Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Kodėl net ir geriausios įmonės patiria darbuotojų kaitą

Pasidalinkite įrašu

Vienas iš pagrindinių reikalavimų, kuriuos kelia darbuotojai – užtikrinta galimybė augti ir tobulėti. Jei įmonė nėra pasiruošusi įgyvendinti šio reikalavimo, specialistai yra pasiryžę savo talentus atskleisti kitoje organizacijoje. „IHire“ atliktas tyrimas parodė, kad per pastaruosius penkerius metus beveik 52 proc. specialistų iš darbo išėjo savo noru. Viena iš pagrindinių priežasčių – profesinio augimo stoka. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad kiekvienas galėtų augti, realizuoti save, suprasti, jog jo darbas yra reikšmingas įmonei, ir tuo pat metu sumažinti darbuotojų kaitą organizacijos viduje.
Darbuotojų motyvaciją ir mažesnę kaitą lemia aiškios augimo galimybės

Aiškios karjeros augimo galimybės natūraliai padidina motyvaciją ir įsitraukimą į įmonės veiklą. Suprasdami, kad paaukštinimas nėra tik pažadas, siekiant išlaikyti darbuotoją, žmonės yra linkę išsikelti aukštesnius profesinius tikslus dabartinėje pozicijoje. Užsibrėžtų tikslų pasiekimas pirmiausia įrodo, jog darbuotojo ir įmonės vizija bei vertybės sutampa, todėl būna daug lengviau planuoti įmanomas karjeros galimybes organizacijoje. Be to, užsibrėžtų tikslų pasiekimas – rodiklis, pagal kurį vadovai vertina specialistus, ir geri rezultatai gali lemti naują poziciją ar naujas užduotis.

Vis dėlto, didžiausias privalumas, kurį duoda karjeros augimo galimybės įmonėje, yra mažesnė specialistų kaita. Daugelis žmonių nori išbandyti save naujose ar aukštesnėse pozicijose po metų ar dviejų. Jei darbuotojas žino, kad dabartinėje darbovietėje turi galimybę augti ar siekti naujų karjeros tikslų – didesnė tikimybė, jog jis pasiliks. „LinkedIn“ atliko tyrimą, po kurio paaiškėjo, jog net 94 proc. apklaustųjų ilgiau pasiliktų įmonėje, jei būtų investuojama į jų profesinį augimą. Panašūs tyrimai davė tuos pačius rezultatus: karjeros augimo stoka privertė darbuotojus pakeisti įmonę, net jei jiems patiko dirbti joje. Turėdami aiškias tobulėjimo galimybes specialistai jausis užtikrinti ir ilgesnį laiką dirbs toje pačioje įmonėje, kad pasiektų sau keliamų karjeros tikslų.

MNLIFE mokymai įmonėms

Kiekvienas darbuotojas reikšmingas

Ne tik karjeros augimo galimybės motyvuoja ir padeda išlaikyti darbuotojus, bet ir darbuotojų supratimas, jog jų atliekamas darbas yra svarbus visai įmonei – o tai kelią pasitenkinimą ir pasididžiavimą pačiu savimi. Nors gali atrodyti, kad sunku surasti, kas iš tikro įkvepia kiekvieną specialistą, tačiau labai svarbu, jog kiekvienas komandos narys žinotų, kokią naudą jis duoda organizacijai ir sau. Jautimasis reikšmingu organizacijoje gali teigiamai paveikti darbo rezultatus, pradedant nuo kasdienių užduočių, susitikimo vedimo iki mokymosi dirbti naujomis programomis. Neretai atradę, kas iš tikro teikia džiaugsmą darbo metu, darbuotojai ne tik dirba efektyviau ir siekia naujų karjeros aukštumų, bet ir kardinaliai pakeičia profesijos kryptį.

Ne visuomet pakanka vien pokalbio su vadovu, kad būtų galima sužinoti, kokie karjeros pokyčiai planuojami, ar jie reikalingi specialistams. Todėl vadovas pirmiausia turėtų žinoti, kokiomis priemonėmis pastebėti žmonių vidinius skirtumus, o antra – kaip juos atskleisti. O tai atskleisti gali padėti „Kalba.Lt“ „MNLIFE“ mokymai, kuriuose kiekvienas darbuotojas sužinos apie savo didžiausias stiprybes ir kaip jos galėtų padėti, atliekant kasdienes užduotis ar planuojant karjerą. Tai priemonė, kuri padės aiškiai komunikuoti ir įdarbinti didžiausias specialistų stiprybes. Kartu, kaip komanda, suprasite, kokios yra jūsų kolegų stiprybės ir kaip jomis galite pasinaudoti motyvuodami, skirstydami užduotis ar formuodami naujas grupes.

Jei ir jūs norite atrasti būdą, kaip efektyviai komunikuoti tarpusavyje, įprasminti geriausias darbuotojų savybes ir suformuoti svajonių komandą, išbandykite „Kalba.Lt“ „MNLIFE“ mokymus.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.