Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

[cmsmasters_row data_id=”kategorijos” data_padding_bottom=”75″ data_padding_top=”75″ data_color_overlay=”rgba(68,68,68,0.75)” data_bg_parallax_ratio=”-0.25″ data_bg_parallax=”true” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”bottom center” data_bg_img=”41703|http://kalba.lt/wp-content/uploads/2019/12/background-pattern-of-random-question-marks-DS2LAP9-1-1024×647.jpg|large” data_bg_color=”#eaeaea” data_color=”default” data_bot_style=”triangle” data_top_style=”default” data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_js]PGRpdiBpZD0iZmItcm9vdCI+PC9kaXY+CjxzY3JpcHQgYXN5bmMgZGVmZXIgY3Jvc3NvcmlnaW49ImFub255bW91cyIgc3JjPSJodHRwczovL2Nvbm5lY3QuZmFjZWJvb2submV0L2VuX0dCL3Nkay5qcyN4ZmJtbD0xJnZlcnNpb249djQuMCZhcHBJZD02OTM0NTYyNTczNzA4MzYmYXV0b0xvZ0FwcEV2ZW50cz0xIj48L3NjcmlwdD4=[/cmsmasters_js][cmsmasters_heading type=”h1″ font_size=”42″ line_height=”54″ font_weight=”bold” font_style=”normal” text_align=”center” color=”#ffffff” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ animation_delay=”0″]DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI[/cmsmasters_heading][cmsmasters_text animation_delay=”0″]

Neradai atsakymo į tau rūpimą klausimą? Rašyk mums ir studijų užsienyje koordinatorius tau tikrai atsakys bei padės su studijomis užsienyje!

[/cmsmasters_text][cmsmasters_text animation_delay=”0″]

[cmsmasters_button button_link=”#contact_form_pop” classes=”fancybox” button_text_align=”center” button_style=”cmsmasters_but_icon_light_bg” button_font_weight=”normal” button_font_style=”normal” button_icon=”cmsmasters-icon-envelope-letter” button_border_style=”solid” animation_delay=”0″]REGISTRUOKIS Į KONSULTACIJĄ[/cmsmasters_button]

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_width=”boxed” data_top_style=”default” data_bot_style=”default” data_color=”default” data_bg_color=”#eaeaea” data_padding_top=”50″ data_padding_bottom=”50″ data_id=”ispudziai”][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_heading type=”h3″ font_weight=”normal” font_style=”normal” text_align=”left” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ animation_delay=”0″]D.U.K[/cmsmasters_heading][cmsmasters_toggles mode=”accordion” animation_delay=”0″][cmsmasters_toggle title=”STUDIJŲ FINANSAVIMAS ir DOKUMENTAI”]

Emilija Libnickaitė (University of Chichester, BSc (Hons) Psychology)

Kaip teisingai supildyti svarbius stojimo dokumentus?

„Vienas iš rūpesčių buvo – teisingai supildyti svarbius dokumentus, kaip pvz.: studijų finansavimo, juos paruošti ir išsiųsti padėjo KALBOS koordinatoriai.

Emilija Katauskaitė (BIMM, Popular Music Performance)

Kaip dėl studijų finansavimo ir reikalingų dokumentų? 

„Nežinojau, nuo ko pradėti, tačiau pusseserė man pasakė apie KALBĄ – kad padeda ir sutvarko visus reikalingus stojimo dokumentus, taip pat paraiškas dėl paskolos. Paprasčiau ir būti negali. Nuvykusi į ofisą tiesiog užpildžiau dokumentus ir po kelių savaičių jau gavau laišką iš UK, patvirtinantį, jog gavau paskolą mokslams. Mano svajonę studijuoti UK pavertė realybe.”

Daniela Deveikytė (University of Essex, Criminology with Social Psychology)

Kaip padėjo KALBOS koordinatoriai viso stojimo proceso metu?

„Nuo pat pirmos konsultacijos iki paskutinės dienos Lietuvoje jaučiausi užtikrinta, jog atsidūrus bet kurioje situacijoje man bus suteikta pagalba. KALBOS koordinatoriai lydėjo mane kiekviename žingsnyje ir pasirūpino, kad kiekvienas klausimas būtų atsakytas. Seminare apie gyvenimą užsienyje buvo paaiškinti kasdieniai dalykai, kurie galbūt nėra suprantami naujam studentui, tačiau tie patarimai labai pravertė Anglijoje. ”

Kaip gauti National Insurance Number? 

„Taigi, norint gauti National Insurance Number, visų pirma reikia užsiregistruoti pokalbiui. Su savimi reikia neštis įrodymą apie gyvenamąją vietą, pasą. Tam, kad atsidaryti banko sąskaitą, reikia pasiimti iš savo universiteto parašytą patvirtinimo dokumentą jog esi studentas. Dažniausiai visur yra reikalingas UK adresas, netgi norint užsiregistruoti GP (general practise), kas yra kaip mūsų poliklinika, kai nori apsilankyti pas gydytoją. Taigi, visų pirma ką reikia turėti prieš tvarkant visus dokumentus – gyvenamąją vietą UK.“

Leonas Vedeikis (Coventry University, Games Technology )

Ką daryti norint teisingai susitvarkyti stojimo dokumentus? 

„KALBOS koordinatoriai išgelbėjo mane nuo begalės darbų. Koordinatorė Renata man padėjo išsirinkti universitetą, kuris turėtų mano norimą studijų programą, parodė universitetus į kuriuos galiu įstoti su savo pažymiais, padėjo susitvarkyti su studijų ir paskolos popieriais. Ačiū jai labai!

Beata Ačaitė (University of Westminster, LLB Law with foundation year)

Kaip padėjo KALBOS koordinatoriai viso stojimo proceso metu?

„KALBOS koordinatoriai padėjo man labai daug stojimo proceso metu. Jie padėjo susitvarkyti stojimo dokumentus, pasirinkti universitetus bei davė labai daug naudingos informacijos apie studentų gyvenimą, nuo ko pradėti ir t.t.

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”APGYVENDINIMAS”]

Daniela Deveikytė (University of Essex, Criminology with Social Psychology)

Ar pavyks susirasti apgyvendinimą? 

„Daugiausiai jaudinausi dėl apgyvendinimo: ar pavyks jį susirasti, kaip užpildyti kontraktą ir pan. Man labai pasisekė, jog Essex universitetas duoda pirmenybę pirmakursiams, kurie nori gyventi studentų būstuose – tai labai pagelbėjo.“

Mariuš Orlov (Coventry University, Oil and Gas Engineering)

 Kaip susirasti gyvenamą vietą?

„Patogiausias ir greičiausias būdas susirasti gyvenamą vietą yra naudojant Facebook. Privalumas yra tas, kad patys nuomotojai tave susiras, atsiliepdami į tavo skelbimą, ir dažnai nereikia mokėti tarpininkams (agentams). Tereikia suvesti angliškai savo miesto, kuriame studijuosi, pavadinimą ir angliškai žodį apgyvendinimas, pavyzdžiui, “Coventry Accommodation”. Parašai skelbimą į šią grupę, įtraukdamas tai, už kokią kainą nori gyvenamosios vietos, kurioje apytiksliai vietoje, įskaičiuojant ar neskaičiuojant komunalinių mokesčių ir t.t.” 

Erika Spudytė (Northumbria University, Psychology)

 Kaip susirasti gyvenamą vietą?

„Būstą gana susiradau paprastai – internetiniuose puslapiuose (tokiuose kaip rightmove ar onthemarket) ieškojau man tinkamos kainos ir kokybės santykio, suradusi patikusį variantą – skambinau, teiravausi, o nuvykusi gyvai apžiūrėjau ir išsirinkau tinkamiausią.” 

Ugnė Giraitytė (Goldsmiths, Univerisity of London, BA Media and Communications)

Kaip reiks įsidarbinti? 

„Iš visų mane gasdinusių klausimų, būstas neramino labiausiai. Bet yra daugybė app’su ir internetinių puslapių, kur galima rasti būstą pagal vietovę, kainą, ir pan. Siūlyčiau pažiurėti ar universitetas turi facebook arba Whatsapp grupes pirmakursiams. Ten galima susipažinti su būsimais grupiokais ir net pasiūlyti kartu ieškotis būsto. Aš pati pasirinkau būtent tokį kelią. Tik siūlyčiau rinktis būstą kuo arčiau universiteto arba bent važiuoti į universitetą su autobusu. Tai padės sutaupyti pinigų.

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”TRANSPORTAS IR SUSISIEKIMAS”]

Emilija Katauskaitė (BIMM, Popular Music Performance)

Kaip atskridus į oro uostą nuvykti iki kito miesto, kuriame mokysiuosi, gyvensiu?

Pigiausias būdas – National Express. Aš prieš atvykstant ieškojau Facebook grupėse žmonių, kurie gali pavežti nuo oro uosto iki būsimų namų durų, bet taip tikrai brangiau.“

 

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”LAGAMINAS”]

Erika Čirikaitė (Arts University Bournemouth, Creative Events Management) 

Ką išvykstant krautis į lagaminą? 

„Viso savo kambario, be abejo, atsivežti nereikia. Imkite tik tai, kas jums bus reikalinga pradžiai, pačius svarbiausius daiktus. Visa kita galėsite nusipirkti jau vietoje. Svarbiausia, nepamirškite dokumentų, turėkite grynųjų pinigų, atsispausdinkite kelis savo CV.”

Mariuš Orlov (Coventry University, Oil and Gas Engineering)

Ką su savimi pasiimti kaip būtiniausius daiktus? 

„Su savimi svarbu pasiimti pasą ir asmens tapatybės kortelę, grynųjų pinigų, adapterį (angl. adaptor), kadangi rozetės visai kitokio tipo. Taip pat atvažiavus reikėtų turėti mobilujį internetą, kad galima būtų naudoti Google Maps. Atvažiavus kuo greičiau nusipirkti naują kortelę su nauju numeriu ir tinkamu planu, pavyzdžiui – Lycamobile (operatorius).”

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”ĮSIDARBINIMAS IR STUDENTO FINANSAI”]

Emilija Katauskaitė (BIMM, Popular Music Performance)

Ar bus galimybė suderinti darbą su mokslu universitete?

„Suderinti darbą ir universitetą įmanoma, bet tai priklauso nuo jūsų užimtumo universitete ir nuo darbo. Full time dirbti mokslo metais gali nepavykti, todėl rekomenduoju rinktis Part time, 0 hours contract arba Freelancer. Kartais universitetas ieško darbuotojų bibliotekose, registratūroje ir universiteto kavinėse. Dirbant universitete gausite didesnį atlyginimą nei dirbdami kur nors kitur.”

Ar lengva įsidarbinti Anglijoje?

„Be abejo, galimybė įsidarbinti yra, bet tai nėra taip lengva. Kartais galite nesulaukti atsakymų iš darbdavių 2-3 savaites ir daugiau, o kartais atsako tą pačią dieną. Svarbiausia nepasiduoti ir įvairioms firmoms siųsti savo CV.  Kuo daugiau išsiųsite, tuo didesnė galimybė, kad gausite pasiūlymą dirbti. Siūlau prieš einant į darbo interviu daugiau pasidomėti firmos veikla ir gebėti įvardinti, kuo ši firma jus sudomino. Daugiausiai darbuotojų ieško kavinės ir viešbučiai.”

Karolis Abramovičius (University of West London, Computer Science) 

Ar studijuodamas užsienyje sugebėsiu finansiškai save išlaikyti?

„Iš tiesų mano šeima negalėjo finansiškai man padėti, todėl pagrindiniai klausimai buvo: ar sugebėsiu pats save išlaikyti, ar neteks po mėnesio gėdingai grįžti namo į Lietuvą? Atsakymas toks: darbui susirasti tereikia vienos dienos. Tai didžiulė, išsivysčiusi šalis, ir darbuotojų ten visada reikia. Yra net galimybės per mobiliąją aplikaciją pasirinkti pamainas, kada norėsi dirbti, kiek uždirbti atlikęs pamainą ir kt.”

Erika Silkova (Coventry University, Animation and Illustration)

Kaip paruošti tinkamą CV darbo paieškai? 

„Anglijoje nemėgsta Europass CV, todėl paprasčiausiai parašykite Word’e. Kai sužinojau šią info, iš karto pakeičiau savo CV, ir po kelių dienų mane pakvietė į interviu.”

Ugnė Giraitytė (Goldsmiths, Univerisity of London, BA Media and Communications)

Kaip pradžioje ieškoti darbo, kokie pirmi žingsniai?

„Pačioje pradžioje man sekėsi ne kaip… Buvau visiškai “žalia” su visais CV rašymais ir panašiai. Universitete dažniausiai būna karjeros konsultantai/patarėjai. Tiesiog reikia nebijoti ir prašyti pagalbos. Gavau daug patarimų, kaip tinkamai parašyti CV, kokių darbų ieškoti.  Valandų valandas praleidau Indeed (puslapis kuriame ieškojau darbo) tiesiog siuntinėjau savo CV visur, kur tik pasirodė, kad būtų tinkama man. Kai tikrai reikia darbo, tai galima rasti daugybę būdų, tik svarbu nepamiršti, kad esi studentas ir nereikia tikėtis stebuklų, didelio atlyginimo. Ypač jei esi jaunesnis nei 21 – eri, nes atlyginimas jaunesniems žmonėms yra šiek tiek mažesnis.

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”MANO ANGLŲ KALBA ir PASKAITOS”]

Erika Spudytė (Northumbria University, Psychology)

Kaip pavyks komunikuoti anlgų kalba, ar suprasiu aplinkinius?

„Prieš išvykstant baiminausi, jog dėl kalbos, kultūros, sistemos pokyčių nukentės mano mokymosi rezultatai, ‘nepakelsiu’ žinių kiekio. Dabar galiu tik pasididžiuoti itin aukštais egzaminų balais, puikiai įsisavintomis žiniomis – gavau pasiūlymą savanoriauti nemažoje įmonėje, susijusioje su mano pasirinkta specialybe. Buvo gera pamoka – kai yra noro, viskas įmanoma. Taip galiu pasakyti, kad labiausiai adaptuotis prie kalbos padėjo naujos pažintys, įvairūs renginiai, popaskaitinės užsiėmimų grupės (societies). Taip pat ir paskaitos, nes nuolatos girdėjau, skaičiau ir šnekėjau anglų kalba.“

Viktorija Metiolkina (Northumbria University, Journalism and English Literature)

Ar mano anglų kalbos “akcentas“ bus suprantamas?

„Eidama į pirmąją paskaitą, maniau, kad aš būsiu vienintelė iš Lietuvos, visi galvos, kad ji priklauso Rusijai ir kad mano anglų kalbos žinios ir akcentas bus nesuprantami aplinkiniams. Tačiau dienos ėjo, o aš įgaudavau vis daugiau drąsos kalbėti, nes niekam nerūpėjo mano akcentas, niekada nebuvau patyrusi „patyčių” dėl savo tautybės, o dėstytojai visada pasiruošę padėti tiek paskaitų metu, tiek ir po jų bet kuriuo studentui patogiu laiku.“

Nikol Ignatovič (Birmingham City University, Fine Art)

Ar bus sunku pritapti prie naujos aplinkos, akcento, kultūros? 

„Visiškai ne! Atvirkščiai, iki šiol yra labai įdomu gauti naujos patirties, susipažinti su žmonėmis iš skirtingų šalių. Kadangi Didžioji Britanija pasižymi multikultūriškumu, vietiniai gyventojai yra pripratę prie kitataučių ir be galo lojaliai su jais elgiasi bei bendrauja. Be abejo, anglų kalba čia šiek tiek skiriasi nuo tos, kurią mokiausi mokykloje, tačiau prie jos tikrai nėra sunku priprasti ar ją suprasti.”

Vytenė Mockutė (Coventry University, Psychology)

Ar sugebėsiu suprasti, kas dėstoma paskaitų metų?

„Universitete mokoma, kad jeigu nori kažko gyvenime pasiekti, turi daryti tai pats ir norėti to pats. Niekas tavęs neklaus, ar viską supratai, ar dar reikia kokios papildomos medžiagos, tačiau visada gausi visus atsakymus ir pagalbą, patarimus, jei tik eisi ir klausi, dalinsiesi savo patiriamais iššūkiais, kuriuos sunku išspręsti vienam. Universiteto dėstytojai yra nepaprastai draugiški, malonūs, išsilavinę ir nuoširdūs žmonės.”

Karolina Žostautaitė (University of Leicester, Media and Communication)

Ar įtemptas paskaitų tvarkaraštis?

„Paskaitų tvarkaraštis mane, neseniai intensyvius vidurinės mokyklos mokslus baigusią merginą, sužavėjo tuo, kad buvo labai laisvas, neapkrautas. Turėjau vos kelias valandos arba dviejų trukmės paskaitas bei kelis tokios pat trukmės seminarus per savaitę. Nemažą dalį darbo reikėjo atlikti savarankiškai. Universitete nuo 8 iki 16 sėdėti tikrai nereikėjo, o savarankišką darbą gali susidėlioti kaip tau patogu, todėl turėjau labai (man neįprastai) daug laiko.“

Deividas Valius (Hanze University of Applied Sciences, Sport studies) 

Kaip vyksta atsiskaitymai?

„Na mano universitete ką labiausiai mėgstu ir savo studijose, jog kiekviename periode yra vienas teorinis egzaminas, 1 grupinis darbas, ir vienas praktinis egzaminas.“

Agnius Kazlauskas (University of Roehampton London, Journalism) 

Ar pavyks mokytis ne gimtąja kalba?

„Žiūrint atgal, šiek tiek juokinga, kad tiek daug dėl to nerimavau. Reikia tiesiog bandyti ir viskas galiausiai pavyks. Jei kažkas neaišku dėl studijų, yra dėstytojai, kurių darbas yra tau padėti ir jie tikrai visada su malonumu tai darys. Na, o aplinkiniai yra lygiai tokie patys žmonės kaip ir tu, todėl tiesiog reikia eiti ir bendrauti.“

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”STUDENTŲ MIESTELIS”]

Viktorija Metiolkina (Northumbria University, Journalism and English Literature)

Ką galima veikti universiteto miestelyje? 

„Tai lyg mažas pasaulėlis, čia gali sutikti studentų iš įvairiausių šalių, net iš Rytų Azijos! Mūsų universiteto miestelis dažnai būna pilnas studentų ne tik dėl vykstančių paskaitų, bet ir dėl įvairių akcijų, rinkimų, renginių, įvairių nemokamų vaisių ir karštų gėrimų dalinimo studentams. Neseniai net turėjome nemokamas jogos treniruotes ir terapijos šunis, kurie padėjo studentams nusiraminti prieš artėjančius egzaminus. Tai yra vieta, kur kiekvienas studentas jaučiasi pilnavertis.“

Daniela Deveikytė (University of Essex, Criminology with Social Psychology) 

Kokių užsiėmimų yra universiteto miestelyje? 

„Dar mokyklos laikais visada mėgdavau sieti savo veiklą su muzika. Atvažiavus į universitetą atradau muzikinius vakarus, kuriuose galėjo dalyvauti bet kas. Ilgai bijojau ten eiti, tačiau sudalyvavus buvo smagu suprasti, kad galiu daryti tai, kuo mėgaujuosi. Dėl šio ir dar kelių pasirodymų buvau pakviesta dalyvauti dideliame projekte, kuriame muzikavo vieni geriausių universiteto atlikėjų. Tai man darkart parodė, jog užsiimant mėgstama veikla visada būsi pastebėtas.“

Deividas Valius (Hanze University of Applied Sciences, Sport studies)

Kaip atrodo universiteto miestelis?

„Universiteto miestelis labai didelis, daug pastatų, viskas naujoviška, kiekvienoje klasėje multimedija ir panašiai.“

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”BANKAS UK”]

Erika Silkova (Coventry University, Animation and Illustration)

Kada atsidaryti banko sąskaitą Anglijoje?

„Sąskaitą siūlyčiau atidaryti kuo greičiau, todėl prieš atvykstant į Angliją tai galite padaryti online appointment, tada nereikės laukti mėnesio. Dar vienas variantas naudoti Revolut.”

Ugnė Giraitytė (Goldsmiths, Univerisity of London, BA Media and Communications)

Kada atsidaryti banko sąskaitą Anglijoje? 

Labai pagelbėjo Fresher’ių savaitė, per kurią buvo galima susipažinti su studentų klubais, studentų sąjunga, susitikti su bankų atstovais. Šios savaitės metu sužinojau daugiau informacijos, kaip atsidaryti banko saskaitą. Tai buvo tikrai paprasta, viską paaiškino banko darbuotojai, todėl manau, jog visas tas jauduliukas yra visai nereikalingas. Tereikia mokėti anglų kalbą ir nepamiršti apsilankyti savo universiteto Fresher’ių savaitėje.

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”ADAPTACIJA, NERIMAS ir SAVARANKIŠKUMAS”]

Erika Spudytė (Northumbria University, Psychology)

Kaip greitai pavyksta adaptuotis prie naujos aplinkos?

„Prie naujos aplinkos pripratau gan greitai, tik atvykusi į Newcastle apkeliavau aplinkinius miestelius, pajūrį, tolimesnius rajonus. Taip pat pačią pirmąją mokslų savaitę (Freshers week) susipažinau su keletu kursiokų, kurie kilę būtent iš šio miesto, tad turėjau galimybę geriau pažinti kultūrą, aplinką. Adaptacijos laikotarpis buvo tikrai trumpas, nes buvau atvira naujoms pažintims, iššūkiams, bendraujant su vietiniais labai greitai ‘prasilaužė’ ir kalba.” 

Nikol Ignatovič (Birmingham City University, Fine Art)

Ar nostalgijos jausmas Lietuvai kankins mane ir trukdys studijoms

„Kadangi gerai pažįstu save, puikiai žinau, kaip lengvai prisirišu prie aplinkos ir žmon šeimos, draugų, miesto, kur gimiau. Prieš išvykstant buvau įsitikinusi, kad man bus labai sunku, ypač pirmus mėnesius, kadangi išvykau studijuoti viena, o mieste pažįstamų neturėjau. Per pirmus mėnesius buvo tiek naujų ir įdomių dalykų, įvykių, kad nostalgijai neturėjau laiko. Iki šiol šis jausmas manęs neištiko!” 

Ar bus sunku gyventi savarankiškai?

„Tiesą pasakius, man labiau patinka gyventi taip: gaminti maistą, kokį noriu, klausytis muzikos, kada noriu, jaustis savarankišku.”

Daniela Deveikytė (University of Essex, Criminology with Social Psychology)

Kaip susitvarkyti su nerimu nuvykus užsienio universitetą? 

„Kadangi Anglijos universitetuose studijuoja daug tarptautinių studentų, daugelis jų patiria tokį patį nerimą kaip ir tu – jie pirmąkart persikraustė į kitą šalį ir dar nieko nepažįsta. Dėl to visi yra linkę bendrauti ir padėti vieni kitiems – man tai buvo labai neįprasta ir nauja. ”

Marius Čižauskas (University of Hull, Electrical and Electronic Engineering (with Industrial Placement) 

Ar sugebėsiu išeiti iš savo „komforto zonos”?

„Pradžioje nieko nepažįsti, turi kalbėti ne savo gimtąja kalba ir priprasti prie naujos aplinkos, tačiau apsipratus greit pamatai, kad gyvenimas užsienyje ne tik įdomus ir pilnas galimybių, bet ir apdovanojantis. Mano manymu, norint kažką pasiekti, sugebėti palikti savo komforto zoną, yra būtinas įgūdis, nes gyvenime dažnai tenka keisti aplinką, ir mokslas užsienyje yra pats geriausias įgauti šį įgūdį.”

Gerda Jorūnė Prapuolenytė (Newcastle University, Combined Honours)

Ar dėstytojai padeda adaptuotis tarptautiniams studentams? 

„Mane sužavėjo palaikymas, gautas iš dėstytojų, kursiokų, bendruomenių ir kitų universiteto darbuotojų. Kiekvienas bando suprasti ir padėti, kaip gali. Mano universitete yra ne vienas studentų palaikymo padalinys visi asmeniški, kai kurie oficialesni, kiti visiškai neoficialūs. Aišku, bendruomenių gausa taip pat apstulbino. Galima pasirinkti nuo žaidimų iki šokių, nuo arbatos iki studijuojamų dalykų bendruomenių.“

[/cmsmasters_toggle][cmsmasters_toggle title=”ĮSPŪDŽIAI”]

Emilija Libnickaitė (University of Chichester, BSc (Hons) Psychology)

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

„Didžiausią įspūdį paliko patys žmonės ir jų bendravimas, dėstytojai ir profesoriai visada veda paskaitas linksmi, jie dažnai kelia diskusijas tarp studentu. Jų bendravimas yra pozityvus ir atviras, dėl to bendrauti galima draugiškai ir laisvai, nebijant peržengti ribos. Dėstytojai elgiasi su kiekvienu studentu pagarbiai, kaip su sau lygiu. Visada jaučiu didelį palaikymą ir rūpestį iš visų sutiktų žmonių, nesvarbu tai studentas, profesorius ar valytojas. Man paliko įspūdį jaučiamas žmonių nuoširdumas ir noras padėti kitam.”

Gustė Laurikaitytė (Coventry University, Computer Science) 

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

„Didžiausią įspūdį man asmeniškai paliko žmonės ir studijos. Žmonės yra daug labiau atsipalaidavę, labai mandagūs ir draugiški. Mūsų miestely Coventry yra labai daug užsieniečių studentų (anglų studentų yra mažuma), tai labai daug apie kitas šalis ir kultūras tuo pačiu sužinai ir žinoma daug naujų pažinčių. Universitetas ir studijų programa kolkas tai kažkas tokio! Dėstytojai labai draugiški, padeda viskuo kuo gali. Universitete gauname „personal tutor“, kuris atsako į visus mūsų klausimus nuo studijų iki gyvenimo ir bendros Anglijos sistemos. Dar kas labai patiko, kad studentai ir dėstytojai supranta, kad anglų kalba nėra tavo gimtoji kalba ir nesišaipo jei ne taip pasakai sakinį.“

Agnius Kazlauskas (University of Roehampton London, Journalism) 

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

„Studijuoju Londone, o tai – galimybių miestas. Čia persipina tiek daug kultūrų, lengva užmegzti pažintis ir jei esi užsidegęs kažką veikti, yra neapsakomai daug platformų, kurios tau gali padėti startuoti.“

Erika Spudytė (Northumbria University, Psychology)

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

„Didžiausią įspūdį paliko itin spalvingas, nuolatos besikeičiantis ir įdomus studentiškas gyvenimas, naktinis šurmulys, be galo draugiški, šilti ir malonūs bendrakursiai, vietiniai gyventojai. Negaliu nepaminėti dėstytojų – rytinė kava prie vieno stalo tapo visiška tradicija. Vis dar žaviuosi vietinių atsipalaidavimu, pagalba ir geranoriškumu. Taip pat itin džiaugiuosi pasirinkusi būtent Newcastle, nes nuo pat pirmo apsilankymo jis man paliko didžiulį įspūdį – pamilau šio miesto senamiestį, pajūrį, tiltus – kaskart išvykus noriu ten sugrįžti.“

 

Karolina Žostautaitė (University of Leicester, Media and Communication)

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

„Kultūrų įvairovė ir, kaip bebūtų keista, paskaitų tvarkaraštis. Tik atvykusi į Lesterio miestą bei universitetą, kuriame studijuoju, iš karto pastebėjau be galo daug įvairių tautybių žmonių, kas man buvo gana neįprasta, nors nuo pat vaikystė labai daug keliaudavau po užsienio šalis. Tai sužavėjo bei suteikė galimybę pažinti kitas kultūras, išgirsti labai daug skirtingų istorijų, nuomonių, paremtų labai skirtingomis žmonių patirtimis.“

Deividas Norgela  (IBA – International business academy, Marketing management)

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

„Dėstytojai ir dar kartą dėstytojai! Faktiškai neįmanoma išskirti vieno, visi, kaip vienas – nerealus.“

Leonas Vedeikis (Coventry University, Games Technology)

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

„Kas labai nustebino pradėjus studijuoti užsienį, tai žmonių ir kultūrų įvairovė. Teko susipažinti su begale naujų žmonių, išmokau ir sužinojau daug apie kitas šalis ir jų kultūras. Universiteto dėstytojai yra labai draugiški. Jie visada padės ir atsakys į visus klausimus.

Beata Ačaitė (University of Westminster, LLB Law with foundation year)

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

Studijuojant užsienyje didžiausią įspūdį paliko žmonių įvairovė, jų elgsena. Taip pat, buvau labai nustebusi dėl universiteto kaip visa mokymosi sistema jame veikia. Studijuojant Anglijoje dauguma universitetų savo studentams suteikia labai daug įvairių galimybių tobulėti visapusiškai, pavyzdžiui, tu turi daug renginių kuriuose tu turi galimybę susitikti su vienomis didžiausiomis teisės firmos atstovais. Taip pat univeristete dirba dėstytojai, kurie visad tau padeda, visad paaiškina jeigu kažko nesupranti ir dirba su tavimi asmeniškai ne viena ir ne dvi valandas.

Ieva Jankevičiūtė (University of the West of England – UWE Bristol, Business Management with Accounting and Finance)

Kas studijuojant užsienyje tau paliko didžiausią įspūdį?

Didžiausią įspūdį paliko artimas studentų bendravimas su dėstytojais ir jausmas, jog studentai ir dėstytojai yra vienoje pusėje. Dėstytojai labai nori kad jų studentams pasisektų, ir tai labai stipriai jaučiama. Taip pat labai daug pagalbos organizacijų, tokių kaip psichologinė pagalba, pagalba užsienio studentams su anglų kalba, finansinė pagalba, apgyvendinimo ir nuomos klausimais, workshopai padedantys išmokt akademiškai rašyt, naudotis excel, kitom programom ir t.t. Realiai visais klausimais gali kreiptis į universiteto atstovus.

[/cmsmasters_toggle][/cmsmasters_toggles][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_width=”boxed” data_top_style=”default” data_bot_style=”default” data_color=”default” data_padding_top=”25″ data_padding_bottom=”50″][cmsmasters_column data_width=”1/2″][cmsmasters_css]LmJhbHRhIHsKICAgIHBhZGRpbmc6IDI1cHg7CiAgICBib3JkZXItc3R5bGU6IHNvbGlkOwogICAgYm9yZGVyLXdpZHRoOiAycHg7CiAgICBib3JkZXItY29sb3I6ICNmMTcyMDM7Cn0=[/cmsmasters_css][cmsmasters_text animation_delay=”0″]

Nežinai, nuo ko pradėti?

Galvoji, kad būtų visai neblogai sužinoti daugiau apie savo galimybes studijuoti užsienyje, bet nežinai, nuo ko pradėti ir kokius klausimus mums užduoti? Būtent taip ir rašyk užklausoje: „Nežinau, nuo ko pradėti“. Dar, kaip dauguma, gali pridėti klausimą „ar tikrai viskas nemokama?“.

[/cmsmasters_text]

[cmsmasters_divider width=”long” height=”0″ style=”solid” position=”center” margin_top=”10″ margin_bottom=”10″ animation_delay=”0″]

[cmsmasters_text animation_delay=”0″]

[cmsmasters_button button_link=”#contact_form_pop” classes=”fancybox” button_text_align=”left” button_bg_color=”#f8af00″ button_text_color=”#ffffff” button_border_color=”#ffffff” button_bg_color_h=”#f9b000″ button_text_color_h=”#ffffff” button_border_color_h=”#f9b000″]REGISTRUOTIS Į KONSULTACIJĄ[/cmsmasters_button]

[/cmsmasters_text]

[cmsmasters_divider width=”long” height=”0″ style=”solid” position=”center” margin_top=”10″ margin_bottom=”10″ animation_delay=”0″]

[/cmsmasters_column][cmsmasters_column data_width=”1/2″][cmsmasters_html]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[/cmsmasters_html][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]