fbpx
Home / Studijos užsienyje / Karjeros sritys / Transporto ir logistikos studijos

 

Transporto ir logistikos studijos

 

Rato atsiradimas – vienas naudingiausių išradimų. Jo dėka mes turime transportą, galime keliauti keliu, oru, vandeniu, po žeme ar geležinkeliu. Kad kelionė į darbą arba prekių judėjimas būtų tikslingas, jį užtikrina įvairūs terminalai, sandėliai, paskirstymo centrai, kuriuos jungia transporto tinklų mazgai.

Transporto ir logistikos vadovų darbas – užtikrinti, kad kelionių maršrutai nenukryptų ir pasiektų tikslą laiku. Taip pat šiame darbe svarbūs logistikos analitikai, klientų aptarnavimo vadybininkai, pirkimo vadybininkai.

Transporto ir logistikos studijų tikslas – suteikti išsamią informaciją apie transporto, logistikos, platinimo paslaugas. Studentai turi galimybę gauti konsultacijas iš traukinių, autobusų kompanijų, trečiųjų šalių logistikos operatorių, netgi karinių pajėgų. Studijų metu nagrinėjami eksploataciniai, ekonominiai aspektai, keleivinis transportas.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Analitikai atsakingi už duomenų rinkimą ir analizę. Šioms pareigoms reikalingos geros matematinės žinios bei kompiuterinis raštingumas. Jiems labai svarbu kaupti įvairią patirtį ir žinias, kadangi iš jų tikimasi problemos sprendimo rekomendacijų.

Logistikos inžinieriaus užduotys susijusios su analitiko darbu: inžinieriai, naudodami kompiuterines sistemas ir matematiką, vertina tiekimo grandinę ir logistikos sistemas. Analitikai pateikia rekomendacijas, tačiau inžinieriai atsakingi už jų įgyvendinimą. Jie valdo savo ir analitikų projektus. Vadyba tampa svarbia transporto ir logistikos karjeros dalimi.

Konsultantai tiesiogiai dirba su klientais arba keliauja iš miesto į miestą, spręsdami logistikos problemas. Konsultantų darbas – tvarkyti duomenis, prižiūrėti sprendimų įgyvendinimus, suteikti klientams visą reikiamą informaciją ir pagalbą.

Klientų aptarnavimo specialistas yra tarsi tarpininkas tarp klientų aptarnavimo ir likusios logistikos komandos. Jis perduoda klientų poreikius inžinieriams ir vadovams, o logistikos problemas – klientams.

Pirkimo vadybininkas. Jei įmonėms reikalingi medžiagų gamintojai ar pervežėjai, pirkimų vadybininkai ieško medžiagų tiekėjų visame pasaulyje, pasirašo sutartis ir garantuoja, jog reikiamos medžiagos laiku ir saugiai pasieks įmonę.

Tarptautiniai logistikos vadybininkai atsakingi už santykių su tarptautiniais partneriais palaikymą. Tarptautinėje logistikoje svarbu išmanyti papročius, įstatymus ir taisykles. Vadybininkai dažnai pradeda dirbti importuotojais, eksportuotojais, bendradarbiauja su gamyba, rinkodara ir pirkimais. Norint tapti sėkmingu tarptautiniu logistikos vadybininku, žinios apie logistiką ir tarptautinį verslą yra būtinos.

Inventorių valdytojai prižiūri išteklių ir materialių prekių kaupimą, nagrinėja duomenis. Jie koordinuoja pirkimo ir logistikos vadybininkus, kad galėtų optimizuoti užsakymus ir tvarkaraščius. Dažniausiai turi importuotojo ir eksportuotojo patirties.

Tiekimo grandinės vadybininkai labai svarbūs, kadangi prižiūri visą tiekimo grandinę (pirkimus, sandėliavimą, inventorizaciją bei gamybą) ir siekia supaprastinti sistemą, sumažinti sąnaudas, optimizuoti produktyvumą. Vadybininkai privalo suprasti logistikos planavimą ir užtikrinti finansinį įmonės klestėjimą. Tiekimo grandinės vadybininkas turi gebėti bendrauti, bendradarbiauti ir valdyti.

Darbai, susiję su transporto ir logistikos studijomis:

 • logistikos koordinatorius;
 • tiekimo grandinės vadybininkas;
 • transporto vadybininkas;
 • transporto planuotojas;
 • sandėlio vadovas;
 • platinimo vadybininkas;
 • maršrutų planavimo darbuotojas;
 • platinimo paslaugų vadybininkas;
 • kelių operatorius;
 • logistikos inžinierius;
 • konsultantas;
 • klientų aptarnavimo specialistas;
 • pirkimo vadybininkas;
 • tarptautinis logistikos vadybininkas;
 • inventoriaus vadybininkas.

Tipiniai darbdaviai:

 • transporto įmonės;
 • transporto priemonių ir technologinių įrenginių pardavimo, eksploatacijos ir remonto įmonės;
 • logistikos įmonės.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra transporto ir logistikos karjeros krypties studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!