Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Chemijos studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about chemistry

Apie chemijos studijas

Kartu su biologijos ir fizikos mokslais, chemija yra viena iš trijų pagrindinių mokslo šakų. Tai galima apibrėžti kaip medžiagų – jų struktūros, savybių, reakcijų bei kaitos, veikiant skirtingoms situacijoms – tyrimą.

Chemijos studijos skirtos norintiems suprasti ir keisti dabartinį pasaulinį dirbant su įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Chemija, kaip mokslas, stipriai prisideda prie kasdienybės gerinimo, medicinos augimo, aplinkosaugos, energetikos ir net statybų sektoriaus. Chemija – mokslas, kuris gali suvaldyti moderniame pasualyje kylančius iššūkius.

Cheminiai procesai ir elementų sudėtis vaidina didelę reikšmę, tiriant gyvus ir negyvus organizmus, įvairias medžiagas ir jų struktūrą, todėl specializacijų sritis ir veiklų pasirinkimas po studijų yra labai platus.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Chemijos specializacijos

Bakalauro studijų metu specializuotos chemijos paskaitos dažnai būna pasirenkamųjų modulių forma, nors rinktis specializuotą bakalauro programą galimybė taip pat yra. Magistrantūros studijos didžiausią dėmesį sutelkia į pasirinktos chemijos specializaciją.

Daugelis specializacijų sutampa su kitais gamtos mokslais. Keletas pavyzdžių:

 • Chemijos inžinerija. Chemijos inžinerijos tikslas yra chemines medžiagas paversti naudingomis žmogui, pavyzdžiui, sukurti vaistus. Didžiausias dėmesys skiriamas gaminamai medžiagai ar procesui, tyrimams ir stebėjimui.
 • Biochemija. Cheminių procesų gyvuose organizmuose tyrimas, pavyzdžiui, tų, kurie paverčia mintį veiksmu ar priverčia jaustis kitaip. Tai specializacija, turinti labai didžiulį potencialą. Prognozuojama, kad artimiausioje ateityje bus padaryta didžiulė pažanga šioje mokslo srityje.
 • Medicininė chemija. Ši chemijos šaka tam tikru būdu reiškia dviejų aukščiau išvardytų disciplinų susijungimą, nes ji apima tam tikrų žmogaus kūne esančių cheminių medžiagų sintezę. Tokių tyrimų paklausa išliks didelė, ir specialistai turės galimybę kurti žmoniją gelbėjančius vaistus ar vakcinas.
 • Branduolinė chemija. Branduolinė chemija yra radioaktyviųjų elementų, jų panaudojimo ir jų poveikio organizmams  bei medžiagai tyrimas. Ją galima pritaikyti medicinoje ir energetikoje, todėl šioje srityje svarbus yra ir inžinerinis išsilavinimas.

Karjeros kryptys

Chemijos studijos neapsiriboja darbu laboratorijoje, tai gali būti daugybė skirtingų karjerų įvairiuose sektoriuose:

 •         Akademinis tyrėjas;
 •         Analitinis chemikas;
 •         Biotechnologas;
 •         Chemijos inžinierius;
 •         Klinikinis mokslininkas, biochemija;
 •         Kriminalistas;
 •         Nanotechnologas;
 •         Farmakologas;
 •         Mokslo darbuotojas (fiziniai mokslai);
 •         Mokslinis laboratorijos technikas;
 •         Toksikologas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

Oxford Brookes university
Oxford Brookes university

Oxford Brookes University savo veiklą pradėjo 1865 m. kaip Oksfordo meno mokykla. Tai tebuvo vienas kambarys Taylor instituto pirmame aukšte. Laikui bėgant, prie menų mokyklos prisijungė technikos mokykla, buvo atidaryta laboratorija, ir vienas kambarys tapo tuo, kuo yra šiandien – pasaulinio lygio universitetu, kuriame studijuoja 18 tūkst. studentų

SKAITYTI »
cardiff university
Cardiff University

Universitetas, įkurtas 1883 metais, savo veiklą pradėjo su 102 bakalauro studijų studentais ir 13 personalo darbuotojų. Šiandien Cardiff universitetas turi daugiau nei 31 tūkst. studentų ir yra laikomas didžiausiu Velse. Universitetas padalintas į tris pagrindines mokyklas: menų; humanitarinių ir socialinių mokslų; bei biomedicinos, fizikos ir inžinerijos mokslų. Studentai čia gali studijuoti verslą, teisę, politiką, muziką, mediciną, psichologiją, architektūra ir daug kitų programų.

SKAITYTI »
Radboud University
Radboud University

Universitete studijuoja apie 20 tūkst. studentų, o personalą sudaro apie 5 tūkst. darbuotojų. Beveik 11 proc. universiteto studentų – atvykę iš 160 skirtingų pasaulio šalių. Šiuo metu universitetas siūlo 37 bakalauro studijų programas ir netgi 76 – magistro.

SKAITYTI »
Logotipas_0048_admin-ajax (5)
Plymouth University

Universitetas yra pietvakarių Anglijoje, visai šalia Devonšyro pakrantės. Ši vietovė savo nuostabiais paplūdimiais ir Nacionaliniu parku traukia ne tik studentus, bet ir turistus. Šiame valstybiniame universitete studentai turi puikią galimybę atlikti praktiką kitame pasaulio krašte, pvz., Honkonge, Indonezijoje, Brazilijoje ar Kinijoje.

SKAITYTI »
Queen Mary University of London
Queen Mary University of London

Galima priskirti prie ypač tarptautinių universitetų sąrašo, nes jame mokosi ir dirba daugiau nei 162 tautybių žmonės. Stojimą į šį universitetą didina ir teikiama pagalba studentams – studentams padedama pradėti savo nuosavą verslą bei prisidedama prie jų kuravimo, teikiamos verslo konsultacijas ir skiriamas finansavimą.

SKAITYTI »
HZ University of Applied Sciences
HZ University of Applied Sciences

Universitetas įsikūręs Vlissingen miestelyje. Čia orientuojamasi į kokybę, o ne kiekybę: universitete mokosi apie 4 tūkst. studentų, tad kiekvienas gali sulaukti individualaus dėstytojų dėmesio.

SKAITYTI »
University of Worcester
University of Worcester

Universitetas įsikūręs vidutinio dydžio mieste Vusteryje, kuris yra Didžiosios Britanijos širdyje. Tai vienas sparčiausiai besivystančių Anglijos universitetų, pasižymintis ypatingu dėmesiu studentams, todėl yra pripažintas vienu iš geriausių pagalbą studentams teikiančių universitetų visoje šalyje.

SKAITYTI »
University of Portsmouth
University of Portsmouth

Universitetas randamas pietinėje Anglijos dalyje, Portsmuto mieste, kuris pasižymi gražiomis įlankomis ir paplūdimiais. Tai puiki vieta gyventi ir studijuoti, ne tik dėl geografinės universiteto vietos, bet ir dėl puikiai vertinamos studijų kokybės.

SKAITYTI »
Logotipas_0018_admin-ajax (9)
University of Leicester

Leicester miestas pripažintas pačiu studentiškiausiu miestu Didžiojoje Britanijoje, kuriame yra įkurtas vienas seniausių universitetų. Šis miestas per pastaruosius metus buvo pripažintas geriausia vieta gyventi Anglijoje pagal augimo indeksą. Universitetas išsiskiria galimybe pasirinkti tarp vientisųjų ir jungtinių studijų programų.

SKAITYTI »