Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

LIDIJA PAKALNICKAITĖ – Radau studijas, turinčias tobulą teorijos ir praktikos balansą

Sprendimas studijuoti Olandijoje buvo spontaniškas, tačiau atvykusi čia iškart pamačiau, kad man patiks. Visada norėjau savo žinias pagrįsti praktika, ne vien teorinėmis žiniomis, taip pat, kaip ir studijuoti tikslųjį mokslą, susijusį su gamta bei chemija.

Pasidalinkite įrašu

Studijos – Chemistry

Lidija džiaugiasi, jog studijų HZ University of Applied Sciences metu gauna daug praktinių žinių, kurios būsimą specialistą geriau paruošia darbui kompanijose, nes mokymo medžiaga yra oientuota į rinką ir jos pokyčius.

Kodėl pasirinkai HZ University Applied Sciences?

Sprendimas studijuoti Olandijoje buvo spontaniškas, tačiau atvykusi čia iškart pamačiau, kad man patiks. Visada norėjau savo žinias pagrįsti praktika, ne vien teorinėmis žiniomis, taip pat, kaip ir studijuoti tikslųjį mokslą, susijusį su gamta bei chemija. Šios studijos man puikiausiai tinka, nes tai yra tobulas balansas tarp žinių kiekio ir praktikos, per kurią ir ateina didžioji dalis informacijos. Šiose studijose mokoma ne tik biologijos ir chemijos, bet taip pat ir matematikos, fizikos, duomenų analizės šie aspektai yra neatsiejami, norint būti geru specialistu.

Kuo skiriasi research ir applied sciences universitetai?

Olandijos mokymosi sistema yra gerai kategorizuota, t.y. čia platus pasirinkimas įvairaus spektro universitetų. Dažniausiai jie būna research tipo, kuriame labiau koncentruojamasi į problemos analizes, jų sprendimą, naujų metodų vystymą ar produktų kūrimą tiesiog tai grupė žmonių, kurie dirba ties vienu tikslu. Tuo tarpu applied sciences suteikia daugiau praktinių žinių ir, drįsčiau teigti, geriau paruošia darbui kompanijoje, nes mokymo medžiaga yra orientuota į rinką ir jos pokyčius.

Ar lengva susirasti gyvenamąją vietą?

Kadangi universitetas yra mažame miestelyje Vlissingene, tarptautinių studentų skaičius nėra labai didelis (maždaug 300 moksleivių). Jų apgyvendinimą koordinuoja būtent studentams dirbanti agentūra APV housing, oficiali universiteto partnerė. Pats universitetas studentų miestelio neturi, tačiau APV agentūros dėka studentams įrengtos gyvenamosios patalpos. Jeigu norite gyventi atskirai, yra galimybė nuomotis kambarį student house arba studio, tačiau kainos bus didesnės.

Ar praktika sudaro didelę studijų dalį?

Praktika yra mėgiamiausia mano studijų dalis. Tai suteikia didelį kiekį informacijos, skatina kritiškai mąstyti ir suvokti tam tikrus dėsnius. Pirmais metais laboratorijoje užtrukdavau 8 valandas per savaitę, antraisiais tekdavo ir 16 valandų per savaitę. Pradedančiajam mokslininkui tai yra adekvatus kiekis praktikos ir, manau, netgi labai reikalingas. Mokytojai yra paslaugūs, stebi atliekamą darbą, padrąsina.

Šiose studijose mokoma ne tik biologijos ir chemijos, bet taip pat ir matematikos, fizikos, duomenų analizės šie aspektai yra neatsiejami, norint būti geru specialistu.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.