Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Paulius Jakuitis: svarbiausia atrasti karjeros kelią, kuris kelia džiaugsmą

Paulius Jakuitis
Ar įmanoma, gyvenant Lietuvoje, suderinti keliones po pasaulį, mylimą ir prasmingą darbą, į kurį kasdien eini su šypsena, ir džiaugsmą kiekvieną dieną? Paulius Jakuitis tikrai rado atsakymą į šį klausimą ir žino savo laimės receptą, kuriuo dalijasi kasdien.

Pasidalinkite įrašu

Ar įmanoma, gyvenant Lietuvoje, suderinti keliones po pasaulį, mylimą ir prasmingą darbą, į kurį kasdien eini su šypsena, ir džiaugsmą kiekvieną dieną? Paulius Jakuitis tikrai rado atsakymą į šį klausimą ir žino savo laimės receptą, kuriuo dalijasi kasdien. Jis savo pavyzdžiu ir sėkmės istorija bando įkvėpti kitus jaunus žmones, kurie dar tik ieško savo kelio.

Geriausi pasiūlymai gyvenime yra nemokami

Paulius prisipažįsta, kad jis turi net tris sritis, be kurių neįsivaizduoja savo gyvenimo, tai: mylimas darbas, kelionės ir sportas. Jis yra aplankęs 27 pasaulio šalis, kuriose teko ne tik intensyviai keliauti, bet ir išmokti derinti keliones su studijomis bei darbu. Tai leido ne tik pažinti kitas kultūras, pagilinti turimas žinias, bet ir įvertinti studijų galimybes, kuriomis tinkamai pasinaudojus, galima įgyvendinti didžiausias savo svajones. Jis teigia, kad „norint sulaukti sėkmės, svarbiausia yra daryti tai, kas tau iš tiesų patinka, nesvarbu, kaip ši frazė banaliai skambėtų. Mėgiama veiklos sritis leis džiaugtis kiekviena diena, o materialūs dalykai anksčiau ar vėliau savaime ateis į tavo gyvenimą“.

Savęs Paulius Jakuitis niekaip kitaip neįsivaizduoja, kaip tik dirbantį su žmonėmis. Jam labiausiai patinka juos motyvuoti ir ieškoti būdų, kaip jauni žmonės galėtų siekti savo svajonių specialybės ir sėkmingai įgyvendinti savo norus. Dėl šios priežasties pasirinko renginių organizavimo specialybę Anglijos Derby universitete. Ten turėjo progą atlikti praktiką reklamuojant universitetą ir pristatant studijų programas užsienyje. Ten besimokydamas pradėjo bendradarbiauti su KALBA ir ilgainiui tapo tikru studijų užsienyje ekspertu. Savo energiją Paulius realizavo ir intensyviai sportuodamas, netgi tapo profesionaliu futbolo teisėju ir teisėjavo futbolo varžybose Lietuvoje ir Anglijoje.

Jei turi tikslą – nenuleisk rankų!

Kaip teigia Paulius, jis dar mokykloje suprato, kad „didžiu akademiku netaps ir, jei pasitaikydavo treniruotė ar varžybos, mielu noru į jas važiuodavo vietoj pamokų“. Dėl šios priežasties, baigęs mokslus, rinkosi studijas, kur teorijos reikėtų mokytis minimaliai, bet galėtų realizuoti savo talentus ir kūrybinį potencialą praktiškai. Norėdamas suderinti savo energiją ir norą gyventi aktyviai, jis pradėjo ieškoti kur galėtų save realizuoti.

Sprendimas dėl tolesnės ateities atsirado po to, kai mokykloje apsilankė KALBA atstovas Nerijus ir papasakojo apie studijų galimybes užsienyje. Po šio vizito Paulius kreipėsi į KALBA filialą Kaune. Ten gavo išsamią konsultaciją ir visą reikalingą informaciją apie tai, kokių dokumentų reikės, kaip juos laiku susitvarkyti ir pateikti bei kiek preliminariai kainuos studijos. Vadybininkas padėjo susidaryti būtinų finansinių išlaidų planą. Šis parodė, jog, norint studijuoti užsienyje, tikrai nereikia būti turtingam. Tai tikrai yra daugeliui prieinama galimybė ir įdėjus bent šiek tiek pastangų, pasiekiama.

„Dabar drąsiai galiu pasakyti, kad tau nereikia būti turtingam ar turėti labai daug pinigų tam, kad galėtum įgyvendinti norą mokytis užsienyje. Reikia tik tikėti savimi ir būti pasiruošus sunkiai dirbti“, – teigia P. Jakuitis.

„Mano draugai planuoja krautis lagaminus, sėsti į namelį ant ratų ir tiesiog keliauti aplink pasaulį. Jie tiesiog nori pakeliauti po pačias įvairiausias šalis ir pasižiūrėti kaip žmonės gyvena kitur. Jie yra įgiję nestandartines specialybes, kurių Lietuvoje galbūt daug kas dar nesupranta. Jie ateityje planuoja tapti profesionaliais kalnų slidinėjimo instruktoriais, vesti turistus į ekspedicijas kalnuose ar mokyti kitus išgyventi vidury Alpių. Šie norai reiškia, kad jų gyvenimo džiaugsmas nėra uždirbti labai daug pinigų. Jiems svarbiausia – buvimas su gamta ir galimybė turėti pakankamas pajamas tolimesnėms kelionėms. Tik laiko klausimas ar tai bus jų sėkmės, ar nesėkmės istorija. Tačiau žmonės, kurie skiria visą savo energiją ir jėgas norėdami uždirbti daug pinigų, dažnai praleidžia daug laiko dirbdami. Dėl šios priežasties jie praranda galimybę susikurti asmeninį gyvenimą, buvimą su šeima, draugais ir retai realizuoja tikruosius savo norus“, – tuo yra tvirtai įsitikinęs Paulius.

Paulius Jakuitis
Paulius Jakuitis

Studijų užsienyje prioritetas – kritinis mąstymas ir inovacijų skatinimas

Išvažiavus studijuoti į užsienį, visiškai pasikeitė Pauliaus požiūris į mokymąsi. Visų pirma nustebino draugiškas dėstytojų bendravimas ir skatinimas reikšti savo nuomonę bei diskutuoti. Itin didelis dėmesys skiriamas gebėjimui kritiškai mąstyti ir ieškoti argumentų, siekiant įvertinti ar pagrįsti skirtingus požiūrius vienu ar kitu klausimu. Visas studijų programos turinys paremtas praktinių įgūdžių lavinimu, siekiant skatinti inovacijas ir realizuoti originalias idėjas, kurios padėtų tapti savo srities profesionalais.

„Studijų metu teko daug keliauti, aplankyti P. Korėją, Japoniją, kur patyriau kultūrinį šoką ir supratau, kokį didžiulį galimybių potencialą mes turime, pasirinkę studijuoti tai, kas patinka. Supratau, kad išsilavinęs žmogus gali sąmoningai pasirinkti tai, ką nori gyvenime daryti. Aišku, jis turi iš to išgyventi, bet tam ir duota galva ant pečių. O žinios, kurias gauna, ir teigiama nuostata, kad turi mėgautis tuo, ką darai kiekvieną dieną – tik dar labiau motyvuoja siekti savo svajonės. Jei taip nėra, reikia ieškoti permainų ir tai nebūtinai turi būti darbo keitimas. Gal užtektų tiesiog pakeliauti, pailsėti ar mėnesį pabūti ant sofos, kad suprastum, kad darbe buvo visai gerai. Studijos užsienyje, padeda praplėsti savo suvokimo ribas ir patikėti, jog viskas yra mūsų rankose ir įmanoma“, – pasakojo šios istorijos herojus.

Studentai yra labai motyvuoti ir turi labai stiprų palaikymą, ieškant informacijos, kuri yra visapusiškai pritaikoma realiose gyvenimo situacijose ir įgyvendinama praktikoje. Visas mokymasis yra organiškai gyvas procesas, kurio neapriboja vien tik privaloma studijų programa. Būtent todėl, šiandieninio pasaulio tendencijų kontekste, jis turi labai daug privalumų ir yra itin gerai vertinamas potencialių darbdavių.

Taip pat studijos užsienyje labai praplečia akiratį. Tau suteikiama galimybė susitikti su žmonėmis iš viso pasaulio ir atrasti dalykų, apie kurių egzistavimą galbūt net nežinojai.

Paulius Jakuitis
Paulius Jakuitis

Svarbiausia atrasti ir pasirinkti tą karjeros kelią, kuris kelia džiaugsmą

„Būsimiems studentams, norintiems studijuoti užsienyje, aš neleidžiu abejoti ir nerimauti. Siūlau veikti, išnaudoti kiekvieną pasitaikiusią progą, bandyti, ieškoti savęs ir, tada, yra didelė tikimybė, jog atrasite savo pašaukimą. Svarbu labai norėti, būti motyvuotiems ir siekti savo tikslų. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad edukacija nėra vien tik ėjimas į mokyklą. Tai – ir žmogaus raida, kuri gali būti tiek formali, tiek neformali, glaudžiai susijusi įvairių gyvenimo situacijų patirtimi. Ji padeda greičiau save atrasti ir pasirinkti tą karjeros kelią, kuris kelia džiaugsmą.“

„Visada rekomenduoju užsirašyti savo tikslus ant popieriaus lapo ir priemones, kaip būtų galima juos pasiekti. Pavyzdžiui, jei jūsų tikslas yra studijos Anglijoje, tai reikėtų tėvų pritarimo, pradinio kapitalo, ateiti į KALBA atstovybę ir sužinoti kokius dokumentus reikia pateikti stojimui. Tam, kad šis tikslas būtų lengviau įgyvendinamas, galbūt esate pasiryžęs vasarą padirbėti? Turiu nemažai gerų pavyzdžių, kai moksleiviai, dirbdami vasaros atostogų metu, gaudami 300–400 eurų uždarbį per mėnesį, susitaupo sumą, kurios pakanka pradžiai išsikraustant į Angliją.“

„Žinoma, gyvenant kartu su tėvais, tikrai pavyksta atsidėti reikalingą sumą savo ateičiai. Todėl nereikia atidėlioti ar bijoti konkurencijos, reikia ieškoti ir surasti savo vietą, kurioje galėsite mėgautis, būti geriausiais ir daryti tai, kas džiugina. Aš visada būsimiems studentams sakau, kad turi gyvenime už pinigus daryti tai, ką bet kuriuo atveju darytų už dyką. Tad, jei gali savyje rasti motyvacijos tai daryti už dyką, tai daryti už pinigus bus labai lengva“, – savo patirtimi ir patarimais dalijosi mūsų pašnekovas.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.