fbpx

Miškininkystės srities studijos

Miškininkystė – studijų kryptis, kurioje studentai mokosi, kaip prižiūrėti miškus, palaikyti ir didinti jų vertę. Sprendžiami klausimai, kaip išlaikyti darną tarp miško augalų, gyvūnų ir žmogaus, susipažįstama su miškų ekosistemų klausimais.

Miškininkystės studentai be teorinių paskaitų turi daug praktinių užduočių – miškų augalijos, gyvūnijos tyrimų. Taip pat atlieka praktiką girininkijose, kur susipažįsta su miškų kirtimo ir želdinimo darbais.

Priklausomai nuo pasirinktos specializacijos, galima įgyti ir papildomų vadybos, komercijos ar inžinerijos žinių, kurios yra taikomos miškų ūkyje. Pavyzdžiui, plečiant komercinių miškų plotus, kuriant rekreacijos centrus ar užtikrinant gyvūnų buveinių vientisumą (pavyzdžiui, kuriant efektyvias miško perėjas).

Stojant į šią specialybę, yra svarbios biologijos, tiksliųjų mokslų žinios. Taip pat labai vertinamas ilgalaikė savanorystė miškuose.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Plačiau aprašome kelias populiarias miškininkystės specializacijas.

 • Miškų želdinimas – tai sritis, kurios absolventai gebės sodinti miškus, naudodamiesi įvairia miško ūkio technika, supras kraštovaizdžio ekologiją (kaip išsaugoti buveines), turės ekologinės miškininkystės pagrindus.
 • Miško išteklių valdymas – specializacija, kurios absolventai gebės atlikti miško „inventorizaciją“, apskaičiuoti miško vertę, projektuoti jos kilimą ar kritimą. Šie specialistai galės paskaičiuoti, kiek ir kokios technikos reikia miškui, koks komercinės miškininkystės atsipirkimas.
 • Medienos mokslas – tiria medienos kokybę ir veiksnius, darančius jai įtaką, medynų našumą, supažindina su dendrochronologija.
 • Rekreacinė miškininkystė – mokysitės rekreacinių teritorijų planavimo, kraštovaizdžio architektūros. Paprasčiau šnekant, sužinosite, kaip miestuose įrengti gyventojų lūkesčius atitinkantį parką, kaip prižiūrėti jau įkurtus parkus, kaip formuoti žaliąsias zonas, kad jos didintų miesto vertę.
 • Laukinių gyvūnų populiacijų valdymas – mokysitės apie įvairius veiksnius, lemiančius laukinių gyvūnų populiacijos pokyčius (ligos, parazitai, natūralių buveinių nykimas, natūralių populiacijos priešų skaičiaus pokytis, žmogaus ūkinė veikla, medžioklė ir kt.), sužinosite apie įvairių rūšių išsaugojimą arba ribojimą, bendradarbiausite su zoologijos sodais ar privačiais veisėjais dėl nelaisvėje išveistų gyvūnų supažindinimo su natūralia aplinka.
 • Miškininkas – asmuo, prižiūrintis mišką, besirūpinantis, kad būtų laikomasi taisyklių (nešiukšlinti, nedeginti laužų, nemedžioti be leidimo, nekirsti miško be leidimo ir kt.). Miškininkai stebi miško ekosistemą, fiksuoja tokius įvykius, kaip tam tikros populiacijos augimas, kritimas, migravimas; kenkėjų populiacija, stichinių nelaimių žala.
 • Miško ekologas – prižiūri miško ekosistemą, saugo miško augalus ir gyvūnus: siūlo naujus sprendimus nykstančioms rūšims apsaugoti. Jie apsprendžia, kiek ir kurių medžių miške galima kirsti.
 • Miškų ūkio technologas – žmogus, atsakingas už miško išsaugojimą. Priklausomai nuo šalies ir darbovietės, pareigybės gali būti labai įvairios: miškų gaisrų prevencija, medžių, krūmų sodinimas, takų žymėjimas, laukinių gyvūnų stebėjimas ar net naujų, atsparesnių kenkėjams, augalų veislių veisimas.
 • Pirkimų agentas – su miškininko žiniomis ir tam tikrais prekybos įgūdžiais galima dirbti pirkimų specialistais popieriaus, medienos ir energetikos įmonėse. Tai ne visai pirkimų vadybininko pozicija, o greičiau vertintojo ir kirtimų organizuotojo pozicija. Miško pirkimų agentas gali išsiaiškinti perkamos medienos vertę, parengti reikalingus popierius kirtimui, suorganizuoti darbininkus, įrenginius medienai nukirsti ir transportą jai gabenti.
 • Miesto žaliųjų zonų vystytojas – žmogus, besirūpinantis, kad betoninėse miesto džiunglėse būtų ir žalumos. Tai – žmonės, vertinantys alėjų medžius, prižiūrintys parkus, kuriantys rekreacines gamtos zonas miestuose.

Kitais karjeros pasirinkimais gali tapti šios specialybės: urėdas, landšafto dizaineris, aplinkosaugos inspektorius ar vadybininkas, technologas privačiose įmonėse dirbančiose su mediena.

Kas dažniausiai samdo miškininkus?

 • miškų urėdijos;
 • valstybinės organizacijos;
 • valstybinės ir regioninės aplinkos apsaugos agentūros;
 • miško savininkų asociacijos;
 • medienos paruošimo įmonės;
 • privačių miškų savininkai.

Čia pateikiame užsienio universitetą, kuriuose yra miškų ūkio karjeros krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!