Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

IEVA VENSLOVIČIŪTĖ – Visada jaučiau ir sakiau sau, kad kažkokiu būdu tikrai studijuosiu užsienyje

Dirbu 5 dienas per savaitę, nuo 17 iki 23 val., o universiteto paskaitos dažniausiai nuo 10-12 val. Iš pradžių galvojau, kad tvarkaraštis bus labai įtemptas ir nebus daug laisvo laiko, tačiau pirmais metais tikrai jo turėjau, o universitete iš viso praleisdavau po 12 val. per savaitę. Viską įmanoma suspėti!

Pasidalinkite įrašu

Nežinodama nei kur studijuoti, nei kokią specialybę rinktis, Ieva visada svajojo išbandyti kažką naujo, o studijos užsienyje buvo viena didžiausių jos svajonių.

Kodėl pasirinkai studijuoti Kriminologiją (angl. Criminology)?

Kriminologija – kaip tik man, nes ten yra viskas: ir psichologija, ir sociologija, ir teisė, ir politika. Tai gilinimasis į nusikaltimus: kas juos lėmė, kokie visuomenės veiksniai, kokia nusikaltėlių psichologija, kokie veiksniai tokius nusižengimus nulėmė. Man labai patinka!

Dėl kokių priežasčių pasirinkai Coventry University?

Coventry University mane visada traukė. Anglijos mastu universitetas įsikūręs mažame miestelyje, tačiau pačiame centre, todėl viską galima pasiekti labai greitai. Iki Birmingham miesto tik dvi stotelės traukiniu. Tiesą sakant, Coventry University buvo mano pirmas pasirinkimas, ir tikrai nesigailiu. Tai geriausias sprendimas, kurį padariau.

Papasakok apie paties universiteto aplinką, kas paliko tau didžiausią įspūdį?

Universiteto aplinka labai moderni, mano fakultetas Health and Life Sciences turi ligoninių modelius su robotais. Šie robotai turi pulsus, gali mirksėti, kalbėti, judėti. Kūdikių imitacijos robotai gali verkti, taip išreikšdami skirtingus kūdikio poreikius, skausmo, alkio jausmą ir kt. Taip pat yra kalėjimo kambarių identiškos imitacijos, sukurti nusikaltimų kambariai, kur studentams inscenizuojami nusikaltimai, kuriuos reikia ištirti. Kiti fakultetai turi F1 mašinų ar lėktuvų simuliatorius, kino teatrus, kur vyksta filmų vakarai, green screen’ą.

Papasakok plačiau apie savo keliones su universitetu.

Kiekvienas universiteto kursas kasmet organizuoja Field trips po visą pasaulį. Apie 300 £ universitetas finansuoja kiekvienam studentui vieną kartą per metus. Mano kursas šiais metais vyko į New York’ą, Pietų Afriką, Suomiją, ir Lenkiją. Taip pat kiekvieną rudenį ir pavasarį už minimalią kainą yra organizuojamos studentų išvykos po Anglijos miestus. Taip aš aplankiau Stonehenge ir Bath miestus.

Atvykusi lengvai susiradai darbą?

Atvažiavusi iš karto atsidariau banko sąskaitą ir užsiregistravau dėl nacionalinio draudimo numerio gavimo. Viską gauti man užtruko apie 3-4 savaites, per tą laiką pasirašiau CV ir pradėjau siuntinėti į kai kurias vietas arba nunešiau pati. Lapkričio pradžioje jau turėjau darbą „Pizza Hut“. Pradėjau kaip administratorė/ registratorė (angl. Receptionist), o dabar esu Pamainos vadovė (angl. Shift Manager).

Tu mokaisi ir gauni stipendiją už gerą mokslą, dirbi ir išlaikai save finansiškai – kaip viską suspėji?

Dirbu 5 dienas per savaitę, nuo 17 iki 23 val., o universiteto paskaitos dažniausiai nuo 10-12 val. Iš pradžių galvojau, kad tvarkaraštis bus labai įtemptas ir nebus daug laisvo laiko, tačiau pirmais metais tikrai jo turėjau, o universitete iš viso praleisdavau po 12 val. per savaitę. Viską įmanoma suspėti!

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Darna
Uncategorized @lt

Kodėl kalbame apie darną?

Manome, kad kalbėti apie darną yra svarbu, nes neretai žmonės pasigenda darnos bent vienoje gyvenimo srityje.

Įžanginiai KALBA Multiple Natures video klipai

Šiame Multiple Natures įvadiniame kurse geriau suprasite pagrindinę šio įrankio filosofiją, sužinosite kas yra Daugialypės Prigimtys ir Daugialypiai Intelektai ir kaip jie veikia kartu, sukurdami jūsų potencialą. Malonaus žiūrėjimo.