Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

SIGNE SMALA – Nebijokite pažinti pasaulio – jis kupinas nuotykių, naujų potyrių ir draugų, kurie laukia, kol bus atrasti.

Studijos Danijoje
Signe nusprendė išbandyti studijas užsienyje, nes daug domėjosi specifiniu studijų metodu – projektais pagrįstu mokymusi, o savo šalies universitetuose tokių studijų nerado. Žinoma, patraukė ir galimybė būti įvairiapusės studentų grupės dalimi: gerinti bendravimo įgūdžius, atvirumą ir plėsti savo socialinį tinklą. Tai savo ruožtu suteikia ne tik skirtingų kultūrų, bet ir profesinių perspektyvų, esančių skirtingose pasaulio vietose, supratimą.

Pasidalinkite įrašu

[Studijos – Mechatronics

Signe nusprendė išbandyti studijas University of Southern Denmark, nes daug domėjosi specifiniu studijų metodu – projektais pagrįstu mokymusi, o savo šalies universitetuose tokių studijų nerado. Žinoma, patraukė ir galimybė būti įvairiapusės studentų grupės dalimi: gerinti bendravimo įgūdžius, atvirumą ir plėsti savo socialinį tinklą. Tai savo ruožtu suteikia ne tik skirtingų kultūrų, bet ir profesinių perspektyvų, esančių skirtingose pasaulio vietose, supratimą.

 
Kodėl pasirinkai studijas University of Southern Denmark?

Pasirinkau studijas SDU, nes jie siūlo praktinį požiūrį į studijų procesą: mes ne tik mokomės teorijos, bet ir pritaikome ją realiuose projektuose. Neturėdama ankstesnės inžinerinės patirties, jaučiau poreikį įgyti darbinės patirties šioje srityje, prieš nusprendžiant, kur norėčiau toliau specializuotis. Taigi norėjau būti tikra, kad baigusi studijas, be teorinių žinių, turėsiu projektų paketą ir realaus gyvenimo įgūdžių rinkinį, kurį galėsiu pasiūlyti potencialiems darbdaviams.

Papasakok, kodėl pasirinkai studijuoti būtent Mechatroniką?

Supratimas, kad inžinerija man gali tikti, atėjo gana staiga ir net netikėtai. Baigusi žurnalistikos ir žiniasklaidos studijų profesinio bakalauro programą, keletą metų praleidau dirbdama šioje srityje. Įgyta patirtis privertė mane pagalvoti, kokiu būdu noriu bendrauti su mane supančiu pasauliu. Tuo metu, kai mūsų planeta susiduria su tiek daug rimtų problemų, supratau, kad noriu būti vienas iš protų, aktyviai dirbančių galingų naujovių ir teigiamo poveikio link. Nustebau, kad niekada anksčiau net negalvojau stoti į šią sritį. Manau, kad dažnai žmonės, ypač mergaitės, kurie, be mokyklos, neturėjo daug reikalų su gamtos mokslais, baiminasi, kad atsiliks nuo studijų ar kad dalykai bus nuobodūs. Tačiau viskas aiškinama nuo pagrindų patraukliai ir vis daugiau sužinai apie tave supantį pasaulį ir technologijas.

Mechatronika. Papasakokite daugiau apie savo paskaitas. Kokias turite praktines užduotis?

Ką tik baigiau 2 semestrą ir iki šiol turėjome programavimo, statikos, dinamikos, elektronikos, matematikos, mechaninio projektavimo ir kitų dalykų klases. Kiekvieną semestrą turime projektą, kuriame susiskirstome į mažesnes komandas ir projektams keliami reikalavimai, kuriuos reikia pasiekti. Labai smagu, kai bandai įvairius dalykus, darai naujokų klaidas ir mokaisi iš jų saugioje aplinkoje. Čia labai skatinami tyrinėjimai ir smalsumas. 

Puiku, kad universitetas suteikia daugumą įgūdžių jau per pirmąjį semestrą tampi pasiruošęs savarankiškai tyrinėti įdomias idėjas.

Kaip atrodo inžinerijos universiteto aplinka ir bendruomenė, žvelgiant iš moters perspektyvos?

Pradėdama inžinerijos studijas šiek tiek nerimavau, žinodama, kad tarp 60 ar daugiau vaikinų tikriausiai bus tik saujelė merginų. Nors dauguma mano kurso draugų yra vaikinai, jie visi yra šaunūs žmonės ir aš nejaučiu, kad su manimi jie ar mano mokytojais elgtųsi kitaip. Esu labai dėkinga, kad studijuoju su nuostabiomis moterimis. Mes visos tokios skirtingos! Jauna mergaitė, ką tik baigusi vidurinę mokyklą ir turinti pirmąjį gyvenimo užsienyje patirtį, architektūros išsilavinimą turinti mergina, prieš kelerius metus persikėlusi į Daniją, moteris iš Aliaskos, įgijusi elektrotechnikos laipsnį. Tai tik kelios įdomios asmenybės, iš kurių įkvėpimo semiuosi kiekvieną dieną. 

Papasakok daugiau apie savo nuotolinių studijų patirtį Danijoje ir paramą, kurią gavai iš University of Southern Denmark?

Universitetas įgyvendino asinchroninį užsiėmimų tvarkaraštį bet kuriuo metu turėjome prieigą prie paskaitų vaizdo formatu. Staiga reikėjo kur kas daugiau savidisciplinos, kad įsitikintum, jog neatsilieki. Aš manau, kad tai galiausiai išėjo į gerą, nes žmonės, kurie turėjo rūpintis savo šeima ar kitokiomis pareigomis, galėjo atitinkamai planuoti savo studijų laiką. 

Nebijokite pažinti pasaulio – jis kupinas nuotykių, naujų potyrių ir draugų, kurie laukia, kol bus atrasti.

 

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.