Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Kalba.lt padeda pakeisti ateitį: Deimantės sėkmės istorija

Dar vaikystėje Deimantė Mingailaitė žinojo, jog užaugus studijuos medicinos mokslus ir taps kardiologe. Ši nuolat besišypsanti, ambicinga ir drąsi mergina, šiuo metu mokosi medicinos studijų magistrantūroje, Jungtinės Karalystės Niukaslo universitete, pasidalino savo sėkmės istorija.

Pasidalinkite įrašu

Dviese keliauti drąsiau

Viskas prasidėjo dar dešimtoje klasėje, kai į mokyklą atvyko KALBA atstovai, kurie pristatė studijų galimybes užsienyje. Po jų vizito Deimantei ši idėja pasirodė kaip galimybė ne tik rinktis studijų programą, kurios Lietuvoje nebuvo, bet ir pamatyti kitą šalį, susipažinti su jos kultūra bei pakeliauti. Taigi ilgai nedelsus, ji kreipėsi į KALBA atstovus, kurių pagalba ne tik išsirinko svajonių specialybę, bet ir pateikė visus reikalingus dokumentus stojimui bei finansavimui gauti.

Išvažiuoti į kitą šalį, kaip teigia Deimantė, nebuvo baisu, nes į Jungtinę Karalystę ši mergina išvažiavo studijuoti kartu su savo broliu dvyniu. „Parama vienas kitam, padrąsinimas ir komandinis darbas“,- Deimantės teigimu yra pagrindinės jos ir brolio sėkmės dedamosios.

Nors Deimantės brolis pasirinko verslo ir vadybos studijų kryptį, ji džiaugėsi jog teko kartu mokytis viename universitete, gretimuose fakultetuose. Tai tas abipusis supratimas ir palaikymas buvo jaučiamas nuolat.

Sužavėjo mokymosi aplinka ir galimybės

Tik įstojus studijuoti į medicinos studijų bakalauro programą De Montforto universitete, Deimantė savo kurse buvo vienintelė užsienietė. Tačiau universiteto dėstytojai bei kurso draugai buvo labai tolerantiški bei draugiški, mielai padėdavo ne tik susiorientuoti akademinėje aplinkoje, bet ir išsiaiškinti įvairią teorinę medžiagą ar gautas užduotis. „Pradžioje buvo kalbos ir bendravimo barjeras,“-teigė Deimantė. „Tačiau ilgainiui supratau, jog visi yra labai draugiški ir geranoriškai nusiteikę padėti, ragino susikaupti, neskubėti ir nesijaudinti. Man labai patiko artimas studentų ir dėstytojo ryšys, pavyzdžiui tai, kad gali po paskaitos prieiti ir išsiaiškinti jei ko nesupratai“,- savo patirtimi studijuojant užsienio universitete, dalijosi Deimantė. Taip pat merginą nustebino tai, kad universiteto dėstytojai visada randa laiko konsultacijoms nors kurse studijavo per tris šimtus studentų.

Medicinos studijose gausu praktinių laboratorinių darbų. Ši praktika, anot Deimantės, tikrai pravers ateities karjerai, ieškant darbo pagal specialybę. Labai sužavėjo universiteto techninė bazė, kur būsimieji medikai gali naudotis naujausia laboratorijų technika dirbdami savarankiškai ar mažose grupelėse. Visa medicinos studijų programa yra labai orientuota į praktines užduotis ir galimybes praktikuotis.

Specializuotos studijos suteikia didesnių ateities perspektyvų

Baigusi medicinos studijų bakalaurą, Deimantė Mingailaitė sėkmingai mokslus tęsia pasirinktoje medicinos mokslų specializacijoje – kardiologijoje. Šio dalyko magistrantūros studijos trunka vienerius metus. Po jų, Deimantė planuoja mokytis toliau ir gilinti savo, kaip būsimos kardiologės kvalifikaciją. „Jau būdama 6-7 metų puikiai žinojau, jog studijuosiu mediciną ir semsiuosi žinių būtent apie tai, kaip dirba mūsų širdis“,- pasakojo ši ambicinga mergina. „Taigi atsiradus tokiai galimybei įgyvendinti šią savo svajonę, ilgai nesvarsčiau, pateikiau dokumentus ir pasirinkau kardiologijos specializaciją magistrantūros studijose“,- dalijosi ji.

Studijos užsienyje išmokė savarankiškumo ir užgrūdino

Išvykusi į užsienį Deimantė kartu su broliu pajuto, kad teks savimi pasirūpinti patiems. Taigi atskirtis nuo tėvų, turėjo teigiamos naudos, nes studijuodami ir dirbdami Jungtinėje Karalystėje, jie užsigrūdino ir tapo savarankiškais. „Anglijoje aš pasiekiau daugiau, nei būčiau pasiekusi čia, Lietuvoje“,- teigia Deimantė. Anot jos, tėvai juos abu su broliu nuolat skatino siekti daugiau ir rinktis tai kas patinka ir ką sugeba. Žinoma jų pasirinkimas studijuoti užsienyje nustebino klasės draugus ir mokytojus. Tačiau ten praleisti beveik ketveri metai nesutrukdė palaikyti draugiškus santykius su Lietuvoje likusiais draugais ir artimaisiais. Taip pat ji bendrauja ir su Lietuvoje studijuojančiais draugais ir randa daug panašumų, lyginant su studijomis Jungtinėje Karalystėje.

Rekomenduoja kreiptis į profesionalus, renkantis ateities specialybę

Deimantė džiaugiasi jau penkerius metus gyvuojančia draugyste su KALBA atstove Renata Škimeliene iš Kauno filialo. Būtent pas ją Deimantė kreipėsi, kai apsisprendė kartu su broliu dvyniu studijuoti užsienyje. KALBA profesionaliai padėjo įvertinti savo galimybes įstoti į pasirinktą universitetą Jungtinėje Karalystėje. Taip pat pagelbėjo teisingai užpildyti ir laiku pateikti reikalingus dokumentus finansavimui gauti. Deimantė pasakojo, kad KALBA atstovė Renata iki šiol domisi kaip jai sekasi studijuoti ir visada atsako į pačius įvairiausius klausimus, susijusius su studijomis ar gyvenimu užsienyje. Netgi būdama Anglijoje Deimantė drąsiai kreipiasi į ją bet kuriuo rūpimu klausimu.

Nuo pat pirmų užsimezgusio bendravimo su KALBA atstove akimirkų pasijuto nuoširdumas, profesionalumas ir savalaikė pagalba. Tai suteikė ne tik pasitikėjimo, bet ir drąsos neabejoti savo pasirinkimu. „Neramu buvo, kad studijuoti teks anglų kalba, bet jaučiau nuolatinį padrąsinimą, jog persilauši ir viską sugebėsi. Todėl nuvykus į universitetą jau žinojau, ko tikėtis ir kas manęs laukia“,- teigė pašnekovė. Todėl adaptacija pirmosiomis studijų savaitėmis įvyko gana greitai ir lengvai. Sužavėjo interaktyvios paskaitos, įtraukiančios studentus į mokymosi procesą ir priverčiančios mąstyti. Netgi skirtinga vertinimo sistema, kuri yra visiškai kitokia nei Lietuvos švietimo sistemoje nesukėlė didelio šoko, nors pradžioje tikrai nustebino.

Taigi malonus bendravimas ir bendradarbiavimas suteikė pasitikėjimo savimi ir ryžto mokytis. Taip pat KALBA patarė ir kur geriausia ieškotis darbo, taip Deimantė studijuodama bakalauro studijose, papildomai dirbo pusę etato. Žinoma pilnu etatu dirbti būtų sudėtinga, nes paskaitos trunka nuo devynių ryto iki šeštos valandos vakaro. Deimantės teigimu: „turint didelio noro, tikrai yra viskas įmanoma“.

Patarimas būsimiems studentams, svajojantiems apie studijas užsienyje: kreiptis į KALBA

Deimantė Mingailaitė, visiems svajojantiems studijuoti užsienyje ir keliauti, pataria nebijoti siekti didesnių perspektyvų ir galimybių ne tik pamatyti pasaulį, bet ir save realizuoti.

„Palinkėčiau išeiti iš savo komforto zonos, stengtis ir nebijoti suklysti bei pažinti naujų dalykų. Taip pat reiktų nebijoti kreiptis ir paprašyti pagalbos. Mano atveju, KALBA labai padėjo išsiaiškinti ne tik su studijomis, bet ir su kasdiene buitimi susijusius klausimus“,- džiaugiasi, sėkmės visiems linkinti lietuvaitė, sėkmingai studijuojanti mediciną Jungtinėje Karalystėje. Ji neatmeta galimybės jog įgijus pakankamai žinių ir praktikos galbūt kažkada grįžtų dirbti į Lietuvą. Šį klausimą Deimantė palieka atvirą ir atsiduoda likimui.

„Kas stengiasi – tas laimi“, – taip savo sėkmės istoriją apibūdino Deimantė Mingailaitė ir tiki, jog jos pavyzdys įkvėps ir kitus ryžtis studijuoti užsienyje.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.