Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Medžiagų technologijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Materials technology

Apie medžiagų technologijos studijas

Medžiagų technologas – žmogus, pažįstantis medžiagas, žinantis jų sandaros ypatumus ir savybes. Jis žino, kaip gerinti tam tikras medžiagų savybes, išryškinti vienas ar kitas savybes, reikalingas konkrečiai situacijai. Paprastas pavyzdys – plieno grūdinimas: negrūdintas plienas yra minkštesnis, lengviau linksta, o grūdintas – ženkliai kietesnis. Skirtingo minkštumo plienas yra naudojamas skirtingiems gaminiams.

Studijų metu (beje, medžiagų technologijos dažniausiai yra magistro studijų pakopos programa) be standartinių paskaitų ir seminarų yra daug praktinio darbo laboratorijose. Grupėse ir individualiai atliksite tiriamuosius projektus, o studijas baigsite, atlikdami baigiamąjį projektą.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Medžiagų technologijos studijų specializacijos

Šios srities specializacijų be galo daug, bet dažniausiai skiriamos  kelios didžiausios šakos:

 • Biomedžiagos – paviršiai ir sistemos, galinčios sąveikauti su biologinėmis sistemomis. Šios medžiagos ir jų vystymas – labai svarbūs moderniai medicinai. Jos naudojamos vaistų gabenimui, audinių inžinerijai, genų terapijai, protezavimui ir biomedicinos prietaisų gamybai.
 • Funkcinės medžiagos – kaip galėtumėte nuspėti iš pavadinimo, tai – specializacija, tirianti ir vystanti medžiagas, skirtas tam tikrai funkcijai, specialiam tikslui. Tai gali būti elektros laidininkai, magnetinius laukus fiksuojančios medžiagos, optinės medžiagos, skirtos lęšių, veidrodžių, langų ir kt. gamybai.
 • Konstrukcinės medžiagos – specializacija apie medžiagas, kurios skirtos konstrukcijoms, korpusams, struktūrinėms detalėms. Labai svarbios yra šių medžiagų mechaninės savybės.
 • Medžiagų charakterizavimas – labai svarbi medžiagų technologijų sritis. Norėdami kaip nors pakeisti medžiagos savybes, pirma turime tiksliai žinoti dabartines jos savybes ir mokėti apskaičiuoti pokytį. Medžiagų charakterizavimas įvairiais būdais matuoja įvairius medžiagos parametrus: svorį, elektrinį laidumą, tankį, cheminę sudėtį, šiluminį laidumą ir kt.
 • Medžiagų našumas – sritis, kurios pagrindinis klausimas yra „kaip padaryti medžiagą geresne?“. Kaip sukurti nedūžtantį stiklą, nerūdijantį metalą, nejuoduojantį sidabrą? Kaip padidinti elektrinį laidumą ar padidinti medžiagų atsparumą aplinkos veiksniams? Šiuos ir kitus klausimus gliaudysite pasirinkę šią studijų kryptį.
 • Nanomedžiagos – specializacija, kurios absolventai siekia suprasti, ištirti ir panaudoti naujas medžiagų savybes, kurias šios įgyja,  pasiekusios tam tikrą dydį. Taip, medžiagos keičia savo savybes priklausomai nuo dydžio. Pavyzdžiui, mums visiems plika akimi matomas auksas yra inertiškas, o jei jo dydis vos 1–2 nanometrai – jis savo inertiškumą praranda.

Karjeros kryptys

Medžiagų technologas gali dirbti beveik bet kurį inžinerinį arba tiriamąjį darbą, pavyzdžiui:

 • fizinių mokslų inžinieriumi;
 • gamybos vadovu;
 • technologijų konsultantu;
 • produktų vystymo specialistu.

Kitos specialybės, kur šis medžiagų mokslo diplomas vertingas:

 • biomedicinos inžinierius;
 • gamybos sistemų inžinierius;
 • patentų tyrėjas;
 • kokybės vadovas;
 • projektų vadovas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.

Logotipas_0006_admin-ajax (21)
University of the Arts London

University of the Arts London yra didžiausia aukštojo mokslo institucija, skirta mados, meno, dizaino ir scenos menų studijoms. Universitetas, įkurtas 2004 m., sujungė 6 skirtingus menų, dizaino, mados ir medijų koledžus. Potencialūs studentai, norintys studijuoti šiame universitete, gali rinktis pageidaujamą studijų programą iš mados fotografijos, mados verslo, iliustracijos, architektūros, mados žurnalistikos bei kitų krypčių.

SKAITYTI »
Fontys University of Applied Sciences
Fontys University of Applied Sciences

Šis universitetas – didžiausias universitetas pietų Nyderlanduose. Šiuo metu jame studijuoja apie 44 tūkst. studentų ir dirba 4,5 tūkst. personalo darbuotojų. Svarbiausias universiteto tikslas – išugdyti specialistą, kuris gebėtų dirbti šiandieninėje darbo rinkoje.

SKAITYTI »
Logotipas_0083_admin-ajax (20)
University of Birmingham

Tai antras pagal dydį miestas, turintis virš milijono gyventojų centrinėje Anglijoje, kuriame ir įsikūręs šis universitetas. Šioje aukštojoje mokykloje galima studijuoti beveik viską nuo teisės iki dramos, nuo kriminoligijos iki žurnalistikos, o vėliau visa tai pratęsti doktorantūros studijose.

SKAITYTI »
University for the Creative Arts
University for the Creative Arts

Tai antras didžiausias universitetas Didžiojoje Britanijoje, kuriam priklauso penki studentų miesteliai. University for the Creative Arts – puiki vieta tobulėti ir kurti, čia organizuojamos parodos, fotosesijos, darbas įvairiose dirbtuvėse. Skelbiamos galimybės atlikti praktiką, tapti vienos ar kitos sferos specialisto asistentu.

SKAITYTI »
Logotipas_0035_admin-ajax (14)
The University of Greenwich

Yra pripažintas geriausiu universitetu pagal studijų kokybę. Universitetas labai rūpinasi atvykusiais studijuoti, todėl įsteigta pagalbos tarnyba, teikianti informaciją, besirūpinanti ir remianti studentus visą studijų laikotarpį. Tai vieta, kur jaunuoliai gali tobulėti ir pradėti kurti savo profesinę karjerą.

SKAITYTI »
Southampton Solent University
Southampton Solent University

Tai puikus pasirinkimas, norint studijuoti sporto, kūrybinės pramonės ar laivybos srityje. Šio universiteto jūrinės programos vertinamos kaip vienos geriausių visame pasaulyje, o studentų buriavimo komanda yra tapusi pasaulio čempione.

SKAITYTI »
University of Oxford
University of Oxford

Vienas prestižiškiausių universitetų visame pasaulyje. Senas tradicijas bei reikalavimus turintis universitetas pasižymi aukščiausio lygio išsilavinimu, nepriekaištingais dėstymo standartais, išskirtiniu dėmesiu kiekvienam studentui bei jų pasiekimams.

SKAITYTI »
University of Chichester
University of Chichester

Šiam universitetui priklauso du studentų miesteliai, esantys Anglijos pietuose. Ši aukštoji mokykla garsėja unikaliais ir inovatyviais mokymo metodais bei siekia, kad universiteto bendruomenė įkvėptų įvairias asmenybes siekti savo tikslų.

SKAITYTI »