Kaip pasirinkti universitetą?

Kaip pasirinkti universitetą

Kelis kartus svarstei galimybę studijuoti užsienyje, bet, pripažinkim – savo dienotvarkėje neradai laiko net pasidomėti, kodėl verta rinktis vieną ar kitą universitetą. Jei dienotvarkė atlaisvėtų, informacijos tiek daug, kad, rodos, neužtektų laiko perskaityti net trečdalio iki kol ateis laikas siųsti dokumentus. Ką daryti?

  1. Kaip jau turbūt žinai – gali užsiregistruoti į mūsų konsultaciją. Čia ne tik paaiškinsime tau kas, kada ir kaip, bet ir NEMOKAMAI lydėsime tave viso proceso metu. Kodėl verta rinktis mus?
  • Esame baigę studijas užsienyje patys!
  • Galime kompetetingai patarti, ne tik kokį universitetą, bet ir kokią specialybę pasirinkti: juk turime karjeros centrą.
  • Esame pirmasis UCAS centras Lietuvoje.
  • NEMOKAMAI konsultuojame dėl studijų bet kuriame Anglijos universitete.
  1. Gali toliau skaityti šį straipsnį ir atsakinėti į klausimus. Jei žinosi atsakymus į juos  – tikrai jausiesi tvirčiau rinkdamasis iš universitetų sąrašo ar bendraudamas su studijų konsultantais. Straipsnio apačioje rasi .pdf anketą, kurią gali atsispausdinti ir užpildyti – taip visą informaciją apie universitetus turėsi vienoje vietoje.

Pradedam!

Paprasčiausias klausimas – kas  tau svarbu kasdieniame gyvenime? Kol gyveni su tėvais ir esi pratęs prie Lietuvos klimato – viskas paprasta. O ar galėtum gyventi ten, kur nuolatos lyja, labai karšta? Pagalvok kiek tau svarbus ne tik klimatas, bet ir aplinka: ar šalia yra muziejų, parkų, dviračių takų, krepšinio aikštelių, ar verda naktinis gyvenimas? Kiek trunka kelionė nuo universiteto iki gyvenamosios vietos? Kur gyvensi: bendrabutyje ar nuomuosiesi būstą? Trumpiau: pasitikrink orų prognozes ir pažvelk, ar gali toje vietoje leisti laisvalaikį ir gyventi taip, kaip tau patinka.

Kitas klausimas – pinigai. Kiek kainuoja studijos, ar galima gauti stipendiją, finansavimą? Kiek kainuoja bendrabutis, maistas, pramogos? Ar galima dirbti ir užsidirbti? Viskas priklauso nuo šalies ir konkretaus atvejo. Čia tikrai lengviausia būtų paklausti konsultanto, bet jei nori bent apytikslių sumų – žvelk į 17-tą FRESHMAN’o puslapį.

Pagalvok apie tai, kodėl tu nori studijuoti užsienyje. Jei sieki pasinerti ir suprasti kitą kultūrą – pirmenybę teik universitetams, kuriuose mažiau užsieniečių, ir kuriuose moko tos šalies valstybine kalba. Jei tavo tikslas – tapti specialistu, ieškok universiteto, kuris ne tik dėsto tavo pasirinktą dalyką, bet dėsto jį gerai. Atkreipk dėmesį, kad geriausiu pripažintas šalies universitetas nebūtinai geriausiai parengia medikus ar žurnalistus.

Visą klausimų sąrašą rasi anketoje. Kviečiame ją atsispausdinti ir pradėti po truputėlį pildyti!

Nori užsiregistruoti į konsultaciją? Susisiek su mūsų vadybininkais!

Paulius Jakuitis

Studijų užsienyje vadovas
+370 611 29211
paulius@kalba.lt

Lukas Vaičiulis

Studijų užsienyje vadybininkas Vilniuje
+370 610 11003
lukas@kalba.lt

Aistė Rimkutė

Studijų užsienyje vadybininkė Vilniuje
+370 682 49620
studijosuzsienyje@kalba.lt

Nerijus Leškys

Kauno regiono studijų užsienyje vadovas
+370 620 22013
studijos@kalba.lt

Renata Škimelienė

Studijų užsienyje vadybininkė Kaune ir Marijampolėje
+370 618 42066
studijuok@kalba.lt

Gvidas Gečas

Studijų užsienyje vadybininkas Kaune ir Panevėžyje
+370 688 70292
study@kalba.lt

Janina Polovceva

Studijų užsienyje vadybininkė Klaipėdoje
+370 610 11007
klaipeda@kalba.lt

Vytautas Masiokas

Apie studijas visose kitose pasaulio šalyse jums papasakos egoPERFECTUS studijų užsienyje projektų vadovas.