Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Kaip išsikelti tikslus ir priimti sprendimus?

pirmine karjeros konsultacija
Svajoti yra smagu. Svajonės dirgina vaizduotę, skatina praplėsti mintis ir leidžia mąstyti apie sėkmingesnį gyvenimą. Kaip įvairias kilusias mintis ir idėjas paversti realybe, kad jos neliktų tik svajonėmis?

Pasidalinkite įrašu

Svajoti yra smagu. Svajonės dirgina vaizduotę, skatina praplėsti mintis ir leidžia mąstyti apie sėkmingesnį gyvenimą. Kaip įvairias kilusias mintis ir idėjas paversti realybe, kad jos neliktų tik svajonėmis?

Tikslų išsikėlimo ir sprendimo priėmimo kompetencijos yra svarbios bene kiekviename tiek jauno, tiek suaugusio žmogaus gyvenimo etape. Šios kompetencijos yra labai svarbios, renkantis specialybę, siekiant karjeros ar mėginant įveikti tam tikrus gyvenimiškus iššūkius.

Bet apie viską nuo pradžių… Svajoti yra būtina! Ypač mažų vaikų pasaulyje įvairios pasakos, svajonės plečia mąstymą ir skatina galvoti apie gėrį. Kai vaikas tampa paaugliu, jo svajonės tampa šiek tiek realesnės. Svajonė yra platesnis dalykas už tikslą, tačiau neretai žmonės šias dvi sąvokas tapatina. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad tikslą galima apibrėžti, išmatuoti ir fiksuoti tam tikrame laiko tarpe. Tad paaugliai turėtų išsiugdyti kompetenciją, kaip svajones paversti pasiekiamais tikslais tam, kad galėtų visą gyvenimą sėkmingai veikti mėgiamose srityse.

Kiekvienas svajonės įgyvendinimas prasideda nuo pirminio užsibrėžto tikslo, kuris turėtų būti ambicingas ir tuo pačiu realistinis. Tikslų kūrimo procese tikslinga naudoti įrankį SMARRT, kurs padės įvairias svajones paversti realiais, pasiekiamais tikslais. SMARRT reiškia, jog tikslai turi būti:

  1. Specific/Konkretūs;
  2. Measurable/Pamatuojami;
  3. Assignable/Priskirti konkrečiam žmogui;
  4. Realistic/Ambicingi, bet realistiniai;
  5. Relevance/Įdomūs ir svarbus pačiam žmogui bei orientuoti į didesnę viziją, ne tik į atliekamą veiksmą;
  6. Time – related/Apriboti konkrečiame laike.

Kai paauglys pripranta prie tokio tikslų išsikėlimo proceso, jis gali nuveikti realius darbus, kurie baigtųsi sėkme. Turėjimas tikslų specialybės pasirinkime bei karjeros vystyme yra vienas iš geriausių būdų, kurie padeda įveikti iššūkius, barjerus ir suvokti siekius.

Nuo ko pradėti? Iš pradžių, kol tikslų išsikėlimo kompetencija nėra stipriai išlavinta, pradėkite nuo mažesnių svajonių. Juk maratono bėgikai taip pat iš pradžių bėgo trumpesnes distancijas. Tad ir tikslų užsibrėžimo procese reikėtų pradėti nuo mažesnių svajonių. Kai įgūdis bus išlavintas, bus galima siekti didesnių svajonių įgyvendinimo. Kai turite svajonę, sugalvokite jai tikslą, naudodamiesi SMARRT įrankiu. Auksinė taisyklė – pirmąjį tikslo įgyvendinimo žingsnį turėtumėte atlikti per 72 val. nuo tikslo sukūrimo, kitaip tikslai taip ir liks tik svajonėmis…

Sėkmės!

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.