Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Kam reikia korepetitoriavimo?

Pasidalinkite įrašu

Tiek mokyklinio amžiaus jaunuoliai, tiek jų tėvai susiduria su problema, kad mokymosi pasiekimai kartais nėra tokie, kokių norėtume. Būtent tuomet daugelis kreipiamės korepetitorių pagalbos.

Tačiau ar tikrai korepetitoriai visais atvejais yra naudingi ir tikrai padės sustiprinti žinias? Visgi ši paslauga kainuoja nemažus pinigus, todėl norisi būti užtikrintiems dėl rezultatų.

Iš esmės, korepetitoriavimo paslauga yra tikrai naudingas dalykas tiems, kuriems yra likę spragų arba reikia papildomo dėmesio tam tikroms temoms, tačiau kartais tėvų norai būna it pingvino mokymas skraidyti. Tikrai ne kiekvienas moksleivis gali gauti vien dešimtukus iš visų mokomųjų dalykų, ir noras korepetitoriauti visus dalykus, kurie sekasi prasčiau, tikrai neatneša norimų rezultatų.

Atkreipkite dėmesį į jaunuolio gabumus

Įsivaizduokite situaciją: jaunuolis yra puikus ir itin perspektyvus sportininkas, nuo pat mažų dienų visus stebina savo fiziniais gebėjimais, tačiau kuo toliau, tuo labiau ryškėja faktas, kad tikslieji mokslai jam nesiseka. Prie matematikos, fizikos, informatikos jaunuolis praleidžia tikrai nemažai laiko, tačiau rezultato kaip nėra, taip nėra. Blogiausias dalykas, deja, gana dažnas, ką tėvai gali daryti tokiu atveju, – tai nutraukti jauno žmogaus sportines veiklas ir aukštesnėse klasėse pradėti korepetitoriauti matematiką, fiziką ir kt. Šiuo atveju stipriausi jauno žmogaus gebėjimai metami į šalį, jiems nebeskiriama dėmesio, ir jie pamažu pradeda dingti. Tuo metu iš silpniausio gebėjimo bandoma pasiekti aukštų rezultatų, kas tikrai nėra realus lūkestis. Kokį rezultatą gauname? Vaikas yra nelaimingas, jis apleido veiklą, kuri jam sekėsi puikiai, ir, tikėtina, šioje srityje galėjo pasiekti aukštumų. Visgi jaunuolis taip ir netapo įspūdingu matematiku, fiziku ar programuotoju.

Korepetitorius – tinginių augintojas?

Būna atvejų, kai korepetitoriai tampa tinginių augintojais. Kaip visa tai vyksta? Moksleivis ateina pas korepetitorių, norėdamas sustiprinti ir pagilinti žinias, galbūt šio to nesuprasdamas. Užsiėmimo metu daugiausia laiko skiriama mokykloje užduotų namų darbų atlikimui. Korepetitorius aiškina, moko, kaip atlikti tas užduotis, moksleivis atkartoja tai, kas jam pasakyta, ir, atrodytų, rezultatas yra – namų darbai paruošti, už juos gautas pažymys tenkina, vidurkis kyla, tačiau daugiau – nieko. Ir – vienu iš atvejų – tai tampa ganėtinai gabių vaikų namų darbų atlikimu už pinigus. Kartais tai padeda pakelti pažymius, tačiau vaikas jokių papildomų žinių taip ir negauna. Bet kokiu atveju rezultatas nėra džiuginantis. Nors trumpalaikėje perspektyvoje pažymiai gali pakilti, tačiau realiai žinių tikrai nepadaugėjo.

Kada jaunuoliui tikrai reikia korepetitoriaus?

Kitas atvejis, kai labai svarbu laiku atrasti korepetitorių – kai vaikui tikrai reikia pagalbos. Kai vaikas vieną ar kitą dalyką moka gana neblogai, tačiau, bėgant laikui, pažymiai prastėja – tai reiškia, kad vienoje ar kitoje vietoje atsirado skylių, kurias reikia kuo skubiau užlopyti. Priežasčių joms būna įvairių – ligos, kelionės, tinginystė, draugai ir t.t. Tam, kad vaikas galėtų toliau sėkmingai mokytis ir gilinti žinias bei neapleistų ganėtinai gerai jam besisekančios srities, reikėtų ieškoti gero korepetitoriaus. Šio darbas – atrasti, ko tiksliai vaikas nesupranta, kuriose vietose stringa, ir tikslingai dirbti, kad visos paliktos „skylės” iš ankstesnių klasių būtų kuo skubiau pašalintos. Tuomet trumpalaikis rezultatas gali atrodyti prastas – pažymiai taip staigiai kilti nepradeda, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje jauno žmogaus žinios bus tikrai stiprios.

Kas kaltas, kad reikia korepetitoriaus paslaugų?

Na, ir, žinoma, o kas gi kaltas, kad prisireikia to korepetitoriaus? Atsakymų gali būti įvairių, tačiau tikrai nėra vieno, kuris būtų teisingas. Priežasčių gali būti pačių įvairiausių – ankstesnėse klasėse atsiradusios spragos, potencialas turėti dar geresnius rezultatus ir kt. Tačiau ar būtų galima sakyti, kad mokytojas kaltas, jog moksleiviui reikia korepetitoriaus? Tikėtina, kad ne. Jeigu korepetitorius reikalingas dėl to, kad reikia užlopyti skyles – tuomet kaltė yra tik pačio moksleivio bei jo tėvų. Jei siekis yra dar labiau sustiprinti žinias – tuomet kaltų visiškai nėra! Mokykloje mokytojas padarė puikų darbą ir suteikė žinių pagrindą, tačiau vaiko gebėjimai gali būti daug aukštesni nei jų reikia mokykloje, todėl reikėtų tik džiaugtis ir skatinti vaiką mokytis.

Svarbu suprasti, kad korepetitoriavimas nėra teisingas atsakymas visais gyvenimo atvejais – darykime tai, kai to tikrai reikia, atpažinkime, kad vaikui reikia pagalbos ir padėkime jam siekti dar aukštesnių rezultatų. Jokiu būdu neauginkime tinginių, kurie galėtų pasiekti visko patys, tačiau korepetitoriais pasinaudoja namų darbams atlikti.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.