Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Filosofijos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about philosophy

Apie filosofijos studijas

Filosofija – „išminties meilė“ – tai mokslas, keliantis klausimus apie universalius pasaulio dėsningumus. Studijuojant šį mokslą, pasinersite į neatsakytų ir neatsakomų klausimų laviną, praeities ir ateities diskusijas, bandysite atsakyti į klausimus „ką aš žinau?“, „kokia yra žmonijos prasmė?“ ir pan.

Filosofijos studijose rengiami plataus humanitarinio profilio specialistai. Studijuodami šią discipliną, neretai nukrypsite į kitus humanitarinius mokslus, dažniausiai – literatūrą, politiką, istoriją. Nagrinėdami etikos klausimus, susidursite su bioinžinerijos, chemijos mokslais. Tai reiškia, kad darbo rinkoje būsite pasiruošę dirbti pozicijose, kuriose reikalingas universalus išsilavinimas.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Filosofijos specializacijos

Keletas filosofijos specializacijų:

 • Logika. Filosofijoje logikos apibrėžimas yra šiek tiek platesnis nei tas, kurį vartojame kasdien. Filosofijoje sistematiškai diskutuojama, siekiant nustatyti, iki kokio laipsnio ar iš kokių požiūrio taškų tam tikras teiginys yra teisingas. Painu? Tik ne filosofams! Ši sritis itin svarbi matematikai (prisiminkite Pitagoro teoremos įrodymą) ir kompiuterių mokslui.
 • Etika, kurią neretai vadiname moralės teorija, mums sako, kaip reiktų elgtis kitų atžvilgiu. Filosofinė etika sprendžia platesnius klausimus: aiškinasi, kaip nustatyti, ar tam tikroje situacijoje elgiamasi etiškai ar ne, koks elgesys tam tikroje srityje gali būti laikomas etišku. Paprastas pavyzdys: ar eutanazija – etiška?
 • Politinė filosofija – filosofijos kryptis, kuri aiškinasi, koks būdas valdyti visuomenę yra tinkamiausias, kokie turėtų būti bendri visuomenės tikslai, taisyklės, normos, kokiais būdais geriausia siekti tų tikslų. Žinoma, į šiuos klausimus nėra vieno teisingo atsakymo, tad jis puikiai tinka filosofiniams debatams.
 • Metafizika – abstrakti filosofijos šaka, tirianti egzistencinius klausimus. Pagrindinių šios šakos diskusijų objektų negalima paaiškinti logiškai, faktais arba stebėjimais. Keletas šios srities klausimų (kad būtų lengviau suprasti, kas ta metafizika): „kaip žmogus žino, kad nesapnuoja?“, „ar egzistuoja atsitiktinumai?“, „ar gali egzistuoti objektas, kuris visiškai neturi tikslo?“ ir pan.
 • Epistemologija – filosofijos šaka, tirianti pačią pažinimo, suvokimo prigimtį, kilmę, formas, apibrėžimus ir, svarbiausia, barjerus. Tipiški šios srities klausimai: „kas yra žinojimas?“, „kuo žinojimas skiriasi nuo įsitikinimo, nuomonės?“.

Karjeros kryptys

Tokios specialybės kaip „profesionalus filosofas“ nėra, bet šioje srityje galima tobulėti kaip akademikui. Taip pat žinios, įgytos studijų metais, gali tapti atrama, pradedant karjerą žurnalistikos, teisės, edukacijos srityse.

Geriausia apie karjerą po filosofijos studijų galvoti taip: jei darbo vietoje reikia generuoti arba aiškinti idėjas, tai – filosofui tinkamas darbas.

Specialybės, kuriose filosofijos studijos naudingos:

 • advokatas;
 • sveikatos apsaugos darbuotojas;
 • savivaldybės darbuotojas;
 • rinkodaros vadovas;
 • žurnalistas;
 • įdarbinimo konsultantas;
 • psichoterapijos specialistas;
 • advokatas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

University of Reading
University of Reading

Reading universitetas, įkurtas 1892 m., šiandien yra laikomas stipriu Jungtinės Karalystė universitetu, sukaupusiu ilgametę patirtį aukštojo mokslo srityje. Ypatingas dėmesys skiriamas tarptautiniams studentams, jiems teikiama konsultantų pagalba, informacija prieš atvykstant studijuoti, pasitikimai oro uoste, klubai ir draugijos, padedantys tarptautiniams studentams Jungtinėje Karalystėje jaustis kaip namuose.

SKAITYTI »
Logotipas19
Bath Spa University

Bath Spa universitetas buvo įkurtas kaip modernus, novatoriškas universitetas 2005 metais, tačiau universiteto šaknys atsekamos netgi 160 metų atgal, iki tuomet gyvavusios Bath menų mokyklos. Bath Spa universitetas ypatingai didžiuojasi savo pedagogais, kurie ne tik dalyvauja įvairiuose moksliniuose tyrimuose, bet ir yra labai gerai žinomi savo sričių specialistai.

SKAITYTI »
Radboud University
Radboud University

Universitete studijuoja apie 20 tūkst. studentų, o personalą sudaro apie 5 tūkst. darbuotojų. Beveik 11 proc. universiteto studentų – atvykę iš 160 skirtingų pasaulio šalių. Šiuo metu universitetas siūlo 37 bakalauro studijų programas ir netgi 76 – magistro.

SKAITYTI »
SOAS University of London
SOAS University of London

Šis universitetas įsikūręs centriniame Londone ir yra vienas labiausiai tarptautinių universitetų pasaulyje, kuriame studijuoja studentai iš 140 pasaulio šalių.

SKAITYTI »
Royal Holloway University of London
Royal Holloway, University of London

Universiteto miestelis yra Londono priemiestyje, pasižyminčiame vienu gražiausių parkų pasaulyje, kuris išsidėstęs 135 akrų plote. Taip pat jis garsus ir vienu įspūdingiausių universitetų pastatų pasaulyje, kuriame įkurta paveikslų galerija, koplyčia ir didinga biblioteka.

SKAITYTI »
Logotipas_0022_admin-ajax (6)
University of Hertfordshire

Universitetas įsikūręs Hatfildo miestelyje, kuris yra vos 25 min. kelio traukiniu iki Londono. Ši aukštoji mokykla pasižymi patogiu universiteto miestelio pastatų išdėstymu bei inovatyvumu. Remiantis pasauliniais reitingais, universitetas patenka tarp moderniausių pasaulio universitetų.

SKAITYTI »
Logotipas_0024_admin-ajax (4)
University of Edinburgh

Tai Škotijos sostinėje Edinburge įsikūręs universitetas. Jis – vienas prestižiškiausių universitetų pasaulyje, siūlantis rinktis iš daugiau nei 600 studijų programų. Šio universiteto medicinos studijų programos – vienos populiariausių ir stipriausių visame pasaulyje.

SKAITYTI »
Logotipas_0081_admin-ajax (22)
University of Central Lancashire

Tai vienas didžiausių universitetų Didžiojoje Britanijoje (čia studijuoja daugiau nei 35 tūkst. jaunuolių). University of Central Lancashire ypač didelį dėmesį skiria istorijos, teisės ir astrofizikos mokslams, tačiau siūlo daug ir įvairių studijų programų: apie 500 bakalauro ir 200 magistrantūros.

SKAITYTI »
Logotipas_0083_admin-ajax (20)
University of Birmingham

Tai antras pagal dydį miestas, turintis virš milijono gyventojų centrinėje Anglijoje, kuriame ir įsikūręs šis universitetas. Šioje aukštojoje mokykloje galima studijuoti beveik viską nuo teisės iki dramos, nuo kriminoligijos iki žurnalistikos, o vėliau visa tai pratęsti doktorantūros studijose.

SKAITYTI »