Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Žiniasklaidos ir viešųjų ryšių studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about media

Apie žiniasklaidos ir viešųjų ryšių studijas

Žiniasklaidos ir viešųjų ryšių studijų programos tikslas – paruošti žiniasklaidos bei komunikacijos specialistus, gebančius savo darbo aplinkoje naudotis naujausiomis technologijomis bei sekti šiuolaikines tendencijas, dirbant labai įtakingame žiniasklaidos pasaulyje.

Studijų moduliai sudaryti taip, kad juose teorinė medžiaga pateikiama kartu su praktinėmis užduotimis, kurių pagalba mokomasi analizuoti informaciją, kritiškai mąstyti bei vertinti ir atsakingai pateikti ją visuomenei.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Žiniasklaidos ir viešųjų ryšių specializacijos

Keletas populiarių specializacijų:

 • Ryšių ir naujosios žiniasklaidos studijose daugiausia dėmesio skiriama skaitmeniniam turiniui bei interaktyvioms technologijoms įvairiose žiniasklaidos skaitmeninėse platformose. Pasirinkę šią specializaciją, mokysitės apie skaitmenines technologijas, jų dizainą ir plėtrą, skaitmeninius duomenų rinkimo ir analizės metodus, padedančius nagrinėti socialines problemas bei jų kontekstą.
 • Socialinės žiniasklaidos specializacija labai tinkama būsimiems, o gal ir esamiems, socialinių tinklų (pvz., FacebookTwitterInstagramPinterestTumblr) ekspertams. Studijos padės jums išsiaiškinti platesnes socialinių tinklų įtraukimo ir panaudojimo galimybes, vystant savo verslą, organizuojant reklamos kampanijas ar socialines akcijas. Išmoksite analizuoti tikslinę socialinių tinklų auditoriją bei taikyti įvairias strategijas, padėsiančias įgyvendinti jūsų tikslus.
 • Žurnalistika – tai viena populiariausių specializacijų, kurią renkasi žmonės, norintys ateityje dirbti žiniasklaidos srityje. Šiose studijose ne tik gausite teorinių žinių, kaip tinkamai komunikuoti, bet ir įgysite praktinių žurnalistikos įgūdžių (pvz., kaip dirbti naujienų skyriuje, kaip rasti informacijos šaltinių ar įdomiau pristatyti savo istoriją visuomenei). Šios studijos paremtos praktinių užduočių atlikimu, o praktinius įgūdžius lavinsite, kurdami istorijas žodžiu ar raštu ir pristatydami, tirdami informaciją, ją analizuodami, ieškodami alternatyvų, tokių kaip fotografijos ar vaizdo įrašai, iliustruojantys naujienas.
 • Leidyba ir redagavimas. Ši specializacija skirta tiems, kurie domisi žiniasklaidos karjera leidybos pramonėje. Ši specializacijos studijų programa apima žurnalų, knygų, laikraščių leidybą, bei šiuolaikinės skaitmeninės technologijos. Papildomai studijuosite ir studijų dalykus, susijusius su leidybos verslo plėtra, rinkodara, platinimu, grafiniu dizainu, kopijavimu, intelektine teise. Studijuodami galite rinktis šias specializacijų kryptis: vaikų literatūros leidybą, akademinės literatūros leidybą ar elektroninę leidybą.
 • Radijo ir televizijos transliacija. Studijuodami šioje specializacijoje patirsite, ką reiškia sukurti tinkamą TV ar radijo laidą, pradedant nuo tinkamos istorijos ar temos, baigiant filmavimu ar įrašymu. Šios studijos skirtos kūrybingiems ir meniškiems žmonėms, turintiems savo viziją, kaip turėtų atrodyti šiuolaikinės televizijos ar radijo transliuojamas turinys. Studijų metu bus lavinami ne tik kūrybos, režisūros, bet ir techniniai įgūdžiai.
 • Filmų ir žiniasklaidos studijos skirtos žmonėms, norintiems dirbti kino pramonėje. Visi, kurie svajoja tapti filmų gamintojais, scenarijų autoriais, redaktoriais ar kritikais, turės galimybę įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Studijų metu sužinosite apie kino pramonės istoriją ir vystymąsi, įvairius kinematografinius stilius ir žanrus, giliau analizuosite tam tikro laikotarpio ar stiliaus filmus. Taip pat įgysite praktinių filmavimo įgūdžių, įskaitant scenarijų kūrimą, režisavimą, filmavimą, apšvietimą bei filmo medžiagos redagavimą. Papildomai mokysitės komunikacijos ir žiniasklaidos studijų dalykų, susijusių su reklama, auditorijos elgsena, garsenybių kultūra, komedija, tarpkultūrine komunikacija, rinkodara, žiniasklaidos teise, teatru, vizualine kultūra, interneto dizainu ir jaunimo kultūra.

Karjeros kryptys

Baigus žiniasklaidos ir viešųjų ryšių studijas, jūs galėsite rinktis įvairių sričių profesijas:

 • žurnalisto;
 • tekstų kūrėjo;
 • rinkodaros eksperto;
 • ryšių su visuomene specialisto;
 • televizijos ir filmų gamybos specialisto;
 • žiniasklaidos planuotojo;
 • multimedijos specialisto;
 • TV programų analitiko;
 • socialinės žiniasklaidos vadybininko;
 • TV projektų vadovo;
 • televizijos ar filmų prodiuserio;
 • skaitmeninio turinio vadybininko;
 • reklamos kūrėjo;
 • reporterio;
 • redaktoriaus asistento;
 • renginių planuotojo;
 • filmų direktoriaus;
 • žurnalo leidėjo;
 • leidybos rinkos analitiko;
 • rašytojo.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

Logotipas_0006_admin-ajax (21)
University of the Arts London

University of the Arts London yra didžiausia aukštojo mokslo institucija, skirta mados, meno, dizaino ir scenos menų studijoms. Universitetas, įkurtas 2004 m., sujungė 6 skirtingus menų, dizaino, mados ir medijų koledžus. Potencialūs studentai, norintys studijuoti šiame universitete, gali rinktis pageidaujamą studijų programą iš mados fotografijos, mados verslo, iliustracijos, architektūros, mados žurnalistikos bei kitų krypčių.

SKAITYTI »
University of Huddersfield
University of Huddersfield

Šis universitetas pavadintas Huddersfield miesto vardu, kuris yra vienuoliktas pagal dydį Jungtinėje Karalystėje. Aukštoji mokykla daug dėmesio skiria studentų verslumo skatinimui, už ką yra gavusi ne vieną apdovanojimą. Efektyvus bendradarbiavimas su įvairiomis kompanijomis ir organizacijomis yra vienas iš universiteto prioritetų.

SKAITYTI »
NHL Stenden University of Applied Sciences
NHL Stenden University of Applied Sciences

Universiteto tikslas – paruošti studentus tarptautinei, tarpkultūrinei ir nuolat besikeičiančiai aplinkai. Būtent dėl to studijų metu dalį laiko galima praleisti ne tik Nyderlanduose, bet ir Tailande, Katare ar Indonezijoje (Balis).

SKAITYTI »
University of Worcester
University of Worcester

Universitetas įsikūręs vidutinio dydžio mieste Vusteryje, kuris yra Didžiosios Britanijos širdyje. Tai vienas sparčiausiai besivystančių Anglijos universitetų, pasižymintis ypatingu dėmesiu studentams, todėl yra pripažintas vienu iš geriausių pagalbą studentams teikiančių universitetų visoje šalyje.

SKAITYTI »
University of West London
University of West London

Universitetas įsikūręs viename sėkmingiausių verslo regionų vakarų Londone. Jis garsėja kokybiškomis verslo vadybos, kompiuterių mokslų ir informacinių technologijų, teisės, psichologijos, menų, bibliotekininkystės ir kt. sričių studijomis. Vakarų Londono universitetas pripažintas geriausiu tarp visų sostinės universitetų, atsižvelgiant į studentų pasitenkinimą studijomis.

SKAITYTI »
University for the Creative Arts
University for the Creative Arts

Tai antras didžiausias universitetas Didžiojoje Britanijoje, kuriam priklauso penki studentų miesteliai. University for the Creative Arts – puiki vieta tobulėti ir kurti, čia organizuojamos parodos, fotosesijos, darbas įvairiose dirbtuvėse. Skelbiamos galimybės atlikti praktiką, tapti vienos ar kitos sferos specialisto asistentu.

SKAITYTI »