Kalba.Lt

NEMOKAMAS telefonas 8 800 30030 (I-V 9:00-18:00)

Kada kūrybiškumas gali trukdyti?

Kūrybinė prigimtis – tai yra gebėjimas generuoti naujas, inovatyvias idėjas, kurių prieš tai nebuvo. Neretai kūrybiškumas yra tapatinamas tik su meniškais gabumais. Tačiau, jeigu žvelgsime plačiau, kūrybiškumas gali puikiai pasireikšti visose mūsų gyvenimo srityse.

Pasidalinkite įrašu

Šią savaitę Žinių radijo laidoje „Karjeros akiniai“ kalbėjau apie kūrybiškumą kaip apie vieną iš mumyse egzistuojančių prigimčių, lemiančių vienas ar kitas mūsų elgesio tendencijas, veikimo būdus, priimamus sprendimus ir požiūrį į mus supančią aplinką.

Kūrybinė prigimtis tai yra gebėjimas generuoti naujas, inovatyvias idėjas, kurių prieš tai nebuvo. Neretai kūrybiškumas yra tapatinamas su meniškais gabumais – jeigu žmogus gražiai piešia, mes visada sakome „va, koks jis kūrybiškas“!

Tačiau jei žvelgsime plačiau, kūrybiškumas gali pasireikšti visose mūsų gyvenimo srityse. Pavyzdžiui, žmogus kūrybiškai save išreiškia nuostabiais žodžių junginiais, sakinių deriniais, tačiau visai nemoka piešti.

Esu turėjęs konsultacijų, kurių metu matydavau žmones, mokančius be galo gražiai piešti, tačiau jų kūrybiškumas buvo žemas. Kodėl? Todėl, kad jų gebėjimas piešti yra susijęs su vizualiniu intelektu. Kūrybinė prigimtys yra susijusi būtent su naujų idėjų generavimu įvairiose situacijose. Taigi žmogus, turintis aukštą kūrybinę prigimtį, mokės ne tik gražiai piešti, bet ir piešiniais kurti naujus objektus bei išreikšti naujas idėjas.

Šiandieninėje viešojoje erdvėje labai daug girdime apie reikiamybę lavinti kūrybiškumą, apie šiuolaikinį nekūrybišką jaunimą. Suvokdami teorinius prigimčių formavimosi pagrindus, žinome, kad prigimtys formuojasi apie 7 gyvenimo metus. Tad kas įvyksta po 7-ųjų gyvenimo metų su tuo vadinamu kūrybiškumo lavinimu? Mano galva, kūrybiškumo labai išlavinti negalima, bet prislopinti turimą – tikrai taip. Jeigu mus nuolat taiso, sako, jog mūsų interpretacijos, kad ir būtų labai kūrybiškos ir naujoviškos, yra netinkamos – tai yra žmogaus kaip kūrybingos asmenybės suvokimo apie save sužlugdymas.

Taigi mano pasiūlymas yra pirmiausia suvokti, kokią mes turime kūrybinę prigimtį? Ar įsivaizduojame, kad turime ją aukštai išreikštą, nors taip ir nėra? Ar turime ją aukštai išreikštą, bet jos neišnaudojame? Nuo to, mielieji, viskas ir prasideda. Kai pradėsime suvokti, kokį mes turime kūrybiškumą, galėsime priimti geresnius sprendimus, leidžiančius mums pasiekti darną.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Studijos Anglijos universitetuose
Kalbų kursai

Anglų kalba pasaulio kontekste: kodėl ji svarbi?

Jei nutartumėte išmokti tik vieną užsienio kalbą, tikrai siūlytume anglų. Nesvarbu, ar norėtumėte keliauti, ar megzti verslo ryšius užsienyje ar dirbti tarptautinėje įmonėje: tai kalba, kurios Jums prireiks.