Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Rūta Kumpikaitė svajonių specialybę rado tik užsienyje

Rūta Kumpikaitė
Veikli, energinga, ambicinga, besidominti fotografija ir besisemianti įkvėpimo iš gyvenimo, aktorė Rūta Kumpikaitė niekada nestovi vietoje ir bando visas galimybes, kur jaučia, kad gali realizuoti savo kūrybinį potencialą.

Pasidalinkite įrašu

Laisvę suteikia kelionės ir galimybės save išbandyti

Rūta Kumpikaitė kasdieninėje veikloje mėgaujasi tuo, kad nėra prie nieko prisirišusi ar priklausoma. Tik baigus bakalauro studijas ji pradėjo dirbti laisvai samdoma aktore, mėgaujasi savo aistra keliauti, fotografuoti ir išbando save naujuose amplua.

„Man šie metai buvo labai sėkmingi ir turiningi, pilni kelionių. Spėjau atlikti ir podiplominę praktiką produkcijos kompanijoje Rygoje ir išbandyti modelio darbą Stambule, kur praleidau porą mėnesių. O nuo rudens planuoju studijuoti magistrantūros studijose Anglijoje. Aš pasirinkau Surėjaus universitetą ir studijuosiu savo svajonių specialybę (angl. Stage and Production Management). Aš tikiuosi gauti kokybišką išsilavinimą pasirinktoje srityje ir galimybes praktikuotis Londono teatruose ir kino kompanijose, kur galėčiau pasisemti tarptautinės patirties ir pamatyti, kaip ten dirba žmonės. Po studijų planuoju parsivežti gerąją patirtį į Lietuvą arba jei leis galimybės, toliau semtis žinių užsienyje. Bet kokiu atveju, man svarbiausia- įgyvendinti savo kūrybines idėjas”,- savo mintimis dalijosi Rūta.

Jos nuomone, Lietuvoje tokį išsilavinimą būtų įgyti sunku, nes tokios specialybės tiesiog nėra. Jau pirmą kartą išvykus į podiplominę praktiką, Rūta suprato, jog jai patinka dirbti su skirtingų tautų ir kultūrų žmonėmis ir pasisemti iš jų patirties. Taip pat ji nevengia savęs išbandyti visiškai naujoje nepažįstamoje aplinkoje, todėl studijos užsienyje pasirodė puiki galimybė realizuoti savo poreikius.

„Aš manau, kad mokymasis, tai visų pirma žinios, kurias tu įgyji. Mano magistro specialybės pasirinkimą lėmė atsiradęs pokyčių poreikis, nes dirbant įvairiuose Lietuvos teatruose supratau, jog turiu viziją ir kūrybinio potencialo, įgyvendinant pokyčius šiose kūrybinėse institucijose, pradedant darbo organizavimu, baigiant spektaklių režisavimo vizijos matymu kitu kampu. Tačiau tam, kad galėčiau tvirtai ir argumentuotai save išreikšti, reikia siekti žinių. Tikiuosi, kad studijos man padės tai įgyvendinti“,- kalbėjo pašnekovė.

Įkvėpimo semiasi iš žmonių ir jų istorijų

Kaip teigia Rūta, ji semiasi įkvėpimo iš gyvenimo. Ją, kaip ir daugelį žmonių, domina filmai, knygos, kiti žmonės ir jų pokalbiai, ir iš gyvenimo kylantys klausimai į kuriuos norisi rasti atsakymus. Taip pat ją įkvepia brutalizmo architektūra, vietos, ypač apleisti pastatai, kuriuos ji mėgsta fotografuoti ir fiksuoti įvairias su jais susijusias istorijas. Viskas tarpusavyje labai susiję.

„Aš esu kūrybiškas, pakankamai laisvas žmogus ir mėgstu įvairius iššūkius bei naujas vietas. Mano veikla taip pat nėra pastovi, todėl dar tik ieškau savo tikrojo kelio, bet jaučiu, kad kūryba mane traukia ir aš planuoju savo gyvenimą su ja susieti. Tikiuosi, jog studijos užsienyje padės labiau suvokti savo norus ir po jų galėsiu grįžti su naujom žiniom ir jas pritaikyti. Kaip aktorė aš dar neturėjau progos pamatyti savęs ekrane, tad kino industrija, nors jos užkadrinio darbo jau šiek tiek ragavau Rygoje, išlieka paslaptinga ir be galo įdomi. Kai išbandysiu save šioje srityje, tada tvirtai žinosiu, kas man labiausiai tinka ir patinka. Niekada nesiimu spręsti iš anksto, tam kad galėčiau išbandyti kuo daugiau galimybių gyvenime“,- atviravo Rūta.

Draugai rekomendavo kreiptis į KALBA studijų koordinatorius

Būtent naujų galimybių paieškos ir mintis apie magistrantūros studijas užsienyje Rūtą atvedė į KALBĄ. Apie šią įmonę ji sužinojo bendraudama su savo draugais, kurie jau buvo išbandę kalbos kursus ir pagalbos stojant į užsienio universitetus paslaugas. Kaip teigia Rūta, jai reikėjo nuspręsti, kur ji galėtų stoti ir kaip tai galima būtų padaryti.

Visų pirma ji pradėjo lankyti pasiruošimo IELTS egzaminui kursus. Šis egzaminas pasirodė gana sudėtingas, tačiau profesionalių dėstytojų pagalba ir savo užsispyrimo dėka jį pavyko sėkmingai išlaikyti ir tai atvėrė duris į stojimui į pasirinktą universitetą.

Visiems, kurie planuoja rinktis studijas užsienyje, Rūta Kumpikaitė linki „laikytis krypties, kurioje nori gilinti žinias, nes tai yra esminis dalykas ir skirti laiko paieškoms, tam, kad susirasti geriausią variantą. Taip pat reikia tikėti, kad viskas pavyks“.

Anot Rūtos, reikia drąsos, nes priimti sprendimą studijuoti užsienyje yra ganėtinai sunku, bet verta vardan galimybių, savirealizacijos ir akiračio plėtimo.

Rūta Kumpikaitė
Rūta Kumpikaitė

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.