Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Austėjos Užuotaitės sėkmės istorija

Statybų inžinerija sužavėjo Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos abiturientę Austėją Užuotaitę dėl to, kad ji neįsivaizduoja savęs dirbančios prie kompiuterio ofise, o mieliau darbuotųsi statybų aikštelėje. Tokią viziją turinti ši ambicinga mergina planuoja išvykti mokytis į Vakarų Londono universitetą (angl. University of West London), Anglijoje. Apie šią svajonę ir savo kelią ji dalijasi šioje sėkmės istorijoje.

Pasidalinkite įrašu

Mokykloje negavo to, ko tikėjosi

Kaip pasakoja Austėja, dar mokantis mokykloje, ji nelaikė mokymosi proceso svarbiu, jai labiau rūpėjo atmosfera mokykloje, mokytojų dėmesys ir palaikymas, ypač tuose dalykuose, kurie nelabai gerai sekėsi. Nesulaukusi reikiamo dėmesio iš mokytojos ir supratusi, jog jai bus sunku išlaikyti lietuvių kalbos valstybinį egzaminą, Austėja pasitarus su mama, kreipėsi pagalbos į KALBA atstovus. Taigi dar būdama devintoje klasėje ji pradėjo lankyti lietuvių kalbos kursus, kuriuose ji ne tik užpildė turimų žinių spragas, bet ir išmoko interpretuoti kūrinius, argumentuoti remiantis autoriais, pagilino gramatikos žinias ir patobulino rašymo įgūdžius.

 

Lietuvių kalbos kursai sustiprino pasitikėjimą savo jėgomis ir tikėjimą, jog valstybinį lietuvių kalbos egzaminą išlaikyti tikrai bus įmanoma. Austėjos manymu, savalaikė pagalba KALBOS kursuose jai labai padėjo ir be jos, kažin ar būtų pasiryžusi laikyti šį egzaminą. Tačiau svajonė įstoti į universitetą buvo labai stipri ir motyvavo nenuleisti rankų pusiaukelėje.

Statybų inžinerija, o kodėl ne?

„Man visada mokykloje patiko braižyba ir dizainas, todėl rinkdamasi ateities specialybę, norėjau šiuos savo pomėgius suderinti su būsimu darbu, todėl pasirinkau tokią nelabai moterišką studijų kryptį – statybų inžineriją. Aš tikrai save sunkiai įsivaizduoju ramiai sėdinčią prie kompiuterio ofise, daug labiau man patiktų veiksmas statybų aikštelėje, kur galėčiau pilnai išreikšti savo vizijas”,- pasakojo Austėja.

Artimieji tikėjosi, jog ji studijuos užsienyje, nes Austėjos sesuo mokosi Prancūzijoje ir planuoja mokslus tęsti magistrantūroje. Jau vienuoliktoje klasėje Austėja tvirtai žinojo, kad taip pat išvažiuos mokytis į užsienį, tačiau dar nežinojo kuriame universitete. Tam, kad galėtų išsirinkti tinkamą mokymosi įstaigą, ji kreipėsi pagalbos į KALBA atstovus, kurie visapusiškai padėjo ne tik papasakoję apie studijų galimybes užsienyje, bet ir į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis universitetą.

Kalbų kursai suteikė pasitikėjimo savo jėgomis

Užpildžius lietuvių kalbos žinių spragas ir besiruošdama privalomam valstybiniam lietuvių kalbos egzaminui, Austėja nusprendė lankyti ir anglų kalbos kursus, kuriuose įgijo drąsos laisvai reikšti savo mintis ir nebijoti viešai kalbėti bei komunikuoti su kitais žmonėmis.

Anot Austėjos, kalbų kursai suteikė ne tik pasitikėjimo savo jėgomis, drąsos, tikėjimo, jog viską gali, kai labai nori ir sunkiai dėl to dirbi.

„Anglų kalbos kursuose labai pagerėjo mano kalbėjimo įgūdžiai, atsirado laisvumas bendraujant, labai išsiplėtė mano žodynas, todėl nebaisu buvo kalbėti prieš klasę. O per lietuvių kalbos pamokas drąsiau rašiau diktantus ar rašinius nebijodama, jog pridarysiu klaidų. Prieš tai buvusi slogi nuotaika ir nusistatymas, jog mokytoja manęs nemėgsta, dingo ir ėmiau pasitikėti savimi, jog galiu mokytis tikrai neprasčiau už savo klasės draugus”,- prisiminimais dalijosi pašnekovė.

„Taip pat kursų metu labai patiko kitoks nei mokykloje mokymo stilius. Nebuvo vien „sausa” teorija, o atlikdavome įvairias kūrybines užduotis, daug diskutuodavome, mokėmės argumentuoti, remiantis įvairių autorių kūriniais. Patiko, kad viską ko nesupratome, išsiaiškindavome iki smulkmenų su mokytoja, kuri pateikdavo mokymosi medžiagą paprastai ir suprantamai. Taip pat ji visus iki galo išklausydavo, ko man labai trūko mokykloje. Atmosfera grupėje buvo labai draugiška, suteikdavo pasitikėjimo ir noro mokytis bei stengtis. Tikrai rekomenduočiau KALBOS organizuojamus kursus, visiems, kurie bijo baigiamųjų egzaminų ir nepasitiki savo jėgomis. Iš savo patirties galiu drąsiai teigti, jog pasiruošti valstybiniam lietuvių kalbos egzaminui kursų pagalba tikrai yra įmanoma ir verta vien dėl to, kad pats pasiruošimo procesas nesukelia papildomo streso. Individualus dėmesys kursų metu ir kitoks požiūris į mokymosi procesą mane nuramino ir „išgydė” nuo egzaminų baimės”,- pridūrė ji.

Ateityje laukia studijos Londone

Sėkmingai išlaikiusi baigiamuosius egzaminus Austėja kreipėsi į KALBA atstovę Aistę dėl konsultacijos apie studijas Anglijoje. Pradžioje jai buvo pasiūlyti penki universitetai, kurie siūlo statybų inžinerijos studijų programą. Tačiau Austėja atsižvelgė ne tik į universitetų reitingus, bet ir rekomendacijas. Ji išsirinko studijuoti Vakarų Londono universitetą (angl. University of West London), dėl to, kad 2016 metais šis universitetas užėmė pirmąją vietą, Didžiojoje Britanijoje, kaip labiausiai patikęs studentams. Taigi Austėja nekantriai laukia kelionės į Londoną ir įvadinės studijų savaitės savo pasirinktame universitete.

Kaip teigia ši būsima pimakursė, tikrai verta kreiptis į KALBA atstovus dėl tinkamų paslaugų kokybės, nuoširdaus bendravimo, įvairiapusės pagalbos ir mokytojų profesionalumo.

„KALBA atveria duris, suteikia galimybes ir pasitikėjimo savimi, kad gali žymiai daugiau pasiekti ir įstoti į savo svajonių universitetą”,- savo patirtimi dalijosi Austėja.

„Norėčiau palinkėti nenuvertinti savęs ir jei nelabai sekasi mokytis mokykloje, ieškokite alternatyvų ir galimybių užpildyti žinių spragas už jos ribų. Svarbiausia labai norėti stengtis ir tada būtinai pasiseks“, – taip savo istoriją pasakoti baigė Austėja Užuotaitė.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.