Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Studijuoti Lietuvoje ar užsienyje?

Studijų finansavimas Didžiosios Britanijos universitetuose
Dažnas klausimas, kas geriau – studijos užsienyje ar Lietuvoje? Svarbu atsakyti sau į klausimą – o ką aš gausiu, pasirinkdamas norimą specialybę? Ką aš gausiu, studijuodamas Lietuvoje ar užsienyje?

Pasidalinkite įrašu

Baiginėdami mokyklą jauni žmonės dažnai susiduria su klausimu – pasirinkti studijas Lietuvoje ar vykti mokytis į užsienį? Nors viešojoje erdvėje gausu pasisakymu kuo studijos Lietuvoje ar užsienyje yra gerai arba blogai, tačiau pasakyti tai galime tik atsižvelgę į konkretų kiekvieno žmogaus atvejį.

Nesvarbu, ar moksleivis galvoja apie studijas savoje ar svečioje šalyje, svarbiausia yra atsižvelgti į specifines žinias, kurias gali suteikti konkreti specialybė. Dar prieš pradėdami studijuoti moksleiviai turi visus reikalingus kanalus ir išteklius domėtis jiems įdomiomis studijomis ir jų galimybėmis. Internete gausu informacijos apie konkrečias specialybes – pateikiamos dėstytojų pavardės, detaliai aprašoma programa, galima rasti nuorodas į duomenų bazes, vyksta atvirų durų dienos, kurių metu galime atvykti ir pasimatuoti norimą specialybę. Taip pat, kiekvienas moksleivis turi atvirą priėjimą prie socialinių medijų, kuriose gali susirasti tam tikro universiteto absolventus ir esamus studentus bei jų išsiklausinėti visos dominančios informacijos apie konkrečią studijų programą. Nors norintiems mokytis Lietuvoje tai padaryti paprasčiau nei tiems, kurie svajoja apie studijas užsienyje, tačiau šiais laikais yra visos galimybės pigiai nusipirkti bilietą ir nuvykti į užsienį bei iš arčiau susipažinti su norima aukštąja mokykla. Kuomet moksleivis studijas renkasi, domėdamasis ir įvertindamas specifines žinias, kurias gali gauti – tai jis renkasi racionaliai.

Yra ir dar vienas be galo svarbus kriterijus, pagal kurį moksleiviai renkasi, kur studijuoti, ir pastarasis neretai nustelbia racionalųjį. Daug jaunų žmonių studijas bei jų vietą renkasi, galvodami apie socialinę aplinką ir tai, kaip joje bus priimti. Būsimiems studentams labai svarbu, kad jie turėtų draugų, gyventų pakankamai geroje aplinkoje, gebėtų susikalbėti ir pan. Žinoma, šis kriterijus renkantis studijas yra svarbus, tačiau jokiu būdu neturėtų būti pagrindinis.

Galvojant, kur geriausia rinktis studijas, reikia aiškiai suvokti, ko iš jų norima. Pavyzdžiui, moksleivis nori studijuoti vadybą. Lietuvoje šią studijų programą siūlo bene visi universitetai, taip pat, kaip ir užsienyje. Taigi, renkantis svarbu pasidomėti, kuo šios studijos kiekviename universitete yra kitokios, kur galima pasiimti pačias naujausias, detaliausias ir išskirtines žinias. Galima peržvelgti ir reitingų lenteles, kuriose matosi, kuris universitetas pirmauja pagal šią specialybę. Taip pat, renkantis specialybę pravartu pasidomėti ir šalies kontekstu – galbūt vienos šalys konkrečią sferą yra kur kas labiau išvysčiusios, skiria tam didžiulius pinigus ir turi naujausią įrangą.

Nesvarbu, ar žmogus mokosi Oksfordo ar Vilniaus universitete. Ne visi universitetai žmogui tinka išimtinai, todėl rinktis derėtų pagal tai, kokias specifines žinias galima gauti ir kokios iš jų žmogui tinka labiausiai. Reikia galvoti apie savo prigimtis ir intelektus, nes diplomas pats savaime negarantuoja sėkmės.

Yra begalės puikių studijų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, ir tam, kad išsirinktume jas racionaliai, reikia pradėti domėtis kur kas anksčiau nei likus keliems mėnesiams ar net metams. Išvykimas į užsienį nereiškia, kad nuvertiname savo šalį. Tai rodo ir daugelio žymių Lietuvos žmonių pavyzdys, kuomet baigę studijas užsienyje jie parveža konkrečias žinias ir praktikas į mūsų šalį bei puikiai jas pritaiko. Taip pat, pasirinkimas studijuoti Lietuvoje nereiškia, kad mes neturime pakankamai gabumų studijuoti užsienyje – mūsų šalyje yra puikių programų ir dėstytojų, kurie gali suteikti pasaulinio lygio informaciją. Viskas priklauso nuo žmogaus asmeninių savybių, norų bei vertybių.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.