Home / Studijos Olandijoje

Olandijos (kitaip Nyderlandų) švietimo sistema skiria tris aukštųjų mokyklų tipus: universitetai, taikomųjų mokslų universitetai ir tarptautinio mokslo institucijos. Studijos Olandijoje pasižymi itin aukšta studijų kokybe, mokymosi procese naudojamomis moderniomis technologijomis, dideliu dėmesiu, skiriamu tarptautinėms studijų programoms.

Studentai drąsinami teikti komentarus, pastabas ir pasiūlymus dėl studijų, paskaitų organizavimo. Mokyklos stengiasi atsižvelgti į šias pastabas ir tobulinti studijų programas. Olandijos aukštųjų mokyklų dėstytojai vertina studentų motyvaciją, kūrybiškumą ir stengiasi ne tik pateikti kuo daugiau teorinių žinių, bet ir suteikti studentams galimybę šias žinias taikyti praktiškai. Tad dauguma kursinių darbų yra įvairūs projektiniai darbai. Studentai turi galimybę dar labiau suvokti, kiek svarbi teorija ir kaip ja pasinaudoti. Pavyzdžiui, viena mergina, studijuojanti Olandijoje, pasakojo, jog studentų grupelės turėjo sugalvoti ir įkurti nuosavą verslą.

Svarbu paminėti tai, jog mokymas Olandijos aukštosiose mokyklose paremtas problemų sprendimu (Problem Based Learning). Seminarai vyksta mažomis grupelėmis.

Tai labai stiprina komandinio darbo įgūdžius, skatina reikšti savo nuomonę, siekti kompromiso ir, žinoma, analizuojant realias problemas, taikyti teorines žinias.

Studentiškas gyvenimas Olandijoje be galo įdomus ir intriguojantis. Tikrai nenusivilsite. Studentai susipažįsta su bendraamžiais iš viso pasaulio. Šios pažintys skatina atsisakyti stereotipų, suvokti įvairių kultūrų unikalumą ir skirtingumą. Studijuodami turėsite laiko dalyvauti studentų organizuojamuose projektuose ir įvairiuose renginiuose. „Ant kiekvieno kampo“ galima rasti smagių studentiškų pramogų, pačių originaliausių kavinių. Kultūrinis gyvenimas neatsiejamas nuo teatrų, muziejų, žymiausių pasaulio atlikėjų koncertų bei muzikos festivalių. Pasiilgusiems gamtos Olandija siūlo paplaukioti valtimi kanalais, pasimėgauti saulės spinduliais paplūdimyje bei pasidžiaugti žaliuojančiais parkais.

Norite greito atsakymo? Susisiekite!

Kotryna Norkevičiūtė
Kotryna Norkevičiūtė
Vilnius - Studijų užsienyje koordinatorė
Roberta Paškevičiūtė
Roberta Paškevičiūtė
Šiauliai, Klaipėda - Studijų užsienyje koordinatorė
Diana Verikaitė
Diana Verikaitė
Vilnius - Studijų užsienyje koordinatorė
Lukas Vaičiulis
Lukas Vaičiulis
Vilnius - Studijų užsienyje projektų vadovas
Gvidas Gečas
Gvidas Gečas
Kaunas, Panevėžys - Studijų užsienyje koordinatorius
Nerijus Leškys
Nerijus Leškys
Kaunas, Alytus - Studijų užsienyje vadovas Lietuvai
 • Nemokamai pildome stojimo dokumentus į VISUS Olandijos universitetus.
 • Konsultuojame ir padedame išsirinkti geriausius universitetus pagal studento akademinius pasiekimus ir lūkesčius.
 • Pasakome, kokių dokumentų reikia, kada juos pateikti. Jeigu reikalingi vertimai – išverčiame visus dokumentus.
 • Koordinuojame visus atsakymus iš universitetų atstovų ir ištaisome dokumentų pildymo sistemoje padarytas klaidas.
 • Padedame užpildyti paskolos studijoms dokumentų formas.
 • Užsakome studentų bendrabutį arba duodame patarimų, kaip susirasti tinkamą būstą.
 • Duodame studento gidą.
 • Atsakome į studento klausimus visus metus.

Studijos Didžiojoje Britanijoje su KALBA

Čia rasite populiariausių universitetų sąrašą, bet nemokamai pildome dokumentus ir į kitus, sąraše nepaminėtus, Olandijos universitetus.

 • Nyderlanduose ES studentams studijų kaina siekia 2006 Eur per metus. Šią sumą reikia sumokėti iki studijų pradžios.
 • Nyderlandų universitetai gali mokėti studijų pašalpą. Norintis ją gauti studentas turi būti jaunesnis nei 30 metų, mokytis dieninėse studijose bei įsidarbinti Nyderlanduose ir dirbti ne mažiau negu 14 valandų per savaitę (56 val. per mėnesį). Taip pat studentas turėtų pristatyti tėvų pajamų dokumentus už 2 metus. Dokumentus galima gauti iš VMI, jie turėtų būti pateikti anglų kalba. Jei studentas šiuos kriterijus atitinka, jam „automatiškai“ kiekvieną mėnesį suteikiama iki 378 eurų valstybės parama. Be to, dirbantys studentai (bent 14 val. į savaitę) gali pasiskolinti iš valstybės iki 854 Eur pragyvenimui (jei studentas gauna pašalpą, ją išminusuoja). Pavyzdžiui, jei studentui pagal šeimos pajamas skyrė 250 Eur pašalpą, tuomet skolintis gali 854-250 = 604 Eur pragyvenimui. Jei išvis neskyrė pašalpos, tuomet gali skolinti maksimaliai 854 Eur.
 • Studentai gali pasiimti studijų paskolą, kurią gali gauti ir nedirbantys studentai. Maksimali mėnesinė suma -162 Eur į mėnesį. Tačiau universitetai dažnai prašo iš anksto sumokėti 1951 Eur metinį studijų mokestį. Tokiu atveju, kas mėnesį studijų metu studentui bus pervedami 162 Eur į asmeninę banko sąskaitą. Nuo antrų metų į banko sąskaitą kas mėnesį bus pervedami 162 Eur, o universitetas tiesioginiu debetu juos nuskaičiuos kas mėnesį. Taigi studentas kas mėnesį maksimaliai gali gauti 1016 Eur (854 Eur paskola pragyvenimui (į kurią įeina 378 Eur valstybės pašalpa) bei 162 Eur paskola už studijas).

Bakalauro studijos: Dokumentus galima pateikti iki balandžio 1 d. (yra papildomų sąlygų).

Magistro studijos: Stojantiems į magistrantūrą dokumentus reikia pateikti iki birželio 30 d.

Atsiliepimai apie studijas Olandijoje