Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Ką praktiškumas reiškia karjeroje?

Ir praktiškumas, ir nepraktiškumas gali turėti pliusų ir minusų. Teoriškai, nepraktiškas žmogus turės daugybę idėjų, kvies jas daryti, o štai praktiškajam iškart kils klausimų, KAIP tai padaryti, ir jis aiškinsis taktiką. Svarbu žinoti, „kiek tavyje praktiškumo“.

Pasidalinkite įrašu

Šiandien mūsų tema – praktiškumas karjeroje. Kalbėsime ne apie tai, kurias specialybes pasirinkti yra „praktiška“, o kurias – ne, bet apie patį specialybės praktiškumą: kiek specialybėje yra praktinių aspektų. Laidoje kalbėjome apie tai, kaip jį matuoti, o čia panagrinėsime pačią savoką.

Praktiškumo sąvoka apibūdina tai, kiek specialybėje reikia praktiško požiūrio. Turbūt labai aišku, kad plytelių klojimui reikia daugiau praktiškumo nei video siužetų kūrėjui ar dizaineriui. Bet juk ne visada taip paprasta tai sužinoti. Praktiškumo poreikis keičiasi ne tik nuo pareigų pavadinimo, bet ir nuo įmonės kultūros ar veiklos srities. Vienur vadybininkai turi būti praktiški: suskaičiuoti, paskirstyti, užsakyti. Kitose įmonėse, visgi, jų darbas yra klientams piešti gražias idėjas, už kurių įgyvendinimą atsakinga kita įmonės dalis. Dizainerių irgi yra visokių: vieni gali būti nuostabių lankstinukų kūrėjai, visai neatsižvelgiantys į spaudos galimybes ar galutinio produkto kainą, o kiti – tai tie praktikos sukaustyti dizaineriai, darantys ne meno kūrinį, o produktą pagal kliento kišenę, atsižvelgiantys, kad elementai atrodytų gerai ir popierius būtų optimaliai išnaudotas.

Ir praktiškumas, ir nepraktiškumas gali turėti pliusų ir minusų. Teoriškai, nepraktiškas žmogus turės daugybę idėjų, kvies jas daryti, o štai praktiškajam iškart kils klausimai, KAIP tai daryti, ir jis aiškinsis taktiką. Svarbu žinoti, „kiek tavyje praktiškumo“.

Visiškai nepraktiškas žmogus jausis varžomas rėmų. Jam seksis kurti idėjas, generuoti naujas mintis, bet jei jam paskirta užduotis visa tai įgyvendinti, nereiktų tikėtis puikaus rezultato: tai ne jo stiprybė.

Stipriai praktiškas žmogus sunkiai generuos visiškai naujas idėjas, bet jam puikiai seksis rasti sprendimus, įgyvendinti, patobulinti gautas idėjas.

Reikia atpažinti savo praktiškumo lygį. Tai galima padaryti, stebint save projektinėje veikloje, aiškinantis, kas patinka labiau: ar kurti idėjas, ar padaryti, kad idėjos išvystų dienos šviesą – nesvarbu, kieno jos. Dar galima pasinaudoti egoCOMPASS sistema, kuri – tarp daugybės kitų –  atsakys į klausimą, ir kiek esate praktiškas.

Laiku atpažinus savo praktiškumą, galima tiksliau pasirinkti studijas, aiškiau planuotis karjeros kelią.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.