Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Botanikos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about botanic

Apie botanikos studijas

Botanikos studijos iš tiesų skirtos gamtos mylėtojams, kuriems patinka būti gryname ore bet kokiu oru, bet kokiu paros metu. Kodėl? Atsakymas paprastas: visų kursų studentai daug laiko praleidžia, atlikdami praktines užduotis, dažniausiai – botanikos soduose, draustiniuose, rezervatuose, kartais – laboratorijose.

Aukštesniuose kursuose tenka atsakingai rinktis specializacijas, nes skirtumai tarp jų – itin dideli. Vienos jų – taikomosios, kaip daržininkystė ar herbologija, kitos – teorinės, kaip taksonomija, ir trečios – besisiejančios su kitomis specialybėmis (chemija, fizika) ir daugiau dėmesio skiriančios darbui laboratorijoje.

Darbinantis į šios specialybės pozicijas, vienas svarbiausių kriterijų – praktinės žinios, tad studijų metais reikėtų atkreipti dėmesį į įmones, siūlančias praktiką, stažuotes. Vertėtų pasidomėti ir savanorystės galimybėmis.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Botanikos specializacijos

Keletas populiarių specializacijų:

 • Augalų inžinerija  genetiškai modifikuoti augalai, tradicinis augalų kryžminimas, augalų atsparumo aplinkai tyrimai ar net Marso apželdinimas.
 • Botaninis iliustravimas – galite išmokti įvairių technikų, kaip moksliškai atvaizduoti augalus, jų dalis.
 • Hortikultūra (daržininkystė) – tai mokslas apie tai, kaip dirbti žemę savomis rankomis. Mokomasi apie daržo augalus, dirvožemį, sėklų parengimą ir kitus praktinius darbus.
 • Herbologija – mokslas apie vaistinius augalus, jų panaudojimą.
 • Apželdinimas ir sodo dizainas, landšafto dizainas – populiari praktinė specializacija, kurios specialistai rūpinasi aplinkos estetika.

Botanikai taip pat gali tirti tam tikrų augalų panaudojimo būdus pramonėje (kuras, maistas, statybinės medžiagos), ekologijoje. Taip pat gali modeliuoti, kaip tam tikra flora daro įtaką skirtingoms ekosistemoms, kaip augalai vystosi ir priklauso nuo aplinkos, kurioje auga.

Karjeros kryptys

Keletas konkrečių, populiarių specialybių, kurioms reikalingas botaniko diplomas:

 • taksonomas;
 • agronomas;
 • ekologas;
 • mikologas;
 • augalų kryžmintojas;
 • hortologas;
 • biofizikas;
 • biochemikas;
 • mikrobiologas;
 • landšafto dizaineris.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

University of Reading
University of Reading

Reading universitetas, įkurtas 1892 m., šiandien yra laikomas stipriu Jungtinės Karalystė universitetu, sukaupusiu ilgametę patirtį aukštojo mokslo srityje. Ypatingas dėmesys skiriamas tarptautiniams studentams, jiems teikiama konsultantų pagalba, informacija prieš atvykstant studijuoti, pasitikimai oro uoste, klubai ir draugijos, padedantys tarptautiniams studentams Jungtinėje Karalystėje jaustis kaip namuose.

SKAITYTI »
Logotipas_0024_admin-ajax (4)
University of Edinburgh

Tai Škotijos sostinėje Edinburge įsikūręs universitetas. Jis – vienas prestižiškiausių universitetų pasaulyje, siūlantis rinktis iš daugiau nei 600 studijų programų. Šio universiteto medicinos studijų programos – vienos populiariausių ir stipriausių visame pasaulyje.

SKAITYTI »
Nottingham Trent University
Nottingham Trent University

Universitetas įkurtas Notingamo mieste (Nottingham), centrinėje Anglijos dalyje. Šis universitetas buvo paskelbtas geriausiu tarptautiniu universitetu studentams, Didžiojoje Britanijoje. Jam priklauso keturi studentų miesteliai, iš kurių du buvo įvertinti aukščiausiu apdovanojimu už ekologiją.

SKAITYTI »
Canterbury Christ Church University
Canterbury Christ Church University

Įsikūręs vienoje šilčiausių Anglijos zonų, pasižymintis aukšta mokymo kokybe, kurią studentai vertina itin puikiai. Universitetą daro patraukliu ir įsidarbinimas po studijų baigimo, kai sėkmingai randa darbus beveik 96 proc. visų studentų.

SKAITYTI »