Norite aptarti studijas šiame universitete? Susisiekite: pirminė konsultacija – nemokama.
- „The Times“ ir „The Sunday Times“ Good University Guide (2018) reitinge užėmė 22 vietą tarp Anglijos universitetų.
- 2017 m. universitetas įvertintas auksu pagal mokymų kokybę (TEF).
- Penkerius metus iš eilės pateko į TOP 15 pagal bendrą studentų pasitenkinimą studijomis (Nacionalinės studentų apklausos duomenimis) (NSS, 2018, English Mainstream Universities).
- Pripažintas 20-uoju tarptautiniu universitetu pasaulyje (Times Higher Education, April, 2018).
- Studijų programos – politikos mokslai ir tarptautiniai santykiai, pateko į TOP 10-tuką tarp geriausių pasaulyje (Centre for World University Ranking, 2017).
- 89% absolventų įsidarbina arba tęsia studijas per pirmuosius 6 mėn. po bakalauro studijų baigimo.
- Studijuoja studentai iš 140 skirtingų valstybių.Pagal atliekamų mokslinių tyrimų kokybę Essex universitetas patenka į TOP 25 (The Times and the Sunday Times Good university Guide 2019).
Teikiant paraišką į šį universitetą, IELTS egzamino pažymėjimas neprivalomas, pakanka 70% anglų kalbos VBE įvertinimo.
- Faculty of Humanities and Comparative Studies
- Faculty of Law and Management
- Faculty of Science and Engineering
- Faculty of Social Sciences
Visus universiteto miestelius iš Londono arba Stanstedo oro uostų galima pasiekti traukiniu per 1 valandą.
Jaunimas turi puikių vietų ramiai pasėdėti ar smagiai pasilinksminti. Essex universiteto naktinis klubas „Sub Zero“ 2006 m. laimėjo geriausios susibūrimo vietos Anglijoje apdovanojimą.
Universitete studentai gali rinktis iš gausybės veiklų: čia veikia daugiau nei 150 skirtingų klubų ir visuomeninių organizacijų. Neseniai atidarytas 1,4 mln. svarų kainavęs sporto centras. Net 8 hektarai ploto skirta sportui: tiek uždaroms pramogoms (pvz., lipimas siena), tiek ir lauko sportui (golfo aikštelė, teniso kortai ir pan.).
- Oscar Arias Sanchez – buvęs Kosta Rikos prezidentas;
- Daniel Libeskind – pasaulyje žinomas architektas, pagrindinis Pasaulio prekybos centro Niujorke projektuotojas;
- David Yates – „Hario Poterio“ filmų režisierius, pelnęs daug apdovanojimų;
- Baroness Virginia Bottomley – buvusi sveikatos ir nacionalinio paveldo sekretorė;
- Christopher Pissarides – Londono ekonomikos mokyklos profesorius, 2010 m. laimėjęs Nobelio ekonomikos premiją.

University of Essex – tai modernus, inovatyvius mokymo metodus taikantis universitetas. Jame mokosi 26 388 studentai net iš 140 šalių, todėl jis pripažintas labiausiai tarptautiniu universitetu Anglijoje.
Universitetui priklauso trys miesteliai: pagrindinis įsikūręs Kolčesteryje, kiti du – Sautende (Southend) ir Lautone (Loughton). Kolčesterio miestelį nuo miesto centro skiria maždaug 3 km atstumas. Iš čia į miestą kas 10 min kursuoja autobusas. Kolčesterio miestelis įsikūręs parko teritorijoje, netoli yra keli tvenkiniai, čia pat yra ir universiteto bendrabučiai. Be to, šalia veikia kino teatras, yra kavinių bei parduotuvių. Sautendo universitetinis miestelis įsikūręs miesto centre, šalia pagrindinės gatvės, kuri veda link pajūrio. 2010 m. Sautende duris atvėrė naujas studentų bendrabutis. Lautono universitetiniame miestelyje veikia „East 15“ vadybos mokykla. Ji įkurta renovuotoje bažnyčioje.
Universitetui priklauso ir viešbučio mokykla (Wivenhoe House). Tai 10 mln. svarų kainavęs viešbutis, kuriame dirba tik studentai. Mokyklos siekis – ruošti viešbučių ir svetingumo rinkos lyderius.
Kaip padedame norintiems studijuoti užsienyje?
Parengiame stojimo proceso planą.
Konsultuojame visais stojimo klausimais.
Padedame parengti CV, motyvacinį laišką, pasiruošti interviu.
Siunčiame dokumentus, pildome universitetų vidines sistemas.
79-erių Jurgis Krukis: kalbą mokėsi – draugų turėsi
„Be galo svarbu laikytis duoto pažado ar susitarimo, siekiant padėti aplinkiniams ne tik patarimais, bet ir asmeniniu pavyzdžiu. Smagu matyti ir rezultatą, kai matai, kad tavo patarimai žmogui padėjo. Didžiausia prasmė matyti, kad tavo darbas atnešė kažkam kažką gero, naudą tiek asmeniui, tiek visuomenei ar net Tėvynei“, – linkėdamas būsimiems „Kalba.Lt“ studentams rasti laiko kalbų mokymuisi, kalbėjo Jurgis Krukis.
SIGNE SMALA - Nebijokite pažinti pasaulio – jis kupinas nuotykių, naujų potyrių ir draugų, kurie laukia, kol bus atrasti.
Signe nusprendė išbandyti studijas užsienyje, nes daug domėjosi specifiniu studijų metodu – projektais pagrįstu mokymusi, o savo šalies universitetuose tokių studijų nerado. Žinoma, patraukė ir galimybė būti įvairiapusės studentų grupės dalimi: gerinti bendravimo įgūdžius, atvirumą ir plėsti savo socialinį tinklą. Tai savo ruožtu suteikia ne tik skirtingų kultūrų, bet ir profesinių perspektyvų, esančių skirtingose pasaulio vietose, supratimą.
EMA SIMAITYTĖ - reikia naudotis duotomis galimybės ir pasiimti kuo daugiau patirties
Emilija nuo vaikystės svajojo studijuoti užsienyje, nes pasinaudoti plačiomis galimybėmis ir pažinti kitokį pasaulį atrodė būtina. Studijos užsienyje jai atnešė ne tik naudingą patirtį, bet skatino ir asmeninį tobulėjimą – augo pasitikėjimas savimi, kalbos įgūdžiai, plėtėsi kultūrinis akiratis. Mergina neslepia, kad yra pasiryžusi sukaupti visas įmanomas žinias ir grįžti į Lietuvą su tikslu tas žinias panaudoti vardan geros šalies ateities.
Angliją, kaip šalį studijoms, visų pirmą pasirinkau dėl kalbos. Anglų kalbos žinios, įgytos jau mokykloje, leido nevaržomai rinktis bet kokią specialybę. Kai tuo tarpu kitos užsienio šalys, kuriose norėjau studijuoti (Švedija, Vokietija, Italija), ribojo mano pasirinkimo laisvę: nei vienos iš šių kalbų nemokėjau, o siūlomose studijų programose, kuriose dėstoma anglų kalba, mano norimos specialybės nebuvo. Taip pat atsižvelgiau į palankią paskolos už mokslą programą.

Studijos užsienyje pirmiausia yra asmeninė patirtis, kuri bus naudinga visą gyvenimą. Su Jungtinės Karalystės diplomu darbą lengviau rasite visoje Europoje. Studijos užsienyje man patinka, susipažinau su begale naujų žmonių. Didžiausią įspūdį paliko pačių studijų kokybė. Tenka bendrauti su Lietuvos studentais, kurie nėra patenkinti tuo, už ką jie moka, tačiau čia, Anglijoje, studijų kaina atitinka jų kokybę. Studijuoju University of Sunderland teisę (LLB Law) ir tikrai rekomenduoju šį universitetą, nes stiprioji jo dalis yra dėstytojai, kitaip mes juos vadiname DRAUGAIS. Visada išklauso, atsako į klausimus ir niekada pertraukos metu neatsisako puodelio kavos studentų kompanijoje ar asmeniškai. Kas liečia darbingumą, situacija kaip ir visur: jei noro yra, bus ir darbas.

Visiškai nesigailiu dėl savo pasirinkimo studijuoti Anglijoje, o ypač čia, Colchester mieste. Visus baugina atstumas ir vietos pakeitimas, tai normalu, bet išvažiavimas studijuoti į užsienį – puikus savęs išbandymas, būtent dėl to ir pasirinkau išvykti. Visus, siekiančius žinių, įdomaus ir turiningo studentiško gyvenimo, gerų anglų kalbos įgūdžių, raginu padaryti tą patį.

Tikriausiai svarbiausia priežastis, kodėl pasirinkau studijuoti Anglijoje – išsilavinimo kokybė. Esu užtikrinta, kad šio universiteto diplomas man atvers daugybę kelių ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir kitose šalyse. Paskaitų kiekis tikrai netrukdo darbui. Vos atvykusi į šalį susiradau darbą. Negaliu sakyti, kad jau galiu save pilnai išlaikyti, tačiau asmeninių pinigų niekada netrūkstu. Patariu nesirinkti gyventi studentų bendrabučiuose, nes jie daug kartų brangesni už paprastus nuomojamus kambarius mieste. Tačiau, jei galite sau tai leisti, kodėl gi ne. Daugelis studentų renkasi gyventi studentų bendrabučiuose pirmaisiais metais – taip lengviau įgyti naujų pažinčių.
