Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Karinės specialybės

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about military specialities

Apie karines studijas

Iš karto verta paminėti, kad karinio parengimo studijos Lietuvoje ir kitose šalyse LABAI skiriasi, tad jei galvojate apie šias studijas Lietuvoje, būtinai pasidomėkite sąlygomis. Mūsų straipsnis yra apie tai, kaip bendrai šios studijos atrodo daugumoje Europos universitetų.

Diplomatija ir ginkluoti konfliktai – pagrindinės karinių specialybių studijų temos.

Karinėse studijose apjungiamos diplomatijos, filosofijos, istorijos ir kitų socialinių mokslų žinios, auginami lyderystės įgūdžiai, teisės pradmenys. Baigus studijas, galima tęsti karjerą kariuomenėje ir daug keliauti po pasaulį, dirbti valstybiniame arba privačiame sektoriuje.

Pirmaisiais studijų metais pagrindinis dėmesys skiriamas ginkluotų karinių konfliktų nagrinėjimui, karinės strategijos kūrimui, diplomatijos klausimams, regioninių konfliktų, pilietinių sukilimų analizei. Dauguma paskaitų – praktinės. Programos nukreiptos į karininkų rengimą tarnybai arba atsargai.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Karinių studijų specializacijos

Karinių studijų specializacijų yra ir daug daugiau nei galime išvardinti, tad pateiksime kelias netipines:

  • Karo istorija – teorinė specialybė, tirianti karinių konfliktų eigą, naudotas priemones, strategijas.
  • Karo inžinerija – ši specializacija skirstoma į smulkesnes: aviacijos, elektronikos, civilinę inžineriją. Karo inžinieriai kuria ir prižiūri karo techniką, tiesia jai kelius, dirba su sprogmenimis – jų kūrimu, tobulinimu, deaktyvavimu.
  • Teismo ekspertizė – sritis, kuri daug kam asocijuojasi su serialo CSI laboratorijomis. Šioms studijoms itin svarbu analitinis mąstymas, pastabumas ir platus bendrinių žinių spektras. Karo studijose teismo ekspertizės studentai mokosi biologijos, chemijos, balistikos, duomenų analizės.
  • Karinė technika – ginklai, kovos ir transporto mašinos, karo įrenginiai ir prietaisai – objektai, kuriuos nagrinėja ši specializacija.

Tarpdisciplininės specialybės: karo medicina, karo aviacija, karo teisė, krašto apsauga, tarptautiniai ryšiai, karo psichologija.

Karjeros kryptys

Kelios karjeros galimybės:

  • karinė tarnyba;
  • akademinė veikla – mokytojai, dėstytojai;
  • karo inžinieriai;
  • pasienio darbuotojai.

Karinių specialybių diplomas yra vertinamas ir kitų darbdavių, tad tikrai neverta apsiriboti čia pateiktais karjerų pavyzdžiais.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

Logotipas_0081_admin-ajax (22)
University of Central Lancashire

Tai vienas didžiausių universitetų Didžiojoje Britanijoje (čia studijuoja daugiau nei 35 tūkst. jaunuolių). University of Central Lancashire ypač didelį dėmesį skiria istorijos, teisės ir astrofizikos mokslams, tačiau siūlo daug ir įvairių studijų programų: apie 500 bakalauro ir 200 magistrantūros.

SKAITYTI »
Logotipas14
Anglia Ruskin University

Moderniame Anglia Ruskin University (ARU) mokosi 39 400 studentų iš viso pasaulio. Universitete apstu įvairiausių bendruomenių – sporto entuziastų, kavos mėgėjų, alternatyvios muzikos ir daugybė kitų: kiekvienas universiteto studentas čia ras užklasinės veiklos, atitinkančios jo pomėgius.

SKAITYTI »
University of South Wales
University of South Wales

Tai didžiausias Velso universitetas, siūlantis daugiau nei 700 bakalauro ir magistrantūros studijų programų, iš kurių geriausios pripažintos – matematikos ir chemijos. Universitetas turi net penkis studentų miestelius, kurie visi įsikūrę netoli Velso miestų: Kardifo ir Niuporto.

SKAITYTI »
University of the West of England Bristolyje
University of the West of England Bristolyje

Bristolio miestas yra pietvakarių Anglijoje, kuriame gyvena beveik pusė milijono gyventojų. Šiame mieste įsikūręs universitetas yra vienas didžiausių ir populiariausių Jungtinėje karalystėje, jame mokosi net 27 tūkst. studentų.

SKAITYTI »
Teesside University
Teesside University

Įsikūręs viename iš seniausių pramoninių Anglijos miestų – Midlsbro. Ši vietovė puikiai patenkina daugelio studentų norą dirbti ir atlikti praktiką studijų metu. Žinoma, labiausiai pasirinkimui įtaką daro platus specialybių pasirinkimas, iš kurių viena geriausių tarp Didžiosios Britanijos universitetų pripažinta slaugos studijų programa.

SKAITYTI »