Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Kokie žmonės gali tapti profesionaliais sportininkais?

Prigimtis galima įvardinti kaip polinkį veikti ir elgtis tam tikru būdu, o intelektus galima apibūdinti kaip mūsų gebėjimus. Vienas iš gebėjimų – tai yra mūsų fizinio kūno įvaldymas. Jį vadiname kūno bendruoju intelektu. Savo aplinkoje galime aiškiai atpažinti daugiau ar mažiau sportiškus žmones. Pavyzdžiui, vieni žmonės, kelis mėnesius palankę šokių kursus, gali puikiai pakartoti judesius, o kiti, atrodo, kaip nieko nesimokę – „medinukai“. Kodėl? Todėl, kad mes turime skirtingai išreikštą kūno bendrąjį intelektą.

Pasidalinkite įrašu

Ar mes visi turime sportuoti?

Pagal prigimčių ir intelektų teoriją, mumyse veikiančios prigimtys ir intelektai yra mūsų asmenybės parametrai. Prigimtis galima įvardinti kaip polinkį veikti ir elgtis tam tikru būdu, o tuo tarpu intelektus galima apibūdinti kaip mūsų gebėjimus.

Vienas iš gebėjimų – tai mūsų fizinio kūno įvaldymas. Jį vadiname kūno bendruoju intelektu. Savo aplinkoje galime aiškiai atpažinti daugiau ar mažiau sportiškus žmones. Pavyzdžiui, vieni, kelis mėnesius palankę šokių kursus, gali puikiai pakartoti judesius, o kiti atrodo kaip nieko nesimokę – „medinukai“. Tačiau nereikėtų apsigauti. Kalbant konkrečiai apie šokius – juose veikia ne tik kūno bendrasis intelektas, bet ir muzikinis. Krepšininkas gali turėtų aukštai išreikštą bendrąjį kūno intelektą, bet šokių aikštelėje, su žemai išreikštu muzikiniu intelektu, jis atrodys nekaip.

Na, o šiuo metu visuomenei pasiekus tokį komforto lygį, kuris skatina kuo mažiau naudoti ir ugdyti savo kūno bendrąjį intelektą, jis tampa ypač svarbus! Kodėl?

Kai naudojame savo kūną tinkamai, persikrauna visa mūsų smegenų sistema. Šis intelektas svarbus ne tik fizinei sveikatai ar norint užsiimti tam tikromis veiklomis, dirbti tam tikroje specialybėje, bet šis intelektas gali būti ir kaip saugiklis mūsų psichinei sveikatai! Ne veltui PSO sveikatą apibūdina kaip fizinę, psichinę ir socialinę sveikatą! Tačiau kaip ir kiti gebėjimai, šis intelektas bus nevienodai pasireiškęs pas kiekvieną iš mūsų. Tad nenuostabu, kad vienam užteks sporto ar fizinės mankštos dukart savaitėje, o kitam ir 5 kartų į savaitę bus negana!

Taigi, mielieji, atraskite būtent sau tinkamiausią būdą ir intensyvumą, kuris įgalins jus realizuoti savo kūno bendrąjį intelektą. Darna fiziniame kūne – tai viena iš sąlygų pasiekti darną su savimi ir pasauliu.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Kalbų kursai

Kursai grupėse ar individualiai, ką pasirinkti?

Nusprendus mokytis kalbos svarbu pasirinkti, kuri mokymosi forma jums priimtinesnė: grupiniai ar individualūs kursai. Tiek vieni, tiek kiti turi savitų ir kiek skirtingų privalumų, todėl juos reikia įvertinti, kad mokymosi procesas ir gauti rezultatai jums būtų tinkami.

Koks žmogus yra darnus?
Naujienos

Koks žmogus yra darnus?

Darnus žmogus viską, ką daro, daro lengvai ir tuo mėgaujasi.
STEVEN RUDOLPH
American educator, author and public speaker