Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

„Norint išmokti užsienio kalbos, visų pirma reikia norėti ir užsispirti, o ne ieškoti pasiteisinimų“ – Laura Leškienė

„Norint išmokti užsienio kalbos, visų pirma reikia norėti ir užsispirti, o ne ieškoti pasiteisinimų“,- taip savo sėkmės istoriją pradėjo žavi, labai energinga, plačiai besišypsanti parduotuvių tinklo vadovė Laura Leškienė iš Šiaulių, šiuo metu lankanti KALBA individualius anglų kalbos kursus.

Pasidalinkite įrašu

Anglų kalba yra privaloma norint konkuruoti darbo rinkoje

Laura pasirinko mokytis anglų kalbą, nes pajuto, kad ši kalba tapo poreikiu, norint užtikrintai jaustis darbo rinkoje. „Daugelis darbdavių tikrai atkreipia dėmesį į tą faktą, kad moki anglų kalbą, nes tai jau tapo privalomu darbo įrankiu tiek kasdieniniame gyvenime, tiek darbinėje veikloje, bendraujant su partneriais užsienyje ar vystant savo verslą už Lietuvos ribų“,- teigė ji.

Pašnekovės darbe anglų kalbos poreikis dar nėra toks didelis, nes didžioji dalis parduotuvių, kurių veiklą ji prižiūri, veikia Lietuvoje. Tačiau artimiausioje ateityje planuojama plėtra į Latviją ir Lenkiją, kur jau daugelis bendrauja tik anglų kalba. Todėl ir ji nusprendė, jog jau atėjo laikas išmokti šią kalbą, nes mokykloje teko mokytis vokiečių kalbos.

Laura jau 1,5 metų lanko individualius anglų kalbos kursus. Pasirinko mokytis individualiai tam, kad galėtų derinti savo dažnas komandiruotes ir įtemptą darbo grafiką su pamokomis. Pasirinkus individualius anglų kalbos kursus, kaip teigia Laura, atsirado atsakomybės jausmas, kad reikia eiti į pamokas pasiruošus, nes viską darai sąmoningai dėl savęs.

Kalbos mokymasis suteikia drąsos

„Būtent anglų kalbos mokymąsis man labai suteikė drąsos ir pasitikėjimo gyvenime, užsitikrino vietą darbo rinkoje ir tai padeda išlikti jaunai. Labai bijojau važiuoti į užsienį, todėl praktiškai niekur nevažiavom. Tada pradėjau galvoti, kad man jau 38 metai, tai gal jau reikia kažką daryti, nes aš noriu keliauti, pamatyti pasaulio. Kai šiek tiek išmokus anglų kalbos išvykau su vyru pirmą kartą į užsienį, o jis apsidžiaugė, jog nuo šiol galėsime drąsiai rezervuoti viešbučius ir važiuoti kur tik norime. Tai iš tikrųjų suteikė drąsos“,- džiaugėsi Laura.

„Taip pat ir mano vaikai ima iš manęs pavyzdį. Vyresnis sūnus nelabai mėgsta mokytis, todėl jį užrašiau į KALBA organizuojamą dviejų savaičių trukmės kalbų vasaros stovyklą. Po jos, jis įgijo pasitikėjimo savimi ir nusprendė ir kitąmet taip pat dalyvauti. Taip pat jis suprato, kad mokytis anglų kalbos gali būti smagu ir tai yra labai svarbu. Kadangi pati esu labai veikli ir aktyvi, tai tuo užkrečiu ir kitus savo šeimos narius. Be to, savo vaikams sakau, kad mokykitės užsienio kalbos, kol mes už tai sumokame“,- juokėsi pašnekovė.

Reikia tik noro ir valios

Pradžioje Laura Leškienė lankė anglų kalbos kursus kartu su grupe. Pamokos vyko 2-3 kartus per savaitę. Padidėjęs tempas darbe padiktavo savo sąlygas ir teko anglų kalbos kursus lankyti tik kartą per savaitę. Dėl šios priežasties, teko pasirinkti individualius anglų kalbos kursus, nes taip lengviau buvo derinti su savo užimtumu darbe. Tačiau papildomai ji planuoja lankyti ir grupinius užsiėmimus, vyksiančius nuo rugsėjo.

Būtent grupiniai užsiėmimai Laurai suteikia galimybę praktikuotis kartu su tokio pat lygio žmonėmis. Dažnai tenka pasistengti kalbėti taip, kad ne tik tave suprastų, bet ir pačiai suvokti ką sako kiti.

„Džiaugiuosi savo anglų kalbos mokytoju. Jis stengiasi, ne tik kad tu išmoktum, bet ir gautum žinių bei informacijos. Taip pat parenka aktualias temas, o tai man labai patinka, nes jaučiu realią naudą sau“,- teigė Laura Leškienė.

„Labai reikliems ir užimtiems žmonėms rekomenduočiau rinktis individualius kursus. Lankant juos, tikrai esi garantuotas, kad nepraleisi pamokų, nes galima puikiai suderinti užsiėmimų tvarkaraštį su savo darbo tempais. Reikia galvoti apie ateitį, nes jei nori gerai gyventi ar gauti didesnį atlyginimą, pilnavertiškai jaustis bei būti graibstomam darbdavių, tai tu privalai mokėti anglų ar kokią kitą užsienio kalbą“,- pridūrė ji.

Ateityje planuoja mokytis ir kitos užsienio kalbos

Laura galvoja, kad ateityje mokysis ne tik anglų kalbos, bet gal ir vokiečių kalbos žinias atsinaujins. Ji net savo vaikus ragina, kad jei jie nori gerai gyventi ir sėkmingai daryti karjerą, tai turi mokytis anglų kalbos. Todėl planuoja ir toliau bendrauti su KALBA atstovais ir mokytojais, kurie iš kitų, esančių šioje rinkoje, išsiskiria savo profesionalumu, gebėjimu prisitaikyti prie klientų poreikių bei įdomiu ir aktualiu anglų kalbos pamokų turiniu. Lauros nuomone, KALBA dirba žmonės, kurie žino ką daro ir myli savo darbą.

Visiems, norintiems išmokti anglų kalbos, Laura Leškienė rekomenduoja rinktis individualius kursus, organizuojamus KALBA ir pataria jiems „eiti, mokytis ir ateitis jums atlygins“. Ji sako, jog labai gera patarlė: „Ką išmoksi ant pečių nenešiosi“, tikrai pasitvirtino.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.