Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

10 užsienio kalbos mokymosi etapų. Kuriame esate Jūs?

Kalbų mokymosi etapai

Pasidalinkite įrašu

Užsienio kalbų mokymasis – tai be galo įdomus procesas, kurio metu tobulėja jūsų asmenybė, atrandate naujus dalykus ir matote ateinančias galimybes. Žinoma, būna situacijų, kada motyvacija kažkur pasislepia arba rezultatas nėra toks greitas, kaip norėtųsi. Tada norisi mesti kalbos mokymąsi. Tokiais atvejais reikėtų galvoti apie rezultatą ir stengtis jį įgyvendinti. Kokios gi kliūtys nutinka kalbos mokymosi procese?

Pristatome 10 užsienio kalbos mokymosi etapų, galbūt atpažinsite ir save viename iš jų:

1. Entuziazmas

Užsienio kalbos mokymasis prasideda aukšta motyvacija, dideliais norais, aiškiai užsibrėžtais tikslais, nesvarbu, ar mokymosi poreikis kilęs dėl reikiamybės, ar dėl įdomumo.

2. Manija

Po entuziazmo stadijos ateina manijos stadija, kurios metu besimokantieji visiškai pasineria į mokomosios užsienio kalbos pasaulį: mąsto apie šalį, kurioje ta kalba yra kalbama, apie kalbos ypatumus, keliones ir pan. Besimokantysis tampa visišku tos užsienio kalbos fanu.

3. Diskomfortas

Po pasinėrimo į mokomosios kalbos pasaulį ateina diskomforto stadija, kuri prasideda ties rimtu kalbos mokymusi: informacijos daug, atrodo, kad atmintyje nieko nelieka, ateina lengva panika ir nusivylimas. Tai stadija, kurioje jaučiama įtampa ir nusvyra rankos siekti kalbos mokymosi tikslo.

4. Drovumas

Visi žinome, jog geriausias būdas mokytis kalbos yra kuo daugiau ją vartoti praktiškai ir dažnai ja bendrauti, geriausia – su tos kalbos gimtakalbiu. Tačiau dažnai esame drovūs ir bijome apsikvailinti, nesame užtikrinti užsienio kalbos žiniomis, nepasitikime savimi. Tokiose situacijose tiesiog reikia užduoti sau klausimą – kas gali nutikti, jeigu padarysiu klaidą? Atsakymas: nieko! Tad kuo greičiau praeinama ši stadija, tuo kalbos išmokstama greičiau.

5. Supratimo trūkumas

Ši stadija atsiranda, kai įveikiamas kalbėjimo užsienio kalba drovumas ir pasiruošiama naudoti užsienio kalbą kasdieniame bendravime. Pokalbis įvyko, bet…jūs nesupratote, ką jums pasakė pašnekovas.

6. Nusivylimas

Po nesėkmingo mėginimo stipriai nusiviliate, manote, jog jums niekada nepavyks išmokti šios užsienio kalbos, ir norite viską mesti.

7. Apreiškimas

Šiame etape jūs staiga suvokiate, kad dar ne viskas prarasta ir kad dar tikrai yra vilčių išmokti norimą kalbą. Atsiranda stipri vidinė motyvacija ir mėginama pralaužti visus kalbos mokymosi barjerus.

8. Džiaugsmas

Vėl pajaučiate kalbos mokymosi džiaugsmą, įveikiate visus barjerus ir mėgaujatės kalbos mokymosi procesu.

9. Susijaudinimas

Pasitikite savimi ir savo užsienio kalbos žiniomis bei įgūdžiais, nebijote apsikvailinti, esate pasiruošęs naudoti mokomąją kalbą visur ir visada. Nesvarbu, kad maišote žodžius ar kuriate naujus, esate laimingas ir mėgaujatės kalbos mokėjimu.

10. Triumfas!

Pabaiga. Visi sunkumai, nepasitikėjimai ir kliūtys tarp jūsų ir užsienio kalbos dingo. Jūs kalbate drąsiai ir užtikrintai bei džiaugiatės pasiekę savo tikslą.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.