Muzikos srities studijos

Muzikos studijų yra pačių įvairiausių, padedančių įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių. Bakalauro studijose jūs ne tik įvaldysite pasirinktą muzikos instrumentą, bet ir gausite galimybę realizuoti save, pasirenkant muzikos edukologiją, komponavimą, muzikos teoriją, muzikos istoriją, muzikos technologijas, muzikos terapiją, pramogų bei muzikos verslą, muzikos kūrimą ir kt. Taigi saviraiškos galimybės muzikos srityje – tikrai labai didelės.

Daugybė universitetų, siūlančių muzikos studijas, yra apjungę muzikos komponavimo ir technologijų studijas, kur dėstoma ne tik teorija bei muzikologija, bet ir mokomasi naudoti skaitmenines technologijas garso įrašymui ir komponavimui.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Priklausomai nuo savo ateities vizijos muzikos srityje ir karjeros tikslų, galite rinktis muzikos atlikimo arba teorinių muzikos studijų specializacijas.

 • Kompozicija. Ši specializacija reikalauja stiprių muzikologijos žinių, intensyvių grojimo fortepijonu studijų, gebėjimo skaityti partitūras, nustatant jų kompozicijos elementus. Pasirinkę šią specialybę, jūs ne tik puikiai išmanysite muzikos teoriją, bet ir galėsite rašyti muziką atlikėjams ar įvairioms progoms.
 • Muzikos teorija. Ši specializacija skirta būsimiems muzikantams, norintiems ateityje tapti mokytojais, muzikos teoretikais, akademinių muzikos vadovėlių kūrėjais ir pan.
 • Muzikos atlikimas. Ši specializacija reikalauja praktinių įgūdžių, įgyjamų lankant muzikos meistriškumo kursus, grojant koncertuose bei muzikos teorijos, muzikos istorijos bei kitų teorinių muzikos pagrindų. Pasirinkę šią specialybę, turėsite galimybę sugroti gražiausius muzikos pasaulio kūrinius.
 • Muzikos edukologija. Ši specializacija skirta norintiems tapti muzikos pedagogais bei mokyti vaikus ar paauglius muzikos teorijos bei muzikavimo. Baigę šias studijas galėsite dirbti aukštojoje muzikos mokykloje, kolegijoje, valstybinėje ar privačioje muzikos mokykloje.
 • Liturginė muzika. Ši specializacija skirta norintiems tapti kantoriais (bažnyčios choro vadovais) ar koncertmeisteriais bažnyčiose, sinagogose ar mečetėse. Tai – pakankamai sudėtingos specifinės studijos, reikalaujančios ne tik standartinių muzikos žinių, bet ir domėjimosi pasaulio religijų sakralinės muzikos formomis, kurios dažnai pateikiamos skirtingomis pasaulio kalbomis. Tai – unikali, pakankamai reta, bet labai paklausi ir visame pasaulyje vertinama specialybė.

Baigę muzikos studijas, jūs galėsite tapti:

 • muzikantais;
 • užsiimti muzikos terapija;
 • privačiai mokyti muzikos įvairiose muzikos mokyklose;
 • dirbti garso režisieriais įrašų studijose bei filmavimo aikštelėse.
 • taip pat galite rinktis meno vadovo, renginių organizatoriaus, įgarsintojo, teatro meno vadovo profesijas.

Dažnai muzikantai, siekdami karjeros muzikos srityje, dirba iškart keliuose projektuose ar su keliais darbdaviais – tiek pagal darbo sutartis, tiek kaip laisvai samdomi specialistai. Todėl, baigę muzikos studijas, savo CV būtinai galėsite paminėti šiuos savo gebėjimus: gera atmintis, dėmesio koncentracija, puikūs bendravimo įgūdžiai, komandinis darbas (dirbant su įvairių sričių profesionaliais vadybininkais, orkestrais ir pan.), puiki fizinė ir psichinė savitvarda (gebėjimas valdyti stresą, emocijas, pozityvus mąstymas), puikūs planavimo įgūdžiai (organizuojant ir dirbant įvairiuose projektuose), techniniai įgūdžiai ir kompetencija (naudojant įvairias muzikos kūrimo technologijas), kritinė refleksija (mokėjimas priimti kritiką ir mokymasis iš klaidų, siekiant geresnio rezultato).

Taigi, baigę muzikos studijas, jūs ne tik įgysite žinių, bet ir ugdysite savo klausytojų estetinį muzikos suvokimą. Muzikantai yra labai paklausūs darbuotojai, kurių ieško įvairios muzikos kūrimo kompanijos, muzikinių leidinių leidybos įmonės, muzikos mokyklos, orkestrai, pramogų industrija, įvairios kultūros ir kūrybinių industrijų institucijos.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra muzikos krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!