Žemės ūkio srities studijos

Pasirinkę žemės ūkio studijas, iš pradžių daugiausiai mokysitės biologijos, aplinkotyros, žemės ūkio gamybos ir mokslo.

Tęsdami jas, galėsite rinktis labiausiai patinkančią studijų kryptį. Universitetuose dažniausiai siūlomos dvi kryptys. Viena jų – darbas tarptautiniu mastu, apimantis biotechnologijomis grįstą ekonomiką ir pasaulinę maisto sistemą.

Kita kryptis siūlys susitelkti ties vienu tam tikros šalies ar regiono agrikultūros aspektu, tokiu kaip augalininkystė, žemės ūkio produktų rinkodara, gyvulininkystė. Studentai įgauna techninių įgūdžių ir žinių, išmoksta suprasti mokslinius, komercinius žemės ūkio pramonės principus.

Skirtinguose universitetuose kursai gali skirtis, tad vertėtų pasidomėti skirtingomis studijų programomis. Dažnai žemės ūkio studentai turi atlikti privalomąją praktiką. Kai kurie universitetai turi savo ūkius.

Norite karjeros arba studijų užsienyje konsultacijos? Rašykite mums 🙂

Gyvulininkystė. Studijuosite gyvūnų fiziologiją, biologiją. Pagrindiniai studijų dalykai yra genetika, biochemija, fiziologija. Dėmesio skiriama ir gyvūnų mitybai, reprodukcijai, elgesiui, produktyvumui. Taip pat galite rinktis veterinaro specialybę.

Sodininkystė, daržininkystė. Daugiausiai dėmesio skiriama augalų auginimui, technologijoms, kuriančioms maistą ir vaistus. Baigę šį kursą, turėsite visą informaciją apie augalų išsaugojimą, mokslinius tyrimus ir jų plėtrą, siekiant pagerinti pasėlių derlingumą. Susijusi specialybė – agronomija, kurioje daug dėmesio skiriama augalininkystei.

Dirvožemio mokslas. Kadangi dirvožemis – vienas svarbiausių žemės ūkio elementų. Šių studijų metu išmoksite analizuoti dirvožemio biologines, chemines, fizines savybes. Taip pat galėsite pritaikyti šias žinias augalų auginimo, žmonių sveikatos apsaugoje, tiriant dirvožemio atsinaujinimą ir kt.

Kaimo plėtra. Kaimo plėtros specializacija – studijos, skirtos sąsajų tarp žemės ūkio, pajamų ir gyvenimo lygio nustatymui. Studentai gebės tirti žemės ūkio naujoves, gerinti bendruomenių sąlygas, analizuoti atvejų tyrimus, remiantis ekonomine ir socialine teorija.

Žemės valdymas. Į žemės valdymą įeina daugelis jau minėtų studijų sričių. Žemės valdytojai turi suprasti teisės aspektus, planuoti ir plėtoti. Baigę šią specialybę, gali dirbti su žemės įsigijimu, jos vertinimu, išsaugojimu.

Kitos specializacijos: žemės ūkio ekonomika, gyvulininkystes produkcija, miškininkystė, miškotvarka, žuvininkystė ir kt.

Darbai, susiję su žemės ūkio studijomis:

 • žemės ūkio konsultantas;
 • ūkininkas;
 • žuvininkas;
 • augalų veisėjas, genetikas;
 • kaimo turizmo inspektorius;
 • dirvožemio specialistas;
 • matininkas.

Darbai, kuriuose gali būti naudingos įgytos žinios:

 • gyvūnų dietologas;
 • lauko tyrimų pareigūnas;
 • miškininkas;
 • veterinarijos slaugytojas;
 • žurnalistas.

Dažniausi darbdaviai:

 • įvairios žemės ūkio įmonės;
 • ūkininkų bendrijos;
 • ūkiai;
 • laboratorijos;
 • miškų ūkio įmonės.

Čia pateikiame kelis užsienio universitetus, kuriuose yra žemės ūkio srities studijų programų.

Norite sužinoti daugiau apie universitetus arba programas? Registruokitės į NEMOKAMĄ studijų užsienyje konsultaciją.


Turime platų edukacinių paslaugų pasirinkimą būsimiems studentams:

 1. NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų užsienyje. Padedame pasirinkti specialybę ir universitetą. Nemokamai pildome studijų dokumentus į visus Anglijos universitetus, taip pat Danijos, Olandijos, Švedijos universitetus. Rengiame seminarus išvažiuojantiems studijuoti į užsienį, organizuojame susitikimus su užsienio universitetais.
 2. Padedame atrasti Jums tinkamiausią karjeros kelią, sužinoti savo prigimtis ir intelektus, parengti ugdymo planą. Organizuojame karjeros mokyklą, karjeros stovyklą ir skaitome paskaitas apie karjeros pasirinkimą mokyklose ir edukaciniuose renginiuose.
 3. Mūsų korepetitoriai padeda pasiekti reikiamų rezultatų mokykloje.
 4. Rengiame tarptautiniams anglų kalbos egzaminams (IELTS, CAE, TOEFL ir t.) ir mokome užsienio kalbų.
 5. Organizuojame parodą „Išsilavinimas ir karjera“, kurioje galima gyvai susitikti su užsienio universitetų atstovais, paklausyti įdomių ir naudingų paskatų ir dalyvauti smagiose veiklose.

Turite klausimų?

Ar ši studijų kryptis Tau tinka?

Ši sritis tau skamba patraukliai, bet nežinai, ar tai geriausias studijų ir karjeros kelias?

Rinkis KALBA Multiple Natures ir sužinok savo prigimtis ir intelektus bei gauk profesionalią karjeros konsultaciją, kurioje atsakysime į šiandien kylančius klausimus apie rytojų!