fbpx
IELTS ar CAE: kurį egzaminą rinktis?

IELTS ar CAE: kurį egzaminą rinktis?

Tarptautiniai egzaminai vis dar išlaiko savo populiarumą. Tačiau neretas svarsto, kurį tarptautinį egzaminą pasirinkti: IELTS ar CAE. Taigi kokie pagrindiniai šių egzaminų skirtumai?

  • Abu egzaminai tikrina bendrąsias anglų kalbos žinias: skaitymą, rašymą, klausymą ir kalbėjimą, tačiau į CAE egzaminą įtraukta ir gramatikos dalis.
  • Bene svarbiausias skirtumas tarp šių egzaminų – galiojimo laikas. IELTS egzaminas galioja 2 metus, tuo metu CAE – visą gyvenimą.
  • IELTS egzamino laikymas trunka 2 val. 45 min, CAE – apie 4 valandas.
  • IELTS egzamino „neišlaikyti“ negalite – jūsų rezultatas bus nuo 4.0 iki 8.9 balų. Tuo metu CAE sertifikatą gausite, tik išlaikę egzaminą (surinkę 60 proc. ar daugiau). Tačiau abiems egzaminams reikia išskirtinio pasiruošimo. 60 proc. CAE egzamino balas prilygsta 7.0 balams, gautiems iš IELTS egzamino. Abu šie balai taip pat prilyginami 100 proc. anglų kalbos VBE rezultatui.
  • Nederėtų manyti, kad IELTS egzaminas yra lengvesnis. Jis tiesiog kitoks. Jei norite įstoti į Anglijos universitetus, prireiks to paties anglų kalbos mokėjimo lygio, nesvarbu, kurį egzaminą laikysite.
  • CAE egzaminas mažiau akademiškas – jo temos platesnės, rašymo užduotys įvairesnės. Dėl šios priežasties CAE egzaminas gali pasirodyti mažiau nuobodus.
  • CAE egzamino kalbėjimo dalis vyksta poromis, vykdant natūralią, gyvą diskusiją. Tuo metu IELTS egzamino metu kalbėsite vienas.

Tarptautiniai egzaminai – puikus būdas parodyti savo anglų kalbos žinias, o jų sertifikatai – pripažįstami daugelyje pasaulio šalių. Jie pripažįstami ir darbdavių, tad pravers kylant karjeros laiptais.

Moksleiviams svarbu žinoti, jog 60 proc. iš CAE arba 7.0+ balų įvertinimas iš IELTS prilyginami 100 proc. valstybinio anglų kalbos brandos egzamino įvertinimui. Jei svarstote apie studijas užsienyje – tai puikus būdas išlaikyti egzaminą anksčiau ir pasilikti daugiau laiko kitiems brandos egzaminams.

KALBA siūlo ne tik pasiruošimo egzaminams kursus. Jūs pas mus galite laikyti ir tarptautinius egzaminus. Besiruošiantiesiems egzaminams siūlome laikyti egzaminus pigiau.