Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Kelios komandos – vienas lyderis. Kaip tai gali padėti organizacijai?

Pasidalinkite įrašu

Plokščia organizacijos struktūra – nauja kryptis, kurią vis dažniau išbando ne tik startuoliai, bet ir gilias kultūros ir darbo organizavimo tradicijas turinčios kompanijos. Kiekvienas organizacijos narys yra kviečiamas dalytis savo idėjomis ir žiniomis ne tik su savo vadovu, bet ir su kitais padaliniais ar skyriais. Tokią pat struktūrą pritaikė „Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas. Darbuotojams sukurtoje komunikacijos politikoje teigia: „Kiekvienas „Tesla“ darbuotojas gali ir turėtų siųsti el. laišką ar kalbėtis su bet kurio skyriaus ar padalinio nariu, siekdamas greičiausiu būdu išspręsti susidariusią problemą.“ Tik turintys reikiamą informaciją dalyvauja priimant sprendimus, o tai sumažina hierarchiją.

Jack Welch, buvęs „General Electric“ generalinis direktorius, ilgiau nei metus laiko organizavo įmonės sklandų perėjimą nuo hierarchinės iki plokščios struktūros. „Neribota organizacija“ – taip vėliau pavadinęs visą procesą, Welch teigė, jog svarbiausias jo tikslas buvo pašalinti visus trukdžius, kenkusius informacijos ir idėjų dalinimuisi įmonėje. Jo įsitikinimu, gamybos, tyrimų ir net pardavimų skyriai turi veikti kartu, turėti bendrą lyderį ir tikslą. Komandos, turėdamos bendrą tikslą, sukuria inovatyvias idėjas ir priemones jam pasiekti.

Komandos lyderis – tarp vadovų ir darbuotojų

Komandų lyderiai – organizacijų vedliai, kurie atsakingi už įmonės rezultatus, galimybę darbuotojams kurti, dalytis idėjomis, žiniomis ir nevaržomai dirbti kartu su kitais skyriais. Komandos lyderis „plokščioje“ organizacijoje yra tarpininkas tarp darbuotojų ir vadovų. Jis suteikia savo komandai visas reikiamas žinias, nukreipia reikiama linkme ir padeda pasiekti iškeltus tikslus.

„Applied Energy Services“ yra tarptautinė kompanija, kuri užuot turėjus hierarchinę komandų grandinę, sukūrė mažas komandas. Įvairiose pasaulio vietose pastatytos elektrinės turėjo po vieną, atskirą vadovą, kuris prižiūrėdavo nuo penkių iki dvidešimt skirtingų komandų. Nors visos komandos buvo atskiros ir viena nuo kitos nepriklausomos, tačiau vienas lyderis – vienas tikslas. Tokia įmonės organizavimo sistema padėjo darbuotojams lengviau išsakyti savo idėjas, nes jomis dalinasi su žmogumi, galinčiu priimti sprendimus be aukštesnių vadovų įsikišimo.

Pagrindinis stiprios įmonės vadovo tikslas – planuoti įmonės ateitį ir užtikrinti, jog komandų lyderiai išlaikytų stiprias komandas, siekiančias tų pačių tikslų. Komandų lyderiai privalo užtikrinti sklandžią kasdienę veiklą, reguliariai pranešti rezultatus vadovui, tačiau neleisti įsitraukti į darbuotojų ar procesų mikrovaldymą. Todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti komandos lyderį, kuris suprastų darbuotojus ir kiekvieno iš jų stipriąsias puses bei tinkamai suformuotų savo komandą. „KALBOJE“ naudojame Multiple Natures sistemą, nes ji padeda ne tik suformuoti efektyvią komandą, bet ir rasti naujų būdų motyvuoti, pagerinti komunikaciją. Darbuotojas žino, kokios užduotys jam natūraliai sekasi geriau, o komandos lyderis supranta kiekvieno skirtumus ir stiprybes bei kaip komunikuoti su skirtingais komandos nariais.

Tvirtos įmonės pagrindas – efektyvus komandinis darbas. Įrodę, jog sugeba dirbti savarankiškai, siūlyti idėjas ir pasverti rizikas, darbuotojai vėliau patys tampa atsakingi už sprendimus. Laikui bėgant jie gali išbandyti save įvairiausiose komandose, pozicijose ir taip ne tik realizuoti savo stiprybes, bet ir kelti kompetencijų lygį skirtingose srityje. Taip sukuriama darbo aplinka, kurioje darbuotojai nevaržomi dalytis idėjomis, žiniomis ir informacija tarpusavyje.

Jei ir jūs norite sužinoti, ką reiškia „įdarbinti“ geriausias darbuotojų savybes, sukurti efektyvią komunikaciją kviečiame išbandyti MNLIFE mokymus.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.