Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Ar jums lengva bendrauti?

Ar jums lengva bendrauti? Ar jūs esate iš tų žmonių, kurie pirmi užmezga pokalbį? Klausimas kaip ir paprastas, bet atsakymų gali būti labai įvairių... Šis klausimas susijęs būtent su tarpasmeniniu intelektu, apibūdinančiu gebėjimą komunikuoti su žmonėmis, palaikyti ryšį, bendrauti. Kitais žodžiais tariant, žmonės su aukštai išreikštu tarpasmeninu intelektu būtų pavadinti „klasikiniais ekstravertais“, o su žemai išreikštu – „klasikiniais intravertais“.

Pasidalinkite įrašu

Ar jums lengva bendrauti? Ar jūs esate iš tų žmonių, kurie pirmi užmezga pokalbį?

Klausimas kaip ir paprastas, bet atsakymų gali būti labai įvairių… Šis klausimas susijęs būtent su tarpasmeniniu intelektu, apibūdinančiu gebėjimą komunikuoti su žmonėmis, palaikyti ryšį, bendrauti. Kitais žodžiais tariant, žmonės su aukštai išreikštu tarpasmeninu intelektu būtų pavadinti „klasikiniais ekstravertais“, o su žemai išreikštu – „klasikiniais intravertais“.

Kodėl tarpasmeninis intelektas toks svarbus? Mes esame socialinės būtybės, todėl visiems yra būtina bendrauti, būtini socialiniai kontaktai. Tačiau kiekvienam iš mūsų reikalingas nevienodas bendravimo intensyvumas! O tarpasmeninis intelektas ir apibūdina tą individualų poreikį komunikuoti su žmonėmis.

Kodėl vieni gali visą dieną prabendrauti su žmonėmis ir vakare jaustis puikiai? O kitiems kelių susitikimų per dieną – jau per akis? Kodėl vieni yra vadinami „vakarėlio žvaigždėmis“, jie gali visą kelionę traukinyje praplepėti su nepažįstamais bendrakeleiviais? O kitiems, štai, užtenka kelių pašnekovų vakarėlio metu, o kelionės metu jie nėra linkę bendrauti su nepažįstamaisiais? Mes visi turime skirtingai išreikštą tarpasmeninį intelektą.

O ką tai sako apie mūsų pasirinkimus? Nesupratimas, kokį mes turime tarpasmeninį intelektą, gali stipriai pakišti koją, renkantis specialybę, o vėliau – ir konkrečias darbines užduotis. Įsivaizduokite klientų aptarnavimo vadybininką su žemai išreikštu tarpasmeniniu intelektu. Gale dienos nesijaus gerai nei pats žmogus, nei su juo bendraujantieji. Vakare grįžęs namo jis tikrai nenorės bendrauti su namiškiais ir prašys leisti jam „atgauti save“.

Įsivaizduokime kitą situaciją. Neduokdie, žmogus su aukštai išreikštu tarpasmeniniu intelektu „neišsibendravo“ darbe. Jis norės atsigriebti grįžęs namo. O jei namuose jo jau laukia toks „išsibendravęs“ – t.y. išnaudojęs savo tarpasmeninį intelektą? Pažįstamos situacijos? Ir tuomet mes pradedam „kodėl su manim nebendrauja”? Arba atvirkščiai „aš noriu pabūti vienas, atstokit nuo manęs!…“

MN rega – tai gebėjimas suprasti žmonių intelektus ir prigimtis. Jeigu suprasime, kad mūsų aukštas tarpasmeninis intelektas reikalauja daugiau veiklų, kuriose reikia komunikuoti, galėsime išvengti „perdegimo“. Jeigu suprasime, kad mūsų antroji pusė vakarais yra išnaudojusi savo tarpasmeninį intelektą, išvengsime konflikto. Jeigu suprasime, kad mūsų darbuotojui labai tinka komunikuoti su klientais ir deleguosime jam daugiau su bendravimu skirtų užduočių, galėsime tinkamai paskirstyti jo potencialą.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Korepetitoriavimas

Korepetitoriavimas

Moksleivio mokymosi procesas turi būti sklandus ir sistemingas, tačiau, atsiradus žinių spragoms ir jų neužpildžius laiku, bendras žinių lygis ne tik krenta, bet didėja ir jų kiekis. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į korepetitorius ir išsiaiškinti moksleivio sukauptas „skyles“ bei jas užpildyti, kol dar nepadaryta papildoma žala pasitikėjimui savimi, motyvacijai ir žinių troškimui.

Prigimtys ir intelektai
Karjeros pasirinkimas

Prigimtys ir intelektai

Prigimčių ir intelektų sistema leidžia kiekvienam mūsų lengviau atrasti unikalųjį save, surasti logiškus paaiškinimus, kodėl tose pačiose situacijose visi elgiamės skirtingai, ir suprasti tai kaip natūralią duotybę.