Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Filologijos studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Philology

Apie filologijos studijas

Filologija – tai kalbos analizavimas per įvairias disciplinas (pvz.: istoriją, politologiją ir pan.), supratimas, kaip kalba veikia.

Pirmaisiais bakalauro studijų metais mokomasi bendrųjų dalykų, apimančių kalbą – semantikos, fonetikos. Vėliau studentai specializuojasi, gilinasi į jiems įdomią sritį.

Nors filologijos studijų programoje didžiąją atsiskaitymų dalį sudaro kursiniai darbai, bet yra ir universitetų bei specializacijų, kuriose reikia rinkti ir analizuoti duomenis, atlikinėti grupinius ar individualius pristatymus. Yra ir tokių specializacijų, kuriose teks dirbti laboratorijoje, atlikti mokslinius tyrimus, padėsiančius giliau suprasti, kaip mes tariame garsus, kaip veikia smegenys mums kalbant, kaip veikia kalbą tam tikri veiksniai ir kt.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Filologijos specializacijos

Plačiau aprašome kelias populiarias filologijos (kalbotyros) specializacijas.

Taikomoji kalbotyra. Tai specializacija, kuri taikoma, sprendžiant su kalbos vartojimu susijusias problemas. Tai disciplina, ugdanti užsienio kalbų dėstytojus – žmones, kurie padeda mums suprasti įvairius tekstus, garso įrašus, parašytus mums nežinoma kalba.

Kognityvinė lingvistika – mokslo šaka, aiškinanti psichologinius kalbos procesus. Studijų metu mokomasi skaityti, suprasti, argumentuotai aptarti kognityvinės lingvistikos teorinę ir taikomąją literatūrą, o savarankiškų darbų metu išmokstama taikyti teorines kognityvinės kalbotyros nuostatas kalbai analizuoti.

Lyginamoji lingvistika. Ši sritis tiria kalbų panašumus ir skirtumus, siekia rasti bendrą kilmę, tiria etimologiją. Būtent lyginamosios lingvistikos absolventai rekonstruoja senovės kalbas, verčia jau mirusių kalbų tekstus.

Semiotika – moderniosios kalbotyros (lingvistikos) sritis, tirianti ženklų struktūras, naudojamas įvairiose ženklų sistemose – kalboje, tekstuose, architektūroje, muzikoje ir t. t. Paprasčiau – semiotika sako, kad žodžio (garso, vaizdo) reikšmė priklauso nuo konteksto, t. y. teksto struktūros.

Leksikografija – kalbos fiksavimo mokslas, pavyzdžiui, žodžių užrašymas žodynuose. Leksikografai ieško naujų, patogesnių būdų įrašyti ir nuskaityti įrašytą kalbą. Taip pat jie tiria žodžių kilmę, pirminę jų prasmę.

Kitos filologijos specializacijos: semantika, sintaksė, fonetika, fonologija, sociolingvistika, neurolingvistika, psicholingvistika, istorinė lingvistika.

Karjeros kryptys

Keletas konkrečių specialybių, kurioms reikalingas filologinis išsilavinimas:

  • užsienio kalbų mokytojas;
  • leksikografas;
  • kalbos redaktorius;
  • logopedas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

1200px-Kühne_Logistics_University_logo_2019.svg
Kuhne Logistics University

Kühne Logistics University ( KLU ) yra valstybiniu mastu pripažintas privatus universitetas, įsikūręs Hamburge, kurį remia ne pelno siekianti organizacija „Kühne-Stiftung“.

SKAITYTI »
cardiff university
Cardiff University

Universitetas, įkurtas 1883 metais, savo veiklą pradėjo su 102 bakalauro studijų studentais ir 13 personalo darbuotojų. Šiandien Cardiff universitetas turi daugiau nei 31 tūkst. studentų ir yra laikomas didžiausiu Velse. Universitetas padalintas į tris pagrindines mokyklas: menų; humanitarinių ir socialinių mokslų; bei biomedicinos, fizikos ir inžinerijos mokslų. Studentai čia gali studijuoti verslą, teisę, politiką, muziką, mediciną, psichologiją, architektūra ir daug kitų programų.

SKAITYTI »
Jonkoping University
Jonkoping University

Jonkoping University įkurtas 1977 m. Šiuo metu universitetas siūlo daugiau nei 80 bakalauro ir magistro studijų programų bei ruošia studentus tarptautinei darbo rinkai. Čia studijuoja 11 tūkst. studentų, iš jų net 2 tūkst. – tarptautiniai.

SKAITYTI »
Radboud University
Radboud University

Universitete studijuoja apie 20 tūkst. studentų, o personalą sudaro apie 5 tūkst. darbuotojų. Beveik 11 proc. universiteto studentų – atvykę iš 160 skirtingų pasaulio šalių. Šiuo metu universitetas siūlo 37 bakalauro studijų programas ir netgi 76 – magistro.

SKAITYTI »
SOAS University of London
SOAS University of London

Šis universitetas įsikūręs centriniame Londone ir yra vienas labiausiai tarptautinių universitetų pasaulyje, kuriame studijuoja studentai iš 140 pasaulio šalių.

SKAITYTI »
Royal Holloway University of London
Royal Holloway, University of London

Universiteto miestelis yra Londono priemiestyje, pasižyminčiame vienu gražiausių parkų pasaulyje, kuris išsidėstęs 135 akrų plote. Taip pat jis garsus ir vienu įspūdingiausių universitetų pastatų pasaulyje, kuriame įkurta paveikslų galerija, koplyčia ir didinga biblioteka.

SKAITYTI »
University of Huddersfield
University of Huddersfield

Šis universitetas pavadintas Huddersfield miesto vardu, kuris yra vienuoliktas pagal dydį Jungtinėje Karalystėje. Aukštoji mokykla daug dėmesio skiria studentų verslumo skatinimui, už ką yra gavusi ne vieną apdovanojimą. Efektyvus bendradarbiavimas su įvairiomis kompanijomis ir organizacijomis yra vienas iš universiteto prioritetų.

SKAITYTI »
University of Worcester
University of Worcester

Universitetas įsikūręs vidutinio dydžio mieste Vusteryje, kuris yra Didžiosios Britanijos širdyje. Tai vienas sparčiausiai besivystančių Anglijos universitetų, pasižymintis ypatingu dėmesiu studentams, todėl yra pripažintas vienu iš geriausių pagalbą studentams teikiančių universitetų visoje šalyje.

SKAITYTI »
University of Portsmouth
University of Portsmouth

Universitetas randamas pietinėje Anglijos dalyje, Portsmuto mieste, kuris pasižymi gražiomis įlankomis ir paplūdimiais. Tai puiki vieta gyventi ir studijuoti, ne tik dėl geografinės universiteto vietos, bet ir dėl puikiai vertinamos studijų kokybės.

SKAITYTI »