirianti ir vystanti medžiagas, skirtas tam tikrai funkcijai, specialiam tikslui. Tai gali būti elektros laidininkai, magnetinius laukus fiksuojančios medžiagos, optinės medžiagos, skirtos lęšių, veidrodžių, langų ir kt. gamybai.
 • Konstrukcinės medžiagos – specializacija apie medžiagas, kurios skirtos konstrukcijoms, korpusams, struktūrinėms detalėms. Labai svarbios yra šių medžiagų mechaninės savybės.
 • Medžiagų charakterizavimas – labai svarbi medžiagų technologijų sritis. Norėdami kaip nors pakeisti medžiagos savybes, pirma turime tiksliai žinoti dabartines jos savybes ir mokėti apskaičiuoti pokytį. Medžiagų charakterizavimas įvairiais būdais matuoja įvairius medžiagos parametrus: svorį, elektrinį laidumą, tankį, cheminę sudėtį, šiluminį laidumą ir kt.
 • Medžiagų našumas – sritis, kurios pagrindinis klausimas yra „kaip padaryti medžiagą geresne?“. Kaip sukurti nedūžtantį stiklą, nerūdijantį metalą, nejuoduojantį sidabrą? Kaip padidinti elektrinį laidumą ar padidinti medžiagų atsparumą aplinkos veiksniams? Šiuos ir kitus klausimus gliaudysite pasirinkę šią studijų kryptį.
 • Nanomedžiagos – specializacija, kurios absolventai siekia suprasti, ištirti ir panaudoti naujas medžiagų savybes, kurias šios įgyja,  pasiekusios tam tikrą dydį. Taip, medžiagos keičia savo savybes priklausomai nuo dydžio. Pavyzdžiui, mums visiems plika akimi matomas auksas yra inertiškas, o jei jo dydis vos 1–2 nanometrai – jis savo inertiškumą praranda.

Medžiagų technologas gali dirbti beveik bet kurį inžinerinį arba tiriamąjį darbą, pavyzdžiui:

 • fizinių mokslų inžinieriumi;
 • gamybos vadovu;
 • technologijų konsultantu;
 • produktų vystymo specialistu.

Kitos specialybės, kur šis medžiagų mokslo diplomas vertingas:

 • biomedicinos inžinierius;
 • gamybos sistemų inžinierius;
 • patentų tyrėjas;
 • kokybės vadovas;
 • projektų vadovas.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra medžiagų technologijų krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!