Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Medicinos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about medicine

Apie medicinos studijas

Medicina – tai sritis, kurios studijos yra ilgiausios ir vienos sudėtingiausių. Medicinos studijos iš būsimo mediko reikalauja pasitikėjimo savimi, atsidavimo profesijai ir nuoširdaus noro pagelbėti žmonėms.

Jei norite studijuoti mediciną, bet kurioje pasaulio šalyje prireiks gerų chemijos ir biologijos egzaminų rezultatų. Daugelyje šalių itin vertinama patirtis slaugos namuose, pagalba medicinos personalui renginiuose. Norint studijuoti mediciną, kai kuriuose užsienio universitetuose gali tekti laikyti stojamuosius egzaminus arba lankyti parengiamuosius kursus. Geras pasibandymas prieš studijas yra medicinos vasaros programos, vykdomos kai kuriuose prestižiniuose užsienio universitetuose.

Studijų metais gausite daug teorijos ir kasmet didėjantį praktikos valandų skaičių. Praktika vyksta ne tik laboratorijose, bet ir morguose, ligoninėse.

Verta paminėti, kad geriausia medicinos studijų šalį rinktis pagal tai, kur vėliau ketinate dirbti. Parengimas, specializacijos, praktikos kiekis ir (arba) pobūdis visur skiriasi: vienose šalyse daugiau dėmesio skiriama teorijai ir seminarams, kitose – naujovėms ir jų diegimui, dar kitose – bendravimo įgūdžiams arba praktiniams darbams.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Medicinos studijų specializacijos

Visi medicinos kursai prasideda nuo bendrųjų žinių: žmogaus biologijos, ligų progreso stebėjimo, supažindinimo su procedūromis. Vėliau reikia rinktis specializaciją. Apie kelias jų išsamiau:

Anestezija – tai medicininės priežiūros dalis, leidžianti prislopinti ar „išjungti“ paciento jautrumą visame kūne ar tam tikrose jo dalyse. Anesteziologai – labai svarbūs operacijų dalyviai, dirbantys petys petin su chirurgais. Anesteziologai taip pat padeda kurti ir (arba) tobulinti vaistus nuo lėtinio skausmo.

Radiologija. Radiologai naudoja įvairias atvaizdavimo technologijas, įrenginius tam, kad padėtų nustatyti paciento ligą arba ją gydytų. Tai gali būti radiografija, ultragarsas, magnetinis rezonansas. Radiologai padeda ankstyvose stadijose nustatyti tokias ligas, kaip vėžys, nustato įvairių kitų ligų židinius. Sulaukę šių žinių, kiti specialistai gali paskirti gydymą arba užkirsti kelią ligos plitimui.
 
Pediatrija – darbas su vaikais. Medicina vaikams skiriasi: čia labai svarbu dozavimas, jautrumas apžiūros metu, draugiškumas ir kitos žmogiškosios savybės. Pediatrai taip pat padeda vaikams ir jų tėvams dėl lėtinių ligų  – cukrinio diabeto, epilepsijos pažabojimo ir vaiko gyvenimo kokybės užtikrinimo.
 
Oftalmologija – medicinos šaka, tirianti regą, akių ligas ir profilaktiką. Oftalmologas nustatys regos sutrikimus, išrinks tinkamus kontaktinius lęšius, akinius ar paskirs reikalingus vaistus, regos korekcijos operaciją.
 
Akušerija ir ginekologija – šaka, susitelkianti į nėščios moters, gimsiančio vaiko sveikatą ir tik moterims būdingas ligas.
 
Bendroji medicina parengia šeimos gydytojus, kurių kabinetai – pirmoji paciento stotelė viso pasaulio poliklinikose. Šeimos gydytojai yra atsakingi už pirminę apžiūrą ir, jei reikia, nukreipimą pas siauresnės specializacijos gydytoją, vaistų skyrimą bei gydymą.

Karjeros kryptys

Diplomuoti medicinos specialistai visada gaus darbą, tiesiog reikėtų nepamiršti, kad atlyginimas dažnai priklauso nuo pasirinktos specializacijos ir patirties.

Baigus medicinos studijas, galima dirbti privačioje arba valstybinėje ligoninėje pagal įgytą specializaciją (jų yra apie 60), bet karjeros pasirinkimas čia nesibaigia.

Baigus medicinos studijas, taip pat galima dirbti:

  • medicinos tyrimų srityje – stengtis giliau suprasti ligas, išsiaiškinti jų kilmę, kurti gydymo preparatus, vaistus;
  • sveikatos priežiūros darbuotoju įkalinimo įstaigose;
  • karo mediku;
  • savanoriu trečiojo pasaulio šalyse, kuriose trūksta medicinos priežiūros, medikamentų.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

Logotipas_0022_admin-ajax (6)
University of Hertfordshire

Universitetas įsikūręs Hatfildo miestelyje, kuris yra vos 25 min. kelio traukiniu iki Londono. Ši aukštoji mokykla pasižymi patogiu universiteto miestelio pastatų išdėstymu bei inovatyvumu. Remiantis pasauliniais reitingais, universitetas patenka tarp moderniausių pasaulio universitetų.

SKAITYTI »
Logotipas_0081_admin-ajax (22)
University of Central Lancashire

Tai vienas didžiausių universitetų Didžiojoje Britanijoje (čia studijuoja daugiau nei 35 tūkst. jaunuolių). University of Central Lancashire ypač didelį dėmesį skiria istorijos, teisės ir astrofizikos mokslams, tačiau siūlo daug ir įvairių studijų programų: apie 500 bakalauro ir 200 magistrantūros.

SKAITYTI »
Logotipas_0083_admin-ajax (20)
University of Birmingham

Tai antras pagal dydį miestas, turintis virš milijono gyventojų centrinėje Anglijoje, kuriame ir įsikūręs šis universitetas. Šioje aukštojoje mokykloje galima studijuoti beveik viską nuo teisės iki dramos, nuo kriminoligijos iki žurnalistikos, o vėliau visa tai pratęsti doktorantūros studijose.

SKAITYTI »
london metropolitan university
London Metropolitan University

Tai vienas seniausių Anglijos universitetų, žymus dėl didžiausios mokymų laboratorijos visoje Europoje. Universitetas sudaręs sutartis su įdarbinimo agentūromis ir įstaigomis, todėl pirmumo teisė gauti darbą yra būtent šio universiteto studentams.

SKAITYTI »
Logotipas14
Anglia Ruskin University

Moderniame Anglia Ruskin University (ARU) mokosi 39 400 studentų iš viso pasaulio. Universitete apstu įvairiausių bendruomenių – sporto entuziastų, kavos mėgėjų, alternatyvios muzikos ir daugybė kitų: kiekvienas universiteto studentas čia ras užklasinės veiklos, atitinkančios jo pomėgius.

SKAITYTI »
king's college london
King’s College London

Tai istorija dvelkiantis universitetas, kurį įsteigė Pats Anglijos karalius Džordas. Šis ilgametę patirtį sukaupęs universitetas patenka į geriausių Anglijos universitetų TOP 5. Toks įvertinimas parodo, kad universitete akcentuojamos ypač geros akademinės žinios.

SKAITYTI »
University of South Wales
University of South Wales

Tai didžiausias Velso universitetas, siūlantis daugiau nei 700 bakalauro ir magistrantūros studijų programų, iš kurių geriausios pripažintos – matematikos ir chemijos. Universitetas turi net penkis studentų miestelius, kurie visi įsikūrę netoli Velso miestų: Kardifo ir Niuporto.

SKAITYTI »
University of Westminster
University of Westminster

Prestižinė aukštoji mokykla, įsikūrusi patrauklioje centrinėje Londono dalyje, kurioje mokosi daugiau nei 24 tūkst. studentų. Tai vienas geriausių sąlygų turintis universitetas, siūlantis rinktis iš gausybės sporto šakų bei daugelio studijų sričių, tarp kurių geriausios – žiniasklaidos ir kinematografijos.

SKAITYTI »
University of the West of England Bristolyje
University of the West of England Bristolyje

Bristolio miestas yra pietvakarių Anglijoje, kuriame gyvena beveik pusė milijono gyventojų. Šiame mieste įsikūręs universitetas yra vienas didžiausių ir populiariausių Jungtinėje karalystėje, jame mokosi net 27 tūkst. studentų.

SKAITYTI »